• madden ilk 3:

1- etiketine bakmadan alışveriş yapmak.
    2- upuzun tatiller.
    3- ben bugün işe gitmiyorum ulan diyebilmek ve kimsenin hesap soramaması.

manen ilk 3:

1- sağlıklı olmak (grip olunca bile çöküyor insan, ötesi yok...)
    2- huzurlu olmak (iç sıkıntısı kadar skimsonik bişey olamaz)
    3- aşık olmak.
  • "yaşam en yüce mutluluğu, sevildiğine ikna olmuş kişiye sunar. kendisi olduğu için sevilmiş, hatta diyebiliriz ki, kendisine rağmen sevilmiş kişiye." demiş victor hugo
    benim için de en büyük lüks bu işte. biyolojik bir yakınlık sebebiyle değil, tamamen yabancı bir insan olmasına rağmen, birinin sizi her şeyinizle sevmesi ve sizin bunu bilmeniz, buna ikna olmanız.
    böyle güzel, mutluluk veren bir gerçekten daha lüks bir şey düşünemiyorum.
  • sağlıklı olup, istediğin yemeği yiyebilip sevdiklerinle vakit geçirebilmek.
  • sevdiğin işi yapmaktır kesinlikle. bir arkadaşım işini, o kadar sevmiyordu ki, her sabah servis beklerken cenaze arabasını bekliyormuş gibi hissettiğini söylerdi. ne kadar büyük bir lüks olduğuna bir de bu pencereden bakın.
  • dışarda hava kar buz kıyametken, evde tshirtle takılabilmek.

dünyanın en lüks şeyi değil evet ama böyle yaşayabiliyorsanız dünya üzerindeki birçok insana göre lüks bir hayattasınız. anın farkında olmak ve şükretmek için güzel bir sebep bence.
  • satin alamayacaginiz tek sey zamandir. onun icin, zaman en buyuk lukstur.
  • sana aşık olan kişiye aşık olmaktır

bahsettigim saf ve cikarsiz asktir. yoksa gunumuzde herkes menfaatleri ugruna yada yalniz kalmamak adina mutlaka birilerine aşık.
  • sabah istediğiniz saatte kalkıp, gün içinde aklınıza ne geliyorsa yapıp para pul veya maddi manevi hiçbir şeyi umursamamak.
  • -hiçbir çaba sarfetmiş olmadan doğuştan inci gibi dişlere, gür sağlıklı saçlara, güzel bir -burna sahip olmak.
    -doktorlara ve hastanelere yabancı olmak, kronik olarak sağlıklı olmak.
    -miyop, hipermetrop, astigmat gibi göz arızalarına sahip olmamak.
    -kültürlü, bilinçli, iyi bir aileye, para kazanmasını bilen, ailesini seven, sahip çıkan, bir arada tutan, rahat ve mutlu yaşatan aslan gibi bir babaya sahip olmak. sanırım en büyük lüks bu sonuncusu.
  • üniversite öğrencisi olmak.

mezun olalı 3 ay oluyor, utanmasam okulun kapısına gidip üzerime benzin dökerek "beni geri alın lan." diye avazım çıktığı kadar bağırıcam.
hesabın var mı? giriş yap