• açılır açılmaz değil de ilerleyen zamanlarda kademeli olarak 6’ya kadar düşer.
  • hiç bir ürün sonsuza kadar yükselemez veyahut düşemez.

finans enstrumanlarında ise kar realizasyonu denen bir şey vardır.

hep düşer ve yükselir.

mesele zaten bu volatilitenin olduğu ortam.

merkez bankasının başlıa görevlerinden biride fiyat istikrarını sağlamaktır.

yani istikrarlı ve aşırı volatil piyasanın önüne geçmek ama geçilemiyor.

ve tl pozisyonunda kalmanın sadece swap faizi olarak dahi daha karlı geldiği bir ortamda yabancılar tl pozisyonunda kalmıyor. hatta yerlide kalmıyor.

ama işte çıkıyor arada. doalr 1.90 iken dahi düşecek demişlerdi ve kısmen haklılardı. 1.82 oldu sonra bugün 4.70.
  • barbados dolarının düşeceğini ben de tahmin ediyorum, kick ’em jenny yanardağının faaliyete geçmesinin bu yaz turizmi kötü etkilemesi bekleniyor.
  • dolar düşecek demedim, dolar küsecek dedim.
  • sonuçlar aa’dan alınacaksa neden olmasın dediğim tahmin. baştan düşük açıp sonlara doğru gerçek rakamlara çekersiniz.
  • bir gerizekalının hezeyanları.

aslında konunun berat'ın yapabilecekleriyle bağlantısı olmadığını göremediği için herhalde böyle şeyler yazıyor, ya da aktroll gerçekten.
    tayyip, piyasaya meydan okudu. atatürk kompleksi içinde. eğer kendisine uygulanan talimatları uyguluyorsa, senaryo değişir tabi, ama benim şu anda gördüğüm durum bu.

atatürk, cumhuriyeti kurduğunda 42 yaşındaydı ve vizyon sahibiydi. tayyip ise yaşlandı. vizyon konusuna girmek bile istemiyorum.
    biri coco chanel'den özel siparişle giyinir. diğerinin eşi mağaza kapatır.
  • hangi konuda yanılmadılar ki bu aktroller? fetonun peşinde hoca hoca diye gezdiler, abd'nin peşinde bop eşbaşkanı olarak gezdiler, esad devrilecek diye yanlış atlara oynayıp burnumuzu o bataklığa da soktular. şimdi de ülkenin ekonomik durumu konusunda yanılarak halkı fakirliğe, açlığa doğru sürüklüyorlar. umarım yaratılan bu kadar mağdurun hakkı ortada kalmaz. umarım cehennem diye bir yer vardır.
  • damadın donanımlı bir insan olmasında koptum ben.

mehmet şimşek bakanlık hademesiydi zaten.
  • yedi saat önce
    "bir daha bu seviyeleri göremez dolar"

an itibariyle:

dolar o bahsedilen seviyeleri delip geçti.

eee düşemedi kardeşlik. nasıl yapalım? aşığına söyle, yüzük almasın artık. cari açığı dengelemek gerek.
hesabın var mı? giriş yap