• 29 eylül'de kutlanır. starbucks gibi kahvecilerde bugüne özel kampanyalar var.

- bir fincan kahve içerisinde su, protein, şeker, tanik asit, alkoloitler ve kafein barındırır.
    - düşünce akışını tetikler, dikkati arttırır, morali düzeltir.
    - içindeki kafein sayesinde kahve içerek geç saatlere kadar konsantre olmuş bi şekilde çalışabilirsiniz.
    - beyin gün içerisinde adenozin maddesini salgılar ve sinir hücresindeki reseptörleri uyarır. böylece beyne yorgunluk hissi verir. ama kahvedeki kafein adenozin maddesine direnip resptörleri bloke eder ve dinç kalırsınız.
    - spor öncesinde içilen bir fincan kahve, vücudu yeni rekorlar kırmaya teşvik edebilir.
    - kahve kan basıncını, vücut ısısını, kalbin kan pompalama kapasitesini yükseltir. bronşlar genişler ve yağ yakma hızı yükselir. hızlanan kan dolaşımının etkisiyle kas ağrıları baskılanır.
    - belki de en güzel faydası hoş sohbetlere sebep olur. bugün en az bir kişiye kahve hazırlayın yada ısmarlayın.`::)`

not: ben ne bilim ben ne dedim'in uktesi imiş.
  • 2020`ye ait olani bu gün olan gün.

su saatte icerek kutlamayi cok isterdim ancak “aman sabahlar olmasın” gibi bir moda giremeyecegim. sabah duble turk kahvemle cheers derim artik. *

mutlulukla iliskisi olan kahvelerinizin tukenmemesi dilegiyle.
    dünya kahve gününüz kutlu olsun!
  • anavatani etiyopya, ve icecek olarak kahveyi dunyaya tanitan yemen'de insanlarin bundan haberinin oldugunu sanmiyorum. bilse de umrunda olmaz heralde. o zaman surdan aeropress kahvemi getir yavrum
  • bazı kahve zincirleri 29 eylül'de kampanyalarla kutlarken international coffee organization'ın 1 ekim'de kutladığı gündür.

dünya kahve günü 29 eylül mü 1 ekim mi sorunsalı bir kenarda dursun, siz kahve severler 29 eylül'de kahve zincirlerinin kampanyalarından faydalanın.
  • hepinizin günü mübarek olsun.
    kahveniz bol olsun. dolar düşsün. amin.
  • kahve dünyasına gidip 100 gr kahve bizden kampanyası varmış dediğinizde pakette kahve alıp üstüne mekanda oturursanız bedava türk kahvesi ikram ediyorlar bilginiz olsun

dünya kahve gününüz kutlu olsun gençler
  • yarın a özel (01.10.2017) tüm kahve dünyası şubelerinde saat 13:00 a kadar tüm sıcak take away ( karton bardakta ) kahveler ücretsiz .

gözümüz aydın .
  • ahaha bana her günnn :) :)
  • ebesinin nikahı günü de çıksın artık.
    dünya kahve günü ne ya?
    ne armutluk bu?
  • görsel

bugün bile kahvemi dökerek veren starbucks çocuğu sayesinde en güzel şekilde kutluyorum.
    bu da bir çeşit fal olabilir elbette.

kahve sana aşığım, gündüzleri baş tacım geceleri düşmanımsın, sabah kahvaltıyı sana kavuşabilmek için yapar, öğleden sonra son kez içerken yarına kadar vedalaşmanın burukluğunu yaşarım.
    kokuna ayrı, rengine ayrı hastayım.
    beni anlayanların gününü kutlar, dökülmemiş kahveler dilerim herkese…
hesabın var mı? giriş yap