şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarıymış...

(bkz: #65056283) bu entryi okuyan diyecek ki "vay arkadaş medreseler camiler kendi kendine yetiyormuş. atatürk medreseleri kapatıp devletin başına maaş yükü çıkarmış!"

tavsiyem osmanlı'da en kalabalık olan ulema sınıfını bir araştırman.

azıcık parası olan hemen medrese açıp kendi yedi düvel erkek akrabalarını da bu medreseye kaydederdi. böylece hem ulema sınıfına giriyorsun hem askerlikten muaf oluyorsun hem devlet sana bölgenin gelirlerinden pay veriyor hemde üstüne hazineden pay veriyor.

ohh ne ala dünya... gerçekten samimi tavsiyemdir. osmanlı nüfusu ile medreseleşme oranını bir araştırmalısın. farkları gör.
  • köyden istanbul'a gocup dugun konvoylarini savunan birisi.

istanbul'da haftada 2.000 dugun yapiliyor deyince engelliyor. burasi sizin koy degil ki devamli konvoy yapalim.

yeni entry girmis edit sart oldu:

bana hakaret etti falan diyor ahah.
    nickaltindan belli ne oldugu diyor. ahah 15 yillik nickaltinda 2-3 tane hakaret var onlar da troll zaten.

kendisine attigim yillik istatistigi gorup yamulunca dunyasi sasti, verecek cevabi olmayinca hakaret ettin, beyinsiz, aptal uslupla konustun, bi tarafindan istatistik uydurdun falan diye delirdi ahaha.

hakaret dedigi de mesajin en basinda amk yaziyor. sadece 3 harf o da kendine degil ha.

koyune geri dön ve dugun konvoylarina katil.
  • asabi müslüman çomarı.

edit: galiba koç kendisi. özelden yazdı konuştuk biraz "koçum koçum koçum" demekten başka bir şey yazmıyor pek.
    tamam koçsun kabul ediyorum eğer derdin buysa.
  • özelden söven atarlı islami çomar. engellendi.
  • kendi nickaltıma bir şey yazmak istemiyordum ama şu an mecbur kaldım artık. yavuz hırsız ev sahibini bastırır ya, bu da o mesele. burda benim hakkımda atıp tutan tiplerin profillerine gidip bakın, nasıl bir güruhla muhatap olmam zorunda kaldığımı anlarsınız. adamlar mesajla hakaret edip engel yedikçe buraya gelip bir de buradan hakaret ederek benim hakaret ettiğim yalanını söylüyorlar. bir miktar değer versem şu tiplere, sinirden kafayı yerim. o yüzden topluca buradaki gereksizlere cevap yazayım.

ilk olarak tam35izmir nickli kullanıcının yazdığı şeye bakıyorum. olayı nasıl atatürk'e bağlamış anlayan biri varsa beri gelsin, bana da anlatsın. yani izmirli olma dozajı biraz fazla olsa gerek ki arkadaş bunu da bir şekilde oraya bağlamayı başarmış. helal olsun

ikincisi (bkz: divit) nickli oluşum. nickaltına baktığınızda nasıl bi şey olduğunu benden önceki yazar arkadaşların yorumlarından anlayacaksınız. mesajla hakaret ettiği için engelleyip muhatap almadım diye gelip buraya düğün, konvoy falan saçmalayacak ağlamış baya. esas sebep ise hakaretinden dolayı benden engel yemesi.

üçüncüsü (bkz: annie are you okay) isimli oluşum. yine hakaret eden, engel yedikten sonra gelip buraya hakaretvari bir entry bırakan bir yaratık. onun da nickaltına bakın, ortalama olarak neden benimle ilgili bu aptalca entryi bırakmış anlarsınız. herif birilerine sataşıp sonra da onları karalamaya vazife edinmiş bir ruh hastası resmen.

dördüncüsü ise yine nickaltına baktığınızda nasıl bir oluşum olduğunu diğer kullanıcı arkadaşların detaylıca anlattığı (bkz: north downs) nickli ağzı bozuk beyinsiz. hem mesajla sövüp hem de buraya benim sövdüğümi yazman nasıl bir kafa lan. olm vallahi kafayı yiyeceğim, çocuk hem küfür ediyor, hem de küfür ettikten sonra engel yitip bir de buraya benim sövdüğümü yazıyor. neyin kafasını yaşıyorsunuz siz allah aşkına jsjsjs

hasıl-i kelam sizden ricam şu tipleri tek tek şikayet edip engelleyin. sözlüğün hem iq, hem de ahlak seviyesinde bir yükseliş olur.
  • haline üzüldüğüm yazar kişi.
    dediğine göre hakaret etmişim engel yedikten sonra da gelip nick başlığına yazmışım. lol.

buraya yazdığım saat 14.11
    aramızda geçen konuşmanın 1 2 başlangıcı 15.05

allah şifa versin.
  • sıvamada dünya markası yazar kişi.

benimle ilgili bir şeyler yazdığı bu entry'nin ilk halinde açıkça, "bir şey yazdım, bana mesajda hakaret etti, daha sonra engelledim ve gelip nick başlığıma şunu yazdı" diye yalan dolan bir şeyler yazdıktan sonra, bu entry'me cevap olarak ilk entry'sinin "mesajla hakaret etti" kısmını editleyip "hakaret etti" ye çevirdikten sonra kendisini haklı gösterdiğini sanıp bir entry daha yazıp beni üste çıkmaya çalışmakla suçlamış. bir de muhatap olduğum insanlara bak diyor. ahahahah

şimdi olay şu:
    kendince büyük resmi gördüğünü düşünüp herkesin kendince şakalaştığı başlıklara "atayisler müselmanları karalamak için müselmanmış gibi başlık açiyüür" diye entry girip hakaretler savuruyor.

ben de buna bağlı olarak gelip nick başlığına "asabi müslüman çomarı" yazıyorum.

kendisi bana mesaj atıyor ve aramızda şu konuşmalar geçiyor. 1 2

daha sonra kendi nick başlığına bir entry yazıp benim hakkımda, mesajlaşmadan önce hakkında yazdıklarımı, sanki önce mesajlaşmışız, hakaret etmişim, kendisi de beni engellemiş ben de gelip buraya yazmışım gibi göstermeye çalışmış.

daha sonra konuşmalarımı paylaşınca ilk yazdığı entry'yi "hakaret etti, engelledim, geldi buraya yazdı" şeklinde editleyip, sıvamada çığır açan o ikinci entry'yi girdi.

sorunlar:
    ilk entry'de açıkça kendisine mesajda hakaret ettiğimi söylemesine rağmen bu yalanını özür dilemeden editledi.

engel yedikten sonra gelip buraya yazdığım konusunda ısrarcı ama ben kendisine cevap yazmadım bile engelleyip engellemediğini de bilmiyorum. nasıl çalışıyor bu engel mekanizması emin değilim belki de aramızda geçen konuşmalarda benim bir şey yazmamış olmam engellendiğim için yazmamış olarak gözükebilir amma ve lakin ki* gördüğünüz gibi öyle değildir.

bakalım buna nasıl cevap verecek izliyoruz efendim.
  • üst edit: iki üstteki entry'nin edit kısmı için yazılmıştır.

"mesajla gelip burada hakaret ettim, o zaman hakaret ettim sayılmam" demişim. yazdığım editlenmemiş halde hala aynı yerinde duruyor.

o kadar da bilal'e anlatır gibi anlattım aslında yine de anlamamışsın tekrar edeyim:

ben sana hakaret etmedim demiyorum.
    diyorum ki, buraya gelip" mesajda hakaret etti, engelledim. sonra gelip başlığıma yazdı" diyorsun ya, heh onu anlatıyorum ben de. öyle bir şey yok diyorum sen hala "evet haklısın. mesajda hakaret etmedin, ben seni engellemedim hatta kendim yazdım sana bir yerden sonra beni takıp cevap vermedin. hakkında uydurma şeyler söyledim sonra işime gelmedi, işime geldiği gibi editledim ama yine de haksızdım çünkü sen buraya ben -bilmiyorum engellemiş mi, engellemişse neden engellemiş ama- sana mesaj atmadan önce yazmıştın" demek yerine, düştüğün bok çukurunda debelenip duruyorsun.

bak tekrar yazıyorum tane tane, anlaman için:

ben buraya sen bana yazmadan önce yazdım: check

sen "mesajda hakaret etti, engelledim. geldi başlığıma yazdı" dedin: check

sonra ben konuşmalarımızı yükledim, hakaret etmediğimi gösterdim: check

sen entry'ni editleyip "mesajda" kısmını çıkardın, güya mesajda değil de burada hakaret etmişim demişsin gibi göstermeye çalıştın: check

en son gelip sinirden ne yapacağını bilmez halde, sanki tartışma konusu oymuşçasına ilk olarak başlığına yazdığım entry'de hakaret ettiğimi kabul etmiyormuşum algısı yaratmaya çalıştın: check

ortada ne engel yediği için başlığına gelen biri var ne sana mesajda hakaret eden biri: check

mesajlarda "koçum koçum" diye hitap eden biri "canım" demeye başlamış, özür dile kapansın konu.
    ilk entry'ni ss almayacağımı sanıp kendince editleyip haklı çıkacaktın ne güzel değil mi? nereden çıktı bu iş şimdi. sıva bakalım biraz daha günüme renk kat

k-o-ç-u-m.
  • kendi nick başlığında yazdığı entry'yi silecek kadar aciz bir yazar.