• --- spoiler ---

yemek yiyip kaka yapiyorlar.

--- spoiler ---
  • şirket "kurumsal" olunca sahip çıkanı yok bunların. kıymetsizler. son olay bunu gösterdi. bilgileri verip vermemesi yasal bir zorunluluktur falan mesele o değil. mesele kollektif katkı yapılan yerden para kazanıp, o yerdekilerin başı belaya girince "ama biz karışmıyoruz çünkü türksel de öyle yapıyor" demek. e kurumsal kimlik hayranlığımız varsa, başımız sıkışınca bize zerre kıymet vermiyorsanız telif de verin arkadaş. biz de gerçek kurumsallaşmayı hissedelim.

ha şimdi bu dediğimi kötünüzden anlayıp para verin demek istediğimi çıkarmayın. çok şükür sözlükten gelen paraya tamah edecek statüde değiliz. ama yaparakları yerken kurumsal oluyor da sapına gelince neden "meee" diye istememezlik yapıyorsunuz. bu kadar işinize gelerek konuşma ayıp oluyor mu?! şu ortama az çok katkımız var başımız sözlükte yazdığımız yüzünden belaya girse elinizi taşın altına hiç sokmayacağınız demek. iyi oldu bunu bildiğimiz. "ama yazdıkları yazarları bağlar" diyeceksiniz. doğru... neyse allah arttırsın... baştan sayın da eksik çıkmasın reklam gelirleri.

harbiden işin içine para girince şu güzel ortam bile bozuluyormuş.
  • bayanlar hakkında ileri geri yorum yapanlarının insan olduklarına pek az rastlanır.
  • "ssg beni düşünüyormuş lan ehihihi", "ssg'den mesaj aldım olm", "ssg bana özel bilet ayarlamış, bir de özel mesajla bana atmış" diyecek insanlar değildir bunlar. yapmasınlar lütfen.
  • hiç bir şeyi beğenmemeye yemin etmiş, eleştirinin hakaret olduğunu zanneden, son zamanlarda fazlasıyla kendini kaybetmiş, uzun zamandır beni yazarlıktan ve yazmaktan soğutan, son düzlükte aman allahım meydan kimlere kalmış dedirten, isim ve soyadlarıyla tek tek sözlükte başlık açılıp altına sayfalarca hakaret içeren entryler yazılsa ve bunları okusalar ne hissedeceklerini merak ettiğim (bkz: empati yoksunu) oldukça sığlaşmış topluluk.
  • görüyorum ki birbirlerine düştü düşecekler. tv'den falan biri sözlüğe laf etse de yeniden bir olsak, birlik olsak heyo!
  • erkek olan kismi 1.85 uzerinde, kadin olan kismi 1.70 ve uzeridir. erkeler yakisikli kadinlar guzeldir.

bu kadar degildir.

hepsi zeki, okumus, akilli, bilgili, iyi islerde calisip, hatri sayili maas alirlar. entellektuel, birikim sahibi ya da sahibesi insanlar. tabi her sartta genellemenin yanlis oldugunu bilmeme ragmen bu sefer israrla genellemeye devam etme istegim var. neden mi? yazar kismi cinsiyet gostermeksizin girilen bir entry hakkinda neden nicin dusunmeden oylamaya kalkar. baslik gozetmeden ya da baslik altinda yazan entry'de girilene bakmadan oylama yontemini secer. kolay oldugundan olmali. lafta hepsi zeki akilli birikimli insanlardir.

hani bunlara da eyvallah diyebiliyorum ama cogu yazar basliklarla insanlari gaza getirmeyi tercih eder. kimi solculara, kimi sagcilara sallar. kapali kizlar acik kizlar dememe gerek yok sanirim. ya da bir kiz birini evine davet ederse kesin orospu olur bazi yazarlarca. bir erkek bir kadini film izlemeye ya da ders calismaya evine davet ederse adam am duskunu sapik olup cikar. her kadina orospu gozuyle bakilmasi mi yoksa her erkege siki elinde gezmesi gozuyle bakilmasi mi agir dersen o patavatsiz entry giren yazarlar susup kalirlar. baslik alti entry, ikinci entry gelmesi durumunda duzelir. icinde dinci ya da laik bir cumle geciyorsa ikinci entry ile gelen ayarla duzelir. bu da bazi yazarlarin yazdiklarina sahip cikmamasi anlamina gelir. kimseyi isaret etmiyorum, gostermiyorum ama gosterebilecegim cok ornek mevcut.

uzun lafin kisasi gariptir buradaki yazarlar, a'ya sallarlar ama baktiginda zamaniyla a'nin yaninda olmuslardir. hatta a icin savasmislardir ama yediremezler.

pesin edit: zaman ote berisine gonderin
  • eksi sozluge saatlerini, gunlerini-gecelerini, (hatta yillarini) verip gerekli gereksiz her tur bilgilerini paylasmaktan cekinmeyen vefakar insanlar
  • (bkz: angry birds)
  • her şeye rağmen kötü gün dostu olabilen insanlar. çoğunun nickini bile bilmem, 1 entrysini okumuşluğum bile yoktur ama yine de yardımcı olmaya çalışan, elden tutup kaldırıp dik dur diyen insanlar.

(bkz: bilgeden ferrari satin alan adam)
    (bkz: lukarelli)
    (bkz: aslan burcu kadini)
    (bkz: kuturkuturyesilpapazerik)
    (bkz: burcujk)
    (bkz: komando kani var bende)
    (bkz: sereserpen)
    (bkz: o degil dee)
    (bkz: cok bilmis bilir kişi)

hepinize teşekkür ederim bir kez daha.
hesabın var mı? giriş yap