• dr. oetker'in vefatı sebebiyle marketlerde dağıtımına başlanan helva. allah rahmet eylesin, güzel tatlı yapıyordu merhum.
  • geçen hafta marketten "benden başka alan var mıdır lan acaba" diyerek aldığım ve kendimi annemin evinde hissettirmesi münasebetiyle ilk fırsatta bi tane daha stokladığım tatlı.

içindeki çam fıstıklarının biraz bayatlamış olmasının dışında bir kusuru yoktu. sıcakken de soğuduktan sonra da gayet lezzetli, annenizin yaptığı helvadan farksız. makarna yaptığım çelik tencerede de sorunsuzca pişirdim. selam olsun alternatif ürünleri deneyenlere.

lan ayrıca şirketler kaç yüz* dolar verip, theme yaptırıp reklam veriyor sözlüğe, şurda bedavaya yaptığımız reklama bak. ne demişler: "en iyi reklam ürünün kendisidir"

ayrıca (bkz: dr oetker asure)*
  • acilen içindeki seker miktarini dusurmeleri gereken tatli. kivami güzel, şekeri asiri fazla. çok seker sevenleri bile bayiyor.
  • benim gibi tatlı manyağı bir bünyenin bile "uff amma tatlı yaaa.." diyerek yiyemediği bir hazır tatlıdır bu. ama tabi ki pratiklik tarafına sözümüz yok. üstelik yağ koyun demiş arkasında. koymuyorum ben. sekerini koymak da benim elimde olsa.. sahane.
  • evde kavrulmuş helvayla hemen hemen aynı kıvama ulaşabilen bir ürün. (bkz: adamlar yapmış abi)
  • 20 dakika gibi bir süre içinde hazırlanan şahane ürün. tek yapılan süt eklemek.*tepeleme bir pilav tenceresi kadar oluyor. tavsiyem lezzeti daha da arttırmak için üstüne tarçın, yanına da dondurma koyup afiyetle yemek... mis...
  • niyeyse aniden gelen irmik helvası yeme isteğimi bastırmak için kullandım. ama ne şeker, ne şeker. geliştirme aşamasında kimse de demedi mi acaba bunun şekeri fazla diye... bu bildiğin irmikli şeker helvası.
  • daha önce de belirtildiği gibi fazla şekerli bir ürün. ben genellikle ekstradan irmik katıyorum şeker oranını düşürmek için ama yine de çok şekerli oluyor. onun dışında kıvamı güzel.
  • şekeri çok fazla. boşa gitti, yiyemedik.
  • çok çok başarılı hazır tatlı. üzerine kaymaklı dondurmayla tadından yenmez. dakikalarca irmik kavurmaya üşenen ama irmik helvasına bayılanların can dostudur..
hesabın var mı? giriş yap