89340 entry daha
  • merhaba sözlük , merhaba kimseye itiraf edemediğim gerçekler :d bugün günlük yazmayacağım ya da bir anı mı anlatmayacagım bugün biraz fazla konuşacagım sanırım neyse sıradan gelip geçen günler arasında kendimi bulma savaşı veriyorum acaba ben kimim ya da nasıl biriyim diye düşünüyorum ki zaten düşünmekten başka yaptığım bişey yok kendimi bulduğumu düşünüyorum artık ya da büyüdüğümün farkımdayım her ne kadar insanlar öyle düşünmesede ben büyüdüm cahit z. diyor ki insan başkasındaki kötülükleri görerek iyi olmaz bence öyle değil çünkü ben çevremdeki kötülükleri görerek iyi olacağım . ben bu dünyadan iyi biri olarak ayrılacağım. ben somurtan bulunduğu ortamı kötüleştiren, bencil suratsız biri olmayacağım ben kin gütmeyeceğim ben kimseye küsmeyeceğim ben kimseye bagırmayacagım. dışarıdan gamsız gibi düşünebiliyor insanlar çünkü tepkisiz bir insanım darılırım, kızarım ama belli etmem oysa etmem gerekiyor bazen de mi ? bir insan hiç mi beni kırdın diyemez . hep bir gülümseyişe gülümsedim kırgın kalamadım sadece sustum . önceden çok konuşurdum susmazdım önce dediğim 3 yıl önce:) son yıllarda pek konuşmuyorum ve arkadaşlarım değiştiğimi düşünüyor aksine değişmedim kendimi buldum . hayatımdan bir çok insanı çıkardım bir zamanlar değer verdiğim insanları da pişman değilim üniversite nin bunda payı çok o kadar sahte insanlar gördüm ki kendimi hep geri çektim sınıfta ismim hep en arkada oturan çalışkan zeynep olarak anılıyor bu durum beni rahatsız ediyor mu? hayır. ders arasında kulaklığı takıp merdivenlere oturmak kadar huzur veren bi olay yok okul içinde . işe gitmeyi seviyorum kafamın dagılmasını seviyorum kendi paramı kazanmayı seviyorum çalışırken düşünmemeyi seviyorum. akşamları işten çıkıp eve gelirken yolu uzatmayı seviyorum yalnız kalmayı seviyorum . bazen radikal kararlar alıyorum ama uygulamıyorum:d olsun hayal kurmayı da seviyorum ha bu arada seni de seviyorum sözlük burada kendimi evimde gibi hissediyorum. iyiki varsın . beni yanlış tanıma olur mu ? ileride nasıl biri olucam bilmiyorum ama bu yazdıklarımı ilerde okuyacağım ve inşallah okurken çok salakmışşın zeynep demem . düşünsene sözlük 5 6 yıl sonra bunları okuyor olucam simdiden heyecanlandim acaba nasil birisi olacagim off bu düşünce insana kafayı yedirir umarım ben iyi hatırlanırım umarım hayat bana güzel davranır umarım herşey umduğum gibi olur ne çok konuştum gene napayım bir sana konuşabiliyorum zaten senden başka kim dinler beni ?
  • bazı hikayeler, her gün duymak istediğin bir sesi unuttuğunda başlar... bazı hikayeler ise hiç duymak istemediğin bir sesi duyduğunda başlar...
  • inanılmaz agresifim şu sıra. ani çıkışlarım var ve öfke patlaması yaşıyorum olmadık anlarda. stresimi azaltmak için eve iş getirdim. arada eve iş getirdiğim olur ama nadirdir çalıştığım. gelgitli ruh halimden midir bilmem, bu saate kadar çalıştım. bu, hayatımın evde en uzun çalıştığım günü olarak mikro tarihime geçti. galiba kendimi tebrik etmem lazım, bir de "uzanıp kendi yanaklarımdan öpüyorum".
  • nasilsin eksi itiraf? sevgili aglama duvarimiz. burayı neden seviyorum? cunku belirli bir basliga yazmak icin dusuncelerini sinirlandirmiyor.bana surekli eski sevgilimin komsusu olan sevgilini anlatan arkadasim.ayrildin biliyorum. senin bu telasin beni unuttugum, uzerini orttugum, sancim, sizim,sevincim,mutlulugum dedigim adama dogru goturuyor. yapma.ben o defteri coktan kapattim.karsina ciksa karsilassan konus,engellerini kaldir deyip durma bana.yalvaririm bunu yapma.ben kimi neyi nasil yapmam gerektigini bilmiyorum.kalbim dilim gitmiyor. bosa ugrasiyorum gibi hissediyorum. sanki uzerini orttuklerim, kabul ettiklerim, bilmiyorum. ınan bana gercekten bilmiyorum. koskoca bir yanlış yaptım.bunun üzerinden atlayıp geçmem gerekiyor. herşeyi yanlız başıma yaşadım. herşeyi. bazen gözüm öyle karadı ki bütün gemileri yaktım. gözümü kararttım. ne pahasına olursa olsun gittim o adamı gördüm. şuan kimseyi midem kaldırmıyor. hiç kimseyi. biraz leylalaştığımı hissedince kendine gel diyorum. ama şimdi görüyorum ki hala aklım çelinebilecek kadar gerizekalıyım.
  • bazen aklıma öyle iğrenç espriler geliyor ki kendi kendime gülüp içimde hazmediyorum, sırf başkasına söylemeyeyim de everest'i aramıza sokmayalım diye. bazen tabi. çok bazen.
  • ya var ya seneler sonra tam kafana uygun insan çıkmış
    her şey kafanda tamken aslında o kadar yarım ki.. ya ciddi ciddi yalnız ölücem ben ya
    yok evlilik filan bana. ya tanışmayı bırak daha hoşlantı bile duyamıyom doğru dürüst. lez mi oldum dicem kızlara da ilgim yok. a seksüelim sanırım. erkek milleti henüz benim için halen muamma. güven duymamanı gerektirecek tonla dengesizlikleri varken bazen de tam tersi o kadar sevilesi sempatik geliyolar ki diyon ki meselaa aa ne kadar güzel insan. off tam benim kafadan tamamdır filan.. yok yok olmuyo illa her şey tam olsun istiyom. bi fiziki özellik hariç . var ya harbiden kafasını düşüncelerini beğendiysem tipine gram bakmam onu farkettim. bazen yok artık saçmalama dicek kadar saçma tipler çekici geliyo. çünkü neden. zekiler ve kafalarını kullanıyolar, yeniliğe açıklar,sosyaller. ya iyi insanlar her şeyden önce. ama ama gel gör ki yine de bişeler kafamda hep eksik. bi gün sevgili yapıyım ilk işim buraya yazmak olucak la ekşi sözlük
  • herkes yanlış bilgilere sahip. bildiğiniz her şey yanlış. yanlış hayatlar yaşıyorsunuz. yazdıklarınızı okuyunca dehşete kapılıyorum.
  • kimsesizlikten ölmem de sensizlikten ölürüm..
    sensiz olmaz...
  • bir rüya insanı ne kadar etkileyebilir ki?

güne güzel başlamasını sağlayacak kadar..
  • hayatım boyunca, baskın ve baskın olmaya çalışan insanlarla sorun yaşadım. benim yapıma uymuyor. otoriter kişiliklerle sorunum var. bu dünyanın genelinde iki tip insan var. baskın insanlar ve onlara boyun eğenler. bir de azınlıkta olan bir kesim var. onlar ne baskın insanlar gibi bir şey ispatlama peşindedir. ne de kendilerini diğer insanlardan üstün görürler. boyun eğenlerdense hiç değillerdir. ben onlardan biriyim ve böyle kalmaya çalışıyorum. keşke bu insanların sayısı daha da fazla olsaydı. dünya daha adil ve yaşanılabilir bir yer olurdu.
184379 entry daha
hesabın var mı? giriş yap