• (bkz: #28737883)
  • geçen mp3 çalar açık uyumuşum. röyksopp ayarlamıştım klasördeki ilk şarkısını. sonra o bitmiş sonraki klasöre geçmiş. skrillex mi ne atmış bi aralar mp3'e arkadaş. o çalıyor. ama kabuslardayım. herif tutmuş beni bodrumunda yaptığı müziği dinletiyor zorla. sandalyeye bağlamış. ekipmanını falan karşıma dizmiş şov yapıyor. rubber johnny klibi gibi ortam. nası acıyor beynim. ya tamam diyorum anladık your name is skrillex, bırak gidiyim amına koyim. çırpındıkça daha fazla gürültü yapıyor. nereye baskı yapacağını bilen profesyonel işkenceci gibi ustaca karıştırıyor efektleri, batırıyor beynime. tabi müzikle alakasız yatmadan önce yediğim acılı adana da sebep olmuş olabilir buna.

neyse işte. sevemedim bi. fiziksel olarak kafam acıyor dinlerken. öyle gürültü falan değil derdim. farklı bu. sanki simetrisi yok müziğin. eğik büğük. tamam bi tabloyu yamuk görünce deliren simetri hastalarından değilim ama dört duvarı yamuk yumuk asılmış tablolarla dolu odaya benziyor bu. üstüste gelmiş böyle bazıları köşelerinden, sığmamış. karman çorman.
  • pek hazzetmesem de dj booth'a oturunca, platforma yani, dj'in ayaklarinin dibi, uf cok fena oluyo oyle. dans edemem ama ettiririm. nokta.
  • hastasıyım, şu günlerde döndürüp döndürüp en çok dinlediklerimi şöyle bir toparladım: (http://8tracks.com/yucitek/white-horse)
    "pure as the driven snow..."
  • ilk dinledigimde 'len bunun daha iyisini kac seneler once prodigy yapti' dedim. tam ortusmese de prodigy ilham kaynagi olabilir.

dubstep'i pek dinlemiyorum ama harbi guzel ornekleri var:
    xilent - choose me 2
    http://www.youtube.com/…eature=youtube_gdata_player
  • bir tanesini dinleyince hepsini dinlemiş sayılıyorsunuz.
  • bu dubstep denen can çekişen süper bilgisayar gürültüsünün ilk kırıntılarını 8-10 yıl evvel galvanize'ın girişinden hatırlar gibiyim. zamanında korn vardı soad vardı, ergenliğin hakkını veriyorduk. şimdiki ergenlerin kafasıyla beraber müziği de karışık ve manasız..
  • görmeyeli 2'ye ayrılmış. bu tür yeni çıktıydı lan hani, yavaş yavaş popüler olacak deniyordu, vay aq. di.fm'de club dubstep ve dubstep şeklinde iki radyo var. club dubstep'de milletin kafa sikiyor, skrillex sıkrillöks ehe mehe dediği parçalar çıkıyor. dubstep radyosunda benim o eskiden bildiğim minimal, naif, dub müziğe daha yakın parçalar çalıyor.

club dubstep
    dubstep
hesabın var mı? giriş yap