şükela:  tümü | bugün soru sor
 • daha sert sesler yakalamak için alternate picking tekniğine tercih edilir. olayın en zor kısmı bunu yaparken sesi titretmeden vokal yapabilmektir. bu yüzdendir ki mevzu bahis işin en klas adamları james hetfield ve dave mustaine'dir.
 • adı üstünde sadece aşağı doğru yapılan pena vuruş tekniğidir. önemli bir tekniktir. bilek hassasiyeti ve kondüsyon gerektirir. ritim gitarda downpicking gerektiren uzun rifflerde bileğin, ön kolun ve omzun yorulmasını önlemek için askıyı bolaltmak suretiyle gitar aşağı indirilebilir. bu sayede bilek daha rahat hareket edecektir.

  (bkz: kerry king)
  (bkz: james hetfield)

  ayrıca sweep picking de bir downpicking tekniğidir.
 • blackened'ı seattle89 temposunda çalabilmek için uzun süre çalışmanın gerektiği, kas gücü isteyen bir tekniktir.
 • james hetfield, jeff waters, dave mustaine gibi babalar yaptığında basit gibi görünen ama sıra size geldiğinde bileğinizin ırzına geçen gitar tekniği. zaten ilk entaride belirtilmiş, tele üstten vurarak çok daha net ve sağlam bir ses elde ediyoruz.

  bu tekniği geliştirmek istiyorsanız metallica şarkılarına göz atmalısınız zira bu tekniği bol bol kullanıyorlar. master of puppets şarkısını şiddetle öneririm. creeping death şarkısı da fena değildir. bunları rahat yapabildiğinizi düşündüğünüz zaman aynı şarkıların 89 seattle versiyonuna geçiniz.*