• yayın gününü beklemesi bile keyif veren dizi.
  • bbc attack of graske oyunu ile beni çok mutlu etmiştir. oyun sayesinde david tennantın* companionı oluyorsunuz.
  • az önce comic-con panelinde 50. yıl özel trailerı gösterilmiş dizi.

"just a reminder that if one recording of the trailer goes online there will be no more sdcc exclusives"
    şair* burada "bu panel dışındakilere nah trailer." diyor.

ayrıca panel başlarken craig ferguson steven moffat'ı

--- spoiler ---

"the bastard who killed amy and rory"

--- spoiler ---

olarak tanıttı ki cuk oturdu.

sayesinde etrafta hiç trailer videosu yok ama neler olup bittiğini okuyup trailer spoiler'ı içinde kalabiliyoruz!

edit: bazıları da diyor ki "salondaki tepkiyi ölçüp ona göre tüm dünyaya göstermek istiyorlar, ama salondaki tepki çok iyiydi o yüzden yakında herkes trailerı görecek." iyi de ne bu kendine güvensizlik? ne bu fanları daha da nasıl çıldırtırım durumu?

edit 2: bbc fragman yayınlama gibi bir planlarının olmadığını ve comic-con'daki olayın sadece bir sneak peek olduğunu söylemiş. kafamı sokacak blender arıyorum şu an.
  • yeni yayınlanan fotolarının yanı sıra "the doctors, matt smith, david tennant and john hurt will battle the deadly daleks, the bbc announces today, in the show’s 50th anniversary special." denmesiyle time war'ı izleyeceğimiz kesinleşti gibi bir şey. çok da iyi olur. time war hep karanlık kaldı bugüne kadar. zaman lordları tek hakimiyet konusunda ne derece çıldırmış olabilir ki doctor hepsini yok etmenin daha mantıklı olduğuna karar vermiş olsun diye düşünüyorum her adı geçtiğinde.

ayrıca "returning to bbc one on 23 november the highly anticipated adventure will star: matt smith; jenna coleman; david tennant; billie piper; john hurt and joanna page." kısmından joanna page'in john hurt'un companionu olabileceği sonucunu çıkarıyorum. bekleyip görelim.

kaynak: http://tennantnews.blogspot.com/…ctor-who-50th.html
  • her bölümünü ayrı bir zevkle izlediğim mükemmel dizi. açıkçası david'in gidişine ne kadar üzülsem de dizi büyüdüğü için kısa sürede unutup matt'e alışmıştım. şimdi o da gitti. e zaten bence sezon finali rezaletti. (çok beklentilerim vardı belki ondan olabilir) şimdi ne yapıcam bilemiyorum. neyse şu 50. yıl bölümü çıksın bi. o zaman göreceğiz.
  • 50. yıl özel bölümüyle ilgili steven moffat'ın "şimdiye kadar bölümle ilgili sürekli salladım. kısaca bölümle ilgili hiçbir şey bilmiyorsunuz. o yüzden tahmin falan yürütmeyin" dediği dizidir.

seni bulacam olm moffat. sherlock'la ilgili de sürekli işkence ediyosun insanlara. bi gün seni bulucam. bi gün...

http://www.digitalspy.co.uk/…se-off-about-50th.html
  • david tennant kardeşimizi tekrar izlemek güzel olacak. ondan iyi doktor görmedim yıllardır.
    sabırsızlıkla bekliyorum..
  • gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu dizisi. bu kadar uzun sürdüğüne şaşmamalı. sırf kahverengi takım elbise ile başımda fes, boynumda papyon dolaşmak için türkiye'de cadılar bayramının kutlanmasını istiyorum.
  • logosunu ziraat bankasınınkine tek benzeten ben miyim?
  • izlediğim en saçma dizi. kimse kusura bakmasın. geçenlerde bir bölümüne denk geldim. belki düzenli olarak takip etmediğimden veya mal olduğumdan hiçbir şey anlamadım. bölümü hatırladığım kadarıyla anlatıyorum. bir anlayan varsa lütfen bana anlatsın.

--- spoiler ---

doktor bir tane parlayan mesaj kutusu alıp bir yere gidiyor. gittiği yerde iki tane yamuk yumuk insan benzeri yaratık, bir tane normal insan, bir tane de ahtapot kafalı uzaylı var. sanırım o uzaylının cinsi 'odd' veya 'ood' gibi bir şeydi. bu gittiği gezegene ordakiler 'ev' diyorlar. ama aslında bu gezegen canlıymış. ve doktor gibi zaman lordlarını öldürüyormuş, tardisleri de yiyormuş. sanırım bu yamuk tipleri de zaman lordlarının parçalarından birleştirip yapmış. laf arasında doktor 'ben son zaman lorduyum' deyince gezegen tardisi yemekten vazgeçip içinde doktorun pampası ve pampanın sevgilisi varken tardisi kaçırıyor. içindekileri öldürmek üzereyken 'aaa bizi niye öldürüyorsun? eğlensene bizimle' diye kandırıyorlar bunu. çünkü geri zekalı biraz. o esnada doktor fark ediyor ki ordaki insan aslında tardismiş. allah'ın hikmeti işte. tardismiş ama uçamıyor falan. sonra bakıyorlar orda eski tardis parçaları var. onlardan kendilerine tardis yapıyorlar ama o da uçamıyor. kadın olan tardis ağzından ışıklar çıkarıp kadın olmayan tardisi uçuruyor. daha fazla yazamayacağım devamı da var.bu nasıl bir saçmalıktır ya?

--- spoiler ---

arkadaş bana bunu açıklayanı yemin ederim öpeceğim. ve kendisine sorularım olacak.
hesabın var mı? giriş yap