• ekşici kardeşim tabii ki tam tavanı bozacağı günü önceden tahmin edip çıkmış. bir eksiciden aksi beklenmezdi zaten.

(bkz: #156766373)
  • eksi sozluk,e herkesi almanin sonuclarini bu baslik altinda goruyoruz. tamam 1 kisi ironi yapti, arkasindan ona inanan dallamalar bile cikti. bu da demek oluyor ki basarili bir ironiydi. ama ondan sonrakiler gercekten yazdigina donup bakiyor mu? ulan bu cidden komik oldu mu? veya birine fayda sagladi mi?

sirket hakkindaysa, sirketin yukumlulugu degil de bu yukumluluklerini halka arz vesilesiyle kapatacak olmasi sikinti. ve gelecek paranin buyuk miktari ortaklarin cebine giriyor. yurt disi araci kurumlarina taninan ayricalik da cabasi. yurt ici calisan firmanin neredeyse yarisini yurt disi kurumlari alacak. arzlari firsat gorenler yine halkin uc kurus parasiyla daha da zenginlesme pesindeler.

hani hep derdik ya hepimiz 1 tl toplasak 75 milyon tl miz olur diye. iste arzlarla bunun daha buyuk olceklisini caliyorlar.
  • halka arzın mantığını kavrayamamış "yatırımcıları" görmemize olanak sağlayan oluşum. adam halka arza binlerce lot ile girmiş*
  • bir anımı anlatmak istediğim firma. şubat 2019’da bu arkadaşlardan 3 parça ürün sipariş ettim. 2 adet dolap sabitleyici, 1 adet çamaşır filesi. çamaşır filesini hazır kargo ücreti ödüyorum hazır şunu da alayım dedim.

ürünler kargoya verilecek diye bekliyorum bir baktım kredi kartıma iade edilen bir tutar var e-bebekten. sipariş tutarıyla da tutmuyor. bir de kargo mesajı geldi ürün kargoya verildi diye. biraz düşündüm ve inceledim. adamlar benim dolap sabitleyiciyi iptal etmiş, ücretini iade etmişler. kargoya verilen de öylesine sepete eklediğim çamaşır filesi. aradan 1 yıl geçti, evde halen çamaşır filesi yok, oradan düşünün ne kadar gereksiz bir ürün olduğunu.

müşteri hizmetlerini aradım. onlara 2 seçenek sundum:
    1- ben kargo ücretini toplamda 3 ürün için ödedim, siz benden habersiz asıl almayı amaçladığım ürünü iptal ettiniz ve ücret iadesi yaptınız. kargo ücretini tekrar hesaplayıp oransal bir ücretlendirme yapın ve iade ettiğimiz tutara tekabül eden miktarı da iade edin.
    2- kargoya verdiğiniz ürünü de iptal edin ve tüm ücreti iade edin.

müşteri hizmetlerindeki yetkili ilk seçeneği eledi ve sizin de tahmin ettiğiniz gibi ikinciyi kabul etti. bana da kargoyla gelen ürünü teslim almayın dedi. ben de almadım ve ürün geri döndü. bir süre iade bekledim gelmedi. tam arayacaktım ki mesaj geldi. ürününüz kargoya verildi. aradım tekrar, yanlışlıkla kargoya verilmiş. yine teslim almayın dediler. teslim almadık ve tekrar geri döndü bizim çamaşır filesi.

tekrar aradım, benim parayı geri verin dedim. bir baktım kredi kartında iade var, var ama kargo ücreti hariç. özetle bir sipariş verdim, hiç ürün almadım ama kargo parası ödüyorum. müşteri hizmetlerini aramalarım sonucu sistemsel bir durumdan dolayı iade yapamacaklarını ancak hediye çeki verebileceklerini söylediler. ben size nakit ödedim, iade de nakit olacak dedim. sizden alışveriş yapmak zorunda değilim diyerek ayrıldık.

son kez sordum ödüyor musunuz diye. hayır dediler. ben bu parayı yargı yoluyla alırım haberiniz olsun diyip kapattım. e-devletten tüketici hakem heyeti başvurumu yaptım. 5 hafta sonra sonuç geldi. hakem heyeti beni haklı buldu. tekrar aradım benim parayı verin diye. tahmin edin ne dediler. hiçbir şey. vermediler.

ben de bir sonraki aşamaya geçtim. icra müdürlüğüne gidip icra takibi başlattım ve e-bebek’e icra gönderdim. bir süre bekledim, tam haciz başlatacaktım ki aradılar. aman dur, ödeyeceğiz. ne oldu e-bebeğim? sonuçta paramı aldım. o gün bu gündür alışveriş yapmadım arkadaşlardan. bu paylaşımı da vatandaş bilgilensin diye yapıyorum.

caps isteyen olursa ayrıca eklenecektir.
  • 10 lot aldım, alışveriş için gelmiştim, şu an reyonları düzeltiyorum. çalışanın biri kaytarıyordu ufaktan fırça attım, şu an güvenlikle tartışıyorum. onun da defterini düreceğim, benim patron olduğumu anlamadı herhalde.
  • görmekten ve varlıklarından tiksinir hale geldiğimiz "pirimses anne" tiplemesini reklamlarına taşımız firma.

gerçekten harika bir iş çıkmış orataya...

yaaa işte, öyle koca koca firmalar az para vericez diye daha önce televizyona
    10 tane iş bile yapmamış reklam ajanslarıyla çalışırsa sonuç bu olur tabii.
  • adamlar binlerce lot aldığını sanıyor. 1-2 güne görürsünüz kaç adet lot aldığınızı :)
  • ulan yatıracağınız para 500 lira amma tatava yaptınız ya
  • internet sitesindeki yorumları okuyarak bebeğimiz için bir mama sandelyesi (mamas&papas)almış bulunduk bu firmadan. daha sonrasında üründen memnun kalmayıp şöyle bir yorum yaptı eşim web sitesine:

"urunu teslim aldıgım gun 7 aylık bebegimle denedik. ilk olarak oğlum için çok kucuk oldugunu gordum. kemeri baglı iken yana doğru devrildi. sukurler olsun ki yerde oldugu icin bebeğim zarar gormedi. masa basında ise sandelyeye baglı olmasına rağmen tek basına bırakabileceğiniz gibi degil. kısaca tek iyi yanı portatif olması. bebeğiniz normalden biraz daha iri ve biraz daha hareketli ise asla almayın. kafasını masaya carpması işten degil. ayrıca 3 yaşına kadar kullanımı bence mumkun değil."

bu yorumu yayınlamamış firma. küfür yok hakaret yok vb birşey yok.

bu mantıkla hareket edip sadece olumlu yorumları yayınlıyorsa suç işliyorlar ve tüketicileri yanıltıyorlar. ürün almayın, aldırmayın...
  • seneler önce daha bu meşhur olmamışken editörlük için başvurduğum ve kabul edildiğim, ama neden bilmem gidip de çalışmadığım şirket. eski mailleri kurcalarken gördüm maillerini de. şimdilerde baya tanınıyorlar sanırım. her zamanki gibi "bu ne ya batar bunlar, bir halt olmaz" dediğim birileri daha başarılı olmuş. adfhj sorun bende ya, eminim.
hesabın var mı? giriş yap