şükela:  tümü | bugün
 • en alasini suudi arabistan yapar, hac'dan neler kaldiriyorlar haddi hesabi yok.
 • ramazan ayı yaklaştıkça, onbir ay kötüledikleri kitapları bedava ya da kupon karşılığı vermeye başlayan basın yayın organları tarafından yapılan eylemin ismi.
 • her bi şeyin sömüre sömüre iliğini kemiğini kurutmuş, kudurmuştan beter sömürmeye alışmış kişilerin, aynı aç gözlülükle etrafta sömürüp semirecek ne kaldı diye aranırken evroka heyecanıyla donsuz yapıştıkları son kale. bu insanlar zamanın behrinde cabbar, cevval birer din düşmanıyken pragmatist, machiavelist ve oportunist yüzsüzlükleriyle bu durumdan hiçte gocunmazlar. bilakis dün dündür, bugün bugün.
  (bkz: hafıza-i beşer nisyan ile malüldür)
 • gelmiş geçmiş en etkili kitle kontol silahıdır, binlerce yıldır başarıyla kullanılmaktadır.
 • ahlak satıcılığı ve iman simsarlığı ile birlikte yürütülen müessese. din sömürü müessesesinde icracı olmak için herhangi bir yeteneğe sahip olmanız gerekmez keza fazla düşünme yetisine de ihtiyacınız yoktur. hedef kitlesi de yine eylemlerinde ve yaşayışında düşünmeye ve sorgulamaya yer vermeye üşenen kolaycılardan oluşur. din sömürüsü çok uluslu şirketler misali yürütülebildiği gibi kobiler de bu müesseseden faydalanabilirler. dün bir 'kobi' ile yaşadığımız ancak ne yazık ki onun açısından başarısız olmuş bir girişimle yazımı sonlandırıp hepinize hayırlı işler diliyorum benim kıt kafalı kardeşlerim.

  kahramanlarımız;

  din sömürüsü müessesesi mensubu kobi: bir grup 15 - 16 yaş grubu amaçsız çocuk. biz gördüğümüz sırada bir apartmanın bahçesindeki erik ağacına asılarak tüm meyvelerini sömürüyorlar. biz de aman da ne pastoral bir manzara diyemeden aceleyle bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz.

  din sömürü müessesesine geçiyordum uğradım kategorisinden misafir olan imansız, dinsiz, allahsız çift, biz.

  kobi: eriklere bak la, indir dalı ben bineyim biraz da. haralagürele vs.

  içlerinden biri bizi fark eder, yanımıza yaklaşır. elinde bize doğru uzattığı şeker pembesi kartta arapça harflerle bir sure yazmaktadır.;

  - abim bi ekmek parası atsana vs.

  önce cevap verilmez zaten acele de vardır hızlanılır. peşimizi bırakmaz;

  - allah rızası için bi kaç kuruş atsana be abi. allahını kitabını seviyosan verirsin -kartı gözümüze sokarak.-

  - yok, para mara yok vermiyorum.

  - demek ki sen allahını da sevmiyosun kitabını da tanımıyosun. sende din, iman da yok. tüüü yazıklar olsun sana. tüüüe!

  adamımız sinirle uzaklaşır. sonra ben hiç beklemediği bir tepki veririm. tepkiye afallar. "allah allah" diye düşünür; "ben bunları büyüklerimden öğrendim, bunda yanlış olan ne var ki???? imansız karı işte n'olucak.."
 • recep t. erdogan
 • haklarında mahkeme kararı çıkarak yaptıkları ispatlanmış bazı oluşumlar:

  (bkz: milli nizam partisi)
  (bkz: milli selamet partisi)
  (bkz: refah partisi)
  (bkz: fazilet partisi)

  kısmen de olsa yaptığı yine mahkemece teyit edilmiş bir başka oluşum:

  (bkz: adalet ve kalkınma partisi)
  http://www.anayasa.gov.tr/…pk/k2008/k-2008-2spk.htm
 • “statükocuların allah’ı ankara’dadır” eleştirisine "müslümanlardan, bu milleten özür dile" diye yanıt vermektir. hezeyan halindeki cahil kitlelere 3-5 oy için insanları hedef göstermektir.

hesabın var mı? giriş yap