• gezi parkında 10 kuruş arttı diye olay çıkaranların 1 lira artınca sus pus olması kadar yüzsüz değillerdir.
  • tam olarak ben oluyorum bu hain.şöyle izah etmeye çalışayım:

uzunca bir zaman bizim insanımız güzeldir, vatanım canım benim falan kafasında takıldıktan sonra gözümdeki perde kalktı ve aslında insanımızın hiç de güzel olmadığı, aksine gayet nefret dolu olduğunu gördüm. kendileri gibi zor durumda olmayana bildiğin nefret duyar bir halde hatta çoğu. benden olmayan ölsün havasında.

sonra baktım, değişken zamanlarda ve artarak, üstlerinden aldıkları bir takım güçlere yaslanıp benden olanlara saldırıyorlar bu benden olmayanlar. yerine göre palalarla, yumruk tekme girerek, sadece meydanda taşkınlık yapmadan toplaştıkları, haklarını aramak istedikleri için, ya da sadece etek-şort giydikleri için. akşam inerken minibüse bindiği, gece geç saatte evine gitmeye çalıştığı için tecavüze uğruyor sonra bu benden olanlar mesela. ve benden olmayanlar içlerini karartmadan "kadın kısmının o saatte tek başına sokakta ne işi varmış?" gibi sığ yorumlar yapıp kusabiliyorlar nefretlerini.

bu çoğunluğu asgari ücretle çalışıp ekmek arası margarin yiyerek hayatını geçirmeye çalışanların biat kafasını anlamaya çalışmaktan vazgeçtim artık.

biz, yani onlardan olmayanlar genel olarak iyi kötü okumuş, daha da önemlisi merak edip bir şeyleri araştırıp sorgulamış ve bir takım çıkarımlara ulaşmışız belki ve ülkenin gidişatından endişe duyuyoruz ama adamlar kesinlikle söylenen hatta dayatılanlarla yaşamaktan, sorgulamayıp körü körüne inanmaktan gayet mutlu.

adam aç, insan muamelesi görmüyor ama mutlu lan!

şart ve koşullar böyle olunca da, bu gavur parasının artışı dolarla maaş alan bünyeme iyi geliyor ne yalan söyleyeyim.

benden olmayan düşünsün...
  • dolar kuru medya uydurmasıdır.

dolar kuru artmıyor, türk lirası değersizleşiyor.
  • dolar arttı diye değil "bak işte söylediğim doğru çıktı" diye sevinir olsa olsa. bir nevi söylediklerimizin sağlaması bu olup biten. asıl sen "ulan ne desem, ne öngörsem yanlış çıkıyor" diye niye üzülmüyorsun asıl problem bu. şu ülkede kıçı kırık falcılara, rüya tabircilerine okuyup yazan insanlardan daha çok inanıyorsunuz ya ben ona yanarım.

(bkz: #49652073)
  • `en az doların artmasına sebep olan hainler kadar haindir!`

anladın sen onu yazar kardeş.
  • mülakatta kendisine ''reis kimdir'' diye sorulan haindir.
    reis kurtarsın sizi amına koduklarım.
  • dolar kurunun artmasına neden olan hain kadar hain değildir.
  • bir suser fender gitar veya nvidia ekran kartını örnek vererek asgari ücretlileri etkilemeyeceğini söylemiş. bu vesile ile pek ilgi görmeyen eski bir başlığımı hatırlatmak isterim. (bkz: tamamıyla yerli malı ürünler)
  • (bkz: ota boka vatan hani diyen çomar)
    kurunun yanında bazen yaşın da yanması gerekir. böylece kuru ne kadar pis bir sik kırığı olduğunu öğrenebilecektir, belki de öğrenemeyecektir ama onun götüne giren daha hardcore olacağı için yaşa daha az koyacaktır. bu aptal insanların bir diğer öğrenme şeklidir; başına bir şey gelmeden akıllanmazlar. bu oran tr'de %50 filan. önümde "dolar 5 tl olsun mu?" tuşu olsa hemen basarım. bana da girer. ama bana girsin umurumda değil. bizi bu günlere getirenlerin suç ortaklarına daha mı çok girecek? evet. hayat kalitemiz düşecek ama hangimizin ki dibe vuracak? evet, aklına gelen ilk gelen cevap doğru. kim pişman olsa da olmamış gibi yapacak? bak o da doğru. ülkenin tümüyle gerilemesi bana 2x koyarken kime 10 x koyacak? zeki şey seni, o da doğru. yani bunun adı vatan hainliği değildir, bunun adı aptalların, suç ortaklarının terbiye edilmesini sağlamak, bir ihtimal akıllanmasını ummaktır.
  • 15 senedir ülkeyi yönetenlerden daha hain istese de olamayacaktır.

5 olsun amınakoyim o kur, zaten siki tutmuş ülke ekonomisi daha da kötüye giderse gitsin.ben mi bu hale getirdim ülkeyi? kim getirdiyse onun götünde patlasın.

17-25 aralıkta evinizde sakladığınız paraların hesabını vermeyeceksin,
    fetullahla iş birliği yapıp ülkenin tüm kurumlarını parselleyeceksin,
    halkın ödediği vergileri yandaşlarına ihalelerle peşkeş çekeceksin,
    ışid'le silah karşılığı petrol anlaşmaları yapıp kafa kesen canilerle iş tutacaksın,
    seçimlerde her türlü hile hurdayı yapıp oy gasp edeceksin,
    meydanlarda protesto hakkını kullanan insanların hayatlarını köpeklerini sürüp karartacaksın,
    milyonlarca oy alan muhalefet partisinin vekillerini hapse tıkacaksın,
    muhaliflerin tüm demokratik haklarını iğdiş edeceksin,

ondan sonra hain biz olacağız öyle mi? iki torba kömüre, bir paket makarnaya onurunu, haysiyetini satan bir millete bu kur az bile.

beter olun.
hesabın var mı? giriş yap