*

• bazen bi kartın üstünde yazar.
    yarım saat sonra bitecek bu senekinde aldıgım güzel bir mesajdir.
    kapağında komik resimler ve ''smashingest friend'' yazısı vardır
    içinde ;
    you've always been a smashing mate
    the bestest by a mile
    'cos you're the fab 'n' groovy pal
    who always makes me smile!
    happy birthday

yazar, yüzüne koccaman bi gülümseme yerleştirir, mutlu eder.
  • şahsımı her doğumgününde düşüncelere sokan kutlama mesajı. telefon açıp konuşsam, konu bulamıyorum, güzel cümlelerle kutlama yapacak kadar duygusal zekaya ve ince ruha sahip değilim. klasik doğum günü kutlamalarından kaçınmaya çalışıyorum, zorlasam da saçma sapan bir kutlama cümlesi çıkıyor ortaya. sitelerdeki doğum günü mesajları açan güllerden, neşeyle öten kuşlardan bahsediyorlar, ki tek bir cümle bulamasam da asla kullanmam..geriye böyle oturup düşünmek ve ilk akla yatanı aktarmak kalıyor. hani belki okursa filan, ya da doğum günü olan başka biri denk gelir, tüm ince duygularımla bugun* doğan herkesin yeni yaşını kutluyorum efendim..
  • bazende hınzır bir arkadaşın şaka maiyetli söylediği, irdelenince gayet güzel manalar içeren, keyifli mesajdır...
    "doğum günlerine koyim, sana bişi olmasın lan..."
  • mesaj kaygılı doğum günlerinde verilir.
  • facebook sayesinde almamanızın mümkün olmadığı mesajdır.
  • "nice yıllara fatihcim. insanı doğum gününde çalıştıran bu sistemi sikeyim."

günüme neşe kattın john fante.
  • sms ya da mail yoluyla arkadaş vs dışında firmalardan gelen tebrik smsleri vardır

"doğum gününüz kutlu olsun, istinye park'ta yeni mağazamız açıldı %15 indirim ve bir çok şey için mağazamıza gelmeyi unutmayın"

tarzında firmaların doğum gününüzü kullanarak kendi reklamlarını yaptıkları mesajlardır.

doğum günü ve bayramlarda postayla gönderilerin tebrik kartlarını özledim ben, hiç değilse gönderen kişi size verdiği önemi ve değeri yazıya döküp içtenliğiyle, zaman harcayarak gönderiyor. gelişen teknoloji sayesinde gelen samimiyetsizlikten nefret ediyorum.
  • ahaha, bugün benim en yakın arkadaşımın doğumgünü.. ben onun telefon hattını kullanıyorum senelerdir ve bir şekilde hattım yurt dışı aramalara kapalı... yani bir şekilde açtırmadan yurt dışını arayamıyorum.. eleman ingiltereye gitti diye de ben açtıramıyorum.. bir süre iletişimimiz benim aramam şeklinde olamayacak anlaşılan yani..

ya tamam unuttum da aramayı zaten.. :/ bir şekilde aranırdı da..
    dolayısı ile benim değil, onun bana attığı kendi doğumgünü mesajı.. on numara bir doğumgünü mesajı oldu:

"len şerefsiz kelebek, doğumgünüm götüne girsin"

adam haklı, canım benim ya :)
  • facebook'umdaki doğduğum günün tarihini kaldırmamla beraber bana gelememiş mesajlardır. iyi ki kaldırmışım ne kadar rahat bir doğumgünü geçirdim anlatamam. hatırlaması lazım gelen kişiler hatırladı zaten, olması gerekenler oldu, daha fazlasına ne gerek var. insanları zorunlu tutmanın da bir anlamı yok. en yakının bilsin sana gereken değeri versin gerisine ne gerek var değil mi ama sözlük?
hesabın var mı? giriş yap