• haber

fatih altaylı sessiz çoğunluğun sesi olmuştur. yanında durulmalı

--- spoiler ---

diyanet işleri başkanlığı, 'başkanlık ve çalışanlarına karşı hakaret ettiği' ve 'depremzedeleri kışkırttığı' iddiası ile gazeteci fatih altaylı hakkında suç duyurusunda bulundu.
    --- spoiler ---
  • fatih abim az bile demiş
  • fatih bey arkanızdayız.

görsel
  • yemin ediyorum nefes alamıyorum artık, çok sıkıldım bunlardan.

biraz okuma yazması ve muhakeme yeteneği olan insan, aslında o cümlede bir kurumu yermenin olmadığını, bilakis bir kurumdan beklentinin daha farklı ve yüce olduğunu anlar.

adam açık bir biçimde ilgili kurumun içerisinde bulunanların asıl amacından saptığını, böyle söylemlerin söz konusu kurumu lekeyeceğini anlatmak istemiş.

ama bunun için asgari düzeyde bir idrak kabiliyeti ve şu kibiri bir kenara bırakıp gerçeklerle yüzleşmek gerekiyor işte.
  • kimi sikebileceğimize dair fetvalarıyla ünlü devlet kurumumuzun gerçekleri çıkarıp yüzlerine rocco edasıyla vuran fatih altaylı hakkında suç duyurusunda bulunmaları.
  • kışkırtma işini bizzat diyanet yapıyor, fatih ellerine su dökemez
  • türkiye cumhuriyeti medeni kanunlarında yasak olan bir konu hakkında "tabi lan evlatlık ile evlenillir" diye fikir veren bir kurumun hiç utanıp sıkılmadan yağ gibi üste çıkma çabası.
    adalet bakanlığı dememiş mi "e senin dediğinde kanunlara aykırı" diye?
  • diyanetin evlatlık/evlilik açıklaması ülkemizde infial yaratmışken, diyanet yerine fatih altaylı hakkında suç duyurusunda bulunulması ülkemizde fiili bir şeriat rejimi olduğuna işarettir.

(bkz: yavuz hırsız ev sahibini bastırır)
  • fatih altaylı'dan diyanet hakkında suç duyurusu kontrası bekliyorum.

heriflere bak hem suçlu hem güçlüler. ama az kaldı devran dönüyor.
  • fatih bey levent kırcanın kıymetini anlamış mıdır, o günkü sözleri ve tavırları için pişman olmuş mudur ben asıl onu merak ediyorum

yaa işte öyle fatih abi, adalet sana da lazım oldu şimdi, ki daha da olacak gibi. yanlış anlama eleştirdiğim falan yok sözlerini. tek merak ettiğim şey şu, elini vicdanına koyup cevaplar isen;

hakikaten güvenebiliyor musun adalete? rahmetli levent amca sana bunu anlatmaya çalışmıştı aslında
hesabın var mı? giriş yap