• sadece depresif olanlar, yani gerçeklikle bağını tam olarak koparmayanlar, evet karamsardırlar, her şeye kötümser bakarlar, sorunlarını bir türlü çözemezler fakat geleceğe dair umutları da vardır. fakat bu umutlar hep uzak geleceğe ilişkindir, sanki başka bir dünyada ve yaşamda geçecek gibi düşlenir. bu aslında depresif insanların yaşamasını sağlayan şeydir. ve yine bu umutlara ve uzak gelecekte kazanılacağı varsayılan mutluluk haline nasıl geçileceği depresyonun namına yakışır şekilde muammadır. sanki bir sabah sihirli bir değnek gelecek, her şey değişecek ve karanlık uyku bitecektir. lakin, başarısız çocuğun sorunlarını ancak doğa üstü güçler yardımıyla çözebildiği bir kaç amerikan çocuk filmi görünce, değnek meselesinin sadece filmlerde geçerli olduğu, koruyucu meleğin falan da olmadığı anlaşılacak, bu kendini kandırmaca oyunu sona erecektir. bu aşamadan sonra ya sorunları çözmek için çabalamak, ya da manik denizlere yelken açmak söz konusudur ki, ikincisinin şakası bile üzer insanı.
  • bir depresifin mutlu olmayı bilmediğini sanmıyorum.

sadece mutluluğun, bir sonu olduğunu biliyor.
  • bu değişik gibi sıkıcı gibi götüm gibi ruh halinden çıkmak için yapılması gereken bir sürü şey vardır kesin. ama ben bunları bulamıyorum. bulamiyrum daaa diye espri yapmak, kuru fasulye yemek, takla atmak, surata çok ciddi bir ifade takınarak iki medeni insan adlı şarkıyı söylemek suretiyle evdekileri ürkütmek, damacanayı ters yatırıp odanın öbür tarafına tekmeleyerek acaba odada yokuş var mı diye bakmak, on bir yıldır matematik görmemiş beynime iki bilinmeyenli denklem çözdürmeye çalışmak, ada çayından çelenk yapmaya çalışmak, ayna karşısına geçip surete fındık fıstık atmak fayda etmiyor.
    fasulyeleri de saydım, depresyon hırkamın ilmeklerini de. hiçbiri çift sayı çıkmadı. hayat çok uğursuz.
    bak yusuf aslında şöyle de yazsam aynı şeyleri söyleyecektim galiba.
    dır dır dır da dır dır dır, bıdır bıdır dır bıdır. dır dır dır dır. şımarığım ben dır. bıdır bıdır bıdır. dır dır dır.bıdır da bıdır dır dır bıdır bıdır dır . dır dır da dırdır bıdır, da dır bıdır bıdır. dır.
  • ya da surekli depresyon halinde olan
  • bünyeye fazla yüklenip sıyırma halinde olma...
  • bastirilmis, indirilmis, alcaltilmis, sıkıstırılmis..
  • (bkz: paxil)
  • tdk sözlüğünde olmayan söz.
  • kendilik, yasanti ve gelecek hakkinda olumsuz goruse sahip olan kisi
hesabın var mı? giriş yap