• gıcırtı yapan domuzlarda yağlamak ve gıcırtıyı kesmekte kullanılan yağ. bunun bir benzeri için (bkz: omuz yağı)
  • yanik bolgelere suruldugunde cok cabuk iyilesme saglandigi soylenmektedir.
  • pieroginin ustune kizarmis soganla beraber boca edilen yag. ekmek banmayiniz, pek lezzetli degil allah icin.

ayrica bu baslikta allah dedim ya, cok pis yanacam..
  • avrupa birliği müktesebatı ile ilgisi var mı bilmiyorum ama en azından fransa'da lokanta, pastane vs. kamuya açık gıda üreten ve satan işletmelerin yemek yaparken kullanması yasak olan yağ türü. tabii dinî değil sağlık esaslı sebeplerle...
  • çoğu yanık kreminden daha etkili hayvansal bir yağdır. sızlama hissini bir gecede geçirir.

vücudunuzda dikiş izi yada yara iziniz varsa mutlaka kullanılmadır, geriye eser kalmıyor.
  • gün itibariyle domuz ürünü içeren gıda katkı maddelerinin ithalatına izin verilmemektedir.
  • yara izlerini geçirmekte birebirdir. tanıdığım çek bir ailenin 4 yaşındaki oğlunu köpek ısırmıştı, yanağından. yaradan çocuğun dişleri görünüyormuş, hastaneye koşmuşlar, dikilmiş yanağı. 22 dikiş atılmıştı. biz bephanten sürün falan derken, baba kendinden emin "sadece domuz yağı sürülür bizde" dedi. gerçekten de bir yıl sonra yara izinden hiç eser kalmadı.
  • yaniga bu kadar kisa surede etki edip, hizla iylestiren baska bisi bilmiyorum.
  • yanık izi, yara izi, dikiş izi vb. lekeleri yok etmekte üstüne tanımadığım mucize.* eğer tatsız bir olay sonrası vücudunuzda yanık izi, kesik izi vb. kalmasını istemiyorsanız (yaranın derinliğine göre) 2-3 hafta boyunca düzenli bir şekilde yaranın yüzeyine sürün, sonucu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.* (ağız ya da makat yoluyla denemeyin)

ayrıca, bulgarlar bu yağı buz dolabının derin dondurucu kısmında dondurur, ardından kesme şeker parçaları şeklinde keser ve yağda kızartıp yer. bu şekilde gıda haline getirdikleri yağın ismine slanina derler.

(bkz: svinsko mas)
  • ürünlerinde bundan kullanmayanlar bunu övünerek ilan eder.

"mamullerimizin hiçbir çeşidinde domuz yağı ve katkıları yoktur"
    diye ilan edenler "gres yağı" kullansalar kimsenin umru olmayacağını bildiklerinden son derece rahat hareket ederler.
    gerçekten ibretlik.
hesabın var mı? giriş yap