• her zaman çağırmayacaklarına göre çok sorun etmelerine gerek yok. orman yangınında ormancı ben gitmem diyor mu ? polislerde de benzer bir şeyler vardır sanırım.
  • hastane etrafı ev fiyatlarını azdıracak sikimsonik genelge. lojman ver, kira yardımı yap, buna göre maaşına zam yap çünkü realite ortada. türkiye tatlı su kurnazlarının ülkesi, bunun da bokunu çıkartırız.
  • tabip olmayanların yorum yapmaması gereken hede.
  • "kiralık daire, hastaneye 20 dakika, kira bedeli doktora 3000 tl, diğer mesleklere 2000 tl" (bkz: öğrenciye kira bedeli 2000 liradır)
  • genelgede bahsedilen cümle çok muğlak.
    "ilgili personelin normal ulaşım şartlarında 30 dakika içinde sağlık kuruluşunda bulunmasını sağlayacak şekilde kanun hükmüne riayet edilmeli."
    örneğin tuzlada çalışan bir kişi akşam iş çıkışı kadıköy'e gidemez, giderse 30 dakika içinde dönemeyip suçlu duruma düşecektir. veya hafta sonu avcılardaki ailesini ziyaret edemez. maazallah acil bir durumda 30 dakika içinde tuzlaya ulaşmazsa olacaklardan bakanlık kesinlikle sorumlu değildir ve genelgeyle uyarısını yapmıştır.

tanım: yalnızca ikamet-iş yeri süresi değil bulunulan mevki-iş yeri süresinin 30 dakikayı geçmemesi istenen mecburiyet
  • istanbul için değil özellikle anadolu'da ilçelerde çalışıp , il merkezinden gidiş geliş yapanlar için çıkarılmış bir yasa. ancak bu daha önce anayasa mahkemesinden dönmüştü..ortada bir kanun yok dolaylı olarak bağ kurup genelge yollamışlar.. insan haklarına aykırı bir durum.

halbuki dev gibi şehir hastaneleri yaptığınız gibi lojman yapmak çok da zor olmasa gerek. ya da hastaneye yakın yerde oturduğunu belgeleyen personele kira yardımı yapılacak.(semte göre) . döner sermaye alamayan pek çok uzman doktor arkadaşım var. ve uygun olsun diye hastaneye uzak yerlerde ikamet ediyorlar(istanbul). döner sermayesiz uzman doktor maaşı da 5-6 bin lira arası. diyorsunuz ya doktorlar çok kazanıyor diye. 3-5 çok kazanan örnek var diye hemen genelliyorsunuz. ona bakarsan kasaplar da parayı kırıyor(bkz: nusr-et).

benim görüşümüm; memur çocuğu olmamdan mütevellit ev işe yakın olacak. 8'de başlayan mesaim için alarmım 7.50'ye kurulu. yüzü yıka çık :) evin işe yakın olması büyük bir konfor. ortalama yaşanabilir bir muhitte yaşıyorum. o yüzden şanslıyım. ancak sultangazi, esenyurt,sultanbeyli, gop gibi sıkıntılı yerlerde ya da kadıköy, üsküdar,sarıyer,beşiktaş gibi pahalı yerlerde yaşayanlar o kadar şanslı değiller..
  • normal ulaşım şartlarında bahsinin geçtiği mevzu. bu şartlar nedir? özel araçla mı, yaya olarak mı, bisikletle mi, toplu taşımayla mı? ne yiyip içiyor, neyin kafasını yaşıyorsunuz siz acaba?
  • özellikle istanbul'da helikopter fiyatlarını artıracak drone teknolojisini hızlandıracak genelge.
  • özel jetim olduğu için sikimde olmayan zorunluluk.
hesabın var mı? giriş yap