• bu zat-ı muhteremin burada başlığı olması bile gereksiz ama madem başlığı var kendisinin aslında nasıl bir insan olduğunu yazmak lazım.
    tek yaptığı şey boş ve anlamsız kahkahalar atıp, bunları videoya çekmek, yayınlamak. kişisel gelişim zırvalarından bahsediyor bir de hep unutmamak lazım: ''positive vibessss ;)''

canice katledilen, 4 bacağı ve kuyruğu kesilen masum yavrunun katili için şimdi de çıkmış ''ona beddua etmeyelim, kim bilir nasıl sevgisiz büyüdü'' falan diye zırvalamış. ya sen oturduğun yerden neyin akıl hocalığını yapıyorsun, sen kimsin allah aşkına? hakkında bir sıfat kullanmam gerekirse bu sadece ''vasıfsız'' olur. o yüzden kendisinin vasfını aşan konularda bence yorum yapmamalı, fikir belirtmemeli.
    parmağı kesilse yaşlı gözlerle bunu videoya alıp üzerinde toplam 30 dakika konuşabilecek insan, 4 bacağı kesilen minicik bebeğin katili için insanların şefkat beslemesi gerektiğini falan söylüyor. sabır.
  • bugün denk geldiğim, baya baya stalkladığım youtuber&blogger. ben beğenmedim.

ilk sebebi konuşma şekli. introsunu izledikten sonra hak verdim; italyan lisesinin ardından üniversiteyi de yurt dışında okumuş. dilin kırılması çok normal ama ben konsantre olamadım o konuşurken, çok rahatsız etti.

ikinci sebebi ise çok uçarı ürünler kullanıyor olması. mesela bir cilt temizleyicisi 200$ falandı. uygun fiyatlı ürünlere yönelmiş deniyormuş, ileride belki rutininin de bir parçası olur bilemem. ama hatun zengin sonuçta, tam anlamıyla bana hitap edeceğine pek ihtimal vermiyorum.

bir diğer sebep de, aslında yutmadan konuşsa bunu tolore edebilirdim, biraz altı boş yorumlar yapıyor. belki bilgisi doruklardadır ama aktaramıyor. mesela "alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli" konulu videosunda 1-2 madde adı söyleyip 'vaadlere kanmayın, arkasına bakıp alın' diyerek kapamış konuyu. ürün içerikleri içinse google a bakın demiş. e madem google a bakacağız neden video yapıyorsun? 8 dakika boş konuşmuş bence.

değinmeden geçmek istemiyorum, takı zevkine bayıldım! çoğu takısı minimalist, beğenmediğim 1-2 tane ya çıkar ya çıkmaz. altın seviyor oluşu da bana göz kırptı ama o konuşma şekli işte, olmuyor..
  • üstteki yazarın bahsettiği podcastine ben de denk geldim ve dinlerken hayretler içerisinde kaldım. oturum kartının kaybolmasının yarattığı travma, covid olup eğlence alanına girememesi akabinde çocuk gibi üzülmesi, işlerinin yoğunluğundan tatil yapamayışına kadar her şeyin fazla geldiğinden bahsediyordu. gerçekten hayatında zorluk nedir görmemiş kişilerin en ufak problemlerde böyle ağlak olmaları ve bunu da insanlara satmaya çalışmaları çok samimiyetsiz geliyor bana. biraz daha gerçek sorun lazım kendisine.
  • ülkenin geleceğinden endişe duyuyormuş, bu nedenle yurtdışına taşınıyorlarmış. oy kullanman gerekirken tatile gitmeyi tercih edip üstüne de yalan söylerken ülkenin geleceğini düşünmüyordun ama?
  • ececik babasının zenginliğinden ve ülke ülke rahatça gezip takılabilmesinden, istediği her şeyi satın alabilmesinden bu kadar takipçi edindi. insanlar özeniyorlar. ama baksan hiçbirinde bir başarı yok. sorsan çoook başarılılar.
  • tam beğenicem beni irite eden bir konuşmasına denk geliyorum.
    anladığım aşırı tramvatk olaylar yaşamış üstesinden gelmeye çalışıyor ama (gelmiş ya da gelmemiş bilmiyorum ) herşeyi çok planlı. konuşması anlattıkları paylaştıkları. ben şunun sadeliğin doğallığım savunucusuyum triplerinde, aşırı çalışılmış pozlar , konuşmalar. konuşma tarzı ile imrenilecek insan gibi göstermeye çalışıyor kendini. sanki biraz planlamayıp düşünmeden konuşsa daha fazla insan yönlendirebilecek enerjiye sahip gibi. görselliğe dış dünyanın fikrine aşırı önem veriyor ve beğenilmeme durumunu ortadan kaldırmak için abartı çaba sergileyip yaptığı şeyi yapaylaştıyor. (nikah resimleri gibi)
  • chanel ayakkabı lv çanta beymenden giysilerle story atıp (markaları etiketleyerek) meditasyon yapan kişi. yoga stüdyosu falan var. fazlalıkları atmak ve içsel sesi dinlemek üzerine dersler veriyor.

etiketlediği markalar sponsoru olabilir, ama önce sen nesin ece ona karar ver. flov studio’nun sahibi bi yogi mi yoksa kitlelere pazarlama elemanı mı?

düşünsene gidiyorsun oraya, her türlü maddi ve manevi probleminle, iş hayatındaki stresin üstünden gelebilmek, yapabilirsen bu kabus şehirde nefes alabilmek için... istediği her an yurt dışına çıkabilecek, tatil yapabilecek, benzer hayat konforuna sahip olmak için onlarca yıl çalışmak zorunda olduğun biri gelip sana diyor ki “gevşe, rahatla, ana odaklan, yaşadığın hayatın farkına var bla bla”

bana pek ikna edici, rahatlatıcı gelmiyor.
  • 4 bacağı ve kuyruğu kesildiği için ölen bebek köpeğin katili için şevkat göstermemiz gerektiğini buyuran biriymiş meğer.

seneler önce youtube'da gördüğüm biriydi, o zamanlar bunu çok poh pohluyorlardı kaliteli, duyarlı, eğitimli, diğerlerinden farklı diye. buyrun görüyorsunuz farkı.

bebek köpeğin uzuvlarını vahşice kesen birine şevkat gösteriyor ve dileniyor, oy kullanmak yerine bedava diye dil okullarına gidiyor, birileri sorunca havaalanında oy verdim diye yalan söylüyor. şimdi de "işin iç yüzünü bilmiyorsunuz soonra çok utanacaksınız" diye ajitasyon yapıyor. beraber gittiği 2 kankasıyla türkiye'ye dönmedi bile. o derece duyarlı, eğitimli ve diğerlerinden farklı.

zaten izlemiyordum ama benim zihnimde o dönem gördüğüm yorumlardan sonra kaliteli biriydi. artık değil. inşallah bu yollardan ekmek yiyemezsiniz bundan sonra.

gerçi biz gereksiz tipleri meşhur etmeyi severiz.
  • nihal ziyagilden daha cok nihal ziyagil bu kiz. gercekten.
  • az önce videosuna denk geldim. bu kız niye sürekli ağzında ekmek varmış gibi boğum boğum konuşuyor? o ağız niye yamuluyor? 5 dakika izleyemedim. allah şifa versin*
hesabın var mı? giriş yap