• bildigimiz matkaplardan farki, dremellerin torkunun dusuk, hizininsa yuksek olmasidir, bu sayede zimparalama kesme vs gibi isleri kolayca yapabilir, ancak bir duvari delemez. (ortalama bir matkabin donus hizi yaklasik 1000 devir/dakika'dir.)
    markanin malzeme adi gibi benimsenmesine ornektir, by tip el motorlari markadan bagimsiz olarak dremel diye anilirlar.
  • multipro modelinde hız 10.000 ile 33.000 devir arasında 5 ayrı kademede ayarlanabiliniyor. fiyatı yaklaşık 100 dolar (envayi tür delme, kesme, zımparalama, cilalama, uçlarıyla beraber komple set olarak).

- modelci ve maketçilerin oldukça işine yarayabilecek bir matkap türüdür.
    - pipo temizlemek, cilalamak ve pipo haznesinin çeperindeki katran tabakasını kazımak için de birebirdir. *

ankara'da ulus posta caddesinde veya bilkent praktiker de bulunabilir.
  • koctas'in da sattigi, yapilmis indirim ile 69.900.000tl ye satin alabileceginiz 150 parcadan olusan el matkabi.
  • dremel, bosch grubunun ufak elektrikli el aletleri markasıdır.
  • kendisiyle yapılan maketleri görünce dayanamayıp aldığım alet: dremel® 300 serisi 300 / 55
    daha yeniyim ama büyük hayallerim var bakalım neler başaracağız hehe.
    gümüş parlatmadan, fayans aralarını temizlemeye, maket yapımından cam işlemeye, zımpara yapımından tahta oymaya, kot eskitmeden model uçak tamirine kadar (ve aklıma şu an gelmeyen binbir türlü şey daha var) aklınıza gelebilecek her şeyi yapmanızda size yardımcı oluyor bu dremelcik. bu makinenin yapabilecekleri sizin hayal gücünüzün kuvveti ve elinizdeki dremel uç takımının içeriği ile sınırlı...

dremel kullananların şöyle bir forumu da var:
    http://www.dremeltutkunlari.com/
  • dremel 400 serisiyle hız kontrolünün dijital olarak yapılabildiği el motoru. ayrıca dişçilerin kullandığı el aletlerine benzer esnek mili, testere ucu, yok efendim mengenesiyle insanı yapı marketlere gidildiğinde sürekli masrafa sokan firmadır
  • ürünlerinden çok amaçlı sistemi toplamak biraz pahalıya gelen üretici.
    oluşturdukları pazara, çok farklı alanlarda kullanılmasına saygı duyup, çok seviyorum fakat içten içe de yüksek fiyatlı olduklarını hissediyorum.
    dremel motorlarını alması ucuz, kullanıma başladıkça pahalılaşan bir yapısı var. her konu için set almaya ittiriyor insanı (tek tek alınca çok daha pahalıya geliyor.)
    bir sürü setiniz olduğunda da "ulan bir freze, bir sutunlu matkap alsam işimi görürdü" demeye başlıyorsunuz fakat dremel arduino gibi birşey. tek başına insanı üretkenliğe iten aletler sınıfından bir marka.
  • bitirme tezi için yaptığımız cnc freze tezgahına tool olarak aldığımız marka. kısa zaman içerisinde kendisini hemen hemen aynı özelliklerdeki aeg marka bir freze ile değiştirince dremel beni hayal kırıklığına uğrattı. aeg yi tavsiye ederim.
  • koctas'in sattigi performance power marka cakmasi tam 9 yil dayandi, tabi bu 9 yilin 5-6 yilini inaktif gecirmistir herhalde. kirilan hareket aktarim yayini tamir edebilsem daha da giderdi muhtemelen. ote yandan, yerini alan dremel 3000'imin sesi bile farkli arkadas.
hesabın var mı? giriş yap