• uzun zamandır bu gruptayım. geçen gün de her sabah düzenli olarak yaptığımız ismail türüt eşliğinde fenerbahçeye sövme seremonisi sırasında gruba yeni bir arkadaş davet edildi. ordulu ve trabzonsporlu bir arkadaşmış. gelir gelmez oo bütün lazlar toplanmışsınız buraya diyince grupça bi afalladık doğrusu. istanbullu, malatyalı, diyarbakırlı, izmirli lazlar olarak ordulu laz olmayan arkadaşımızın üstün zekası ve algısı karşısında herkesin bir an dili tutuldu. gruptaki herkesin laz olduğunu bu şekilde saniyesinde anlaması kendisinin yüksek zekasını hemen ortaya koymuştu. ardından gelişen sohbet sırasında da bu yeni arkadaş üst üste yaptığı yorumlarla bizim gibi bağnaz ve sığ görüşlü olmadığını tekrar tekrar kanıtladı. maalesef biz cahil cühela trabzonsporlu yazarlar olarak kendisinin üstün zeka ve kültür seviyesine erişemediğimiz için, onu gruptan çıkarmaktan başka bir çare kalmamıştı. çünkü bu yüksek zeka seviyesine ancak bir fenerli erişebilirdi. kendisinin gruptan ayrılmasını tabi ki havaya silah sıkarak kutladık. kutlama sırasında bir arkadaşımız bacağından yaralandı. şuanda grupta fenerbahçenin anasına sövüyoruz.
  • insani olarak kimseyi tanımadığım bir ortama girdiğimde saygılı davranırım. genelde de böyle olur.

yıllardır şu sözlükte yazan, çoğu trabzonsporlu yazarın severek okuduğu ve iletişim kurduğu yazarların olduğu bir ortama giren de saygılı olacak. ben sözlükte 8. yılı doldurdum. kendi kalesine gol atan kaleci, janjojem, agralimiles, crembears, matarama su ko, bahane bunlar, ben bunlari daha once gormustum gibi nice değerli yazarla ilk tanıştığımda gerçekten çok heyecanlanmıştım.

burada elemanın biri gelmiş mesaj atmış. girmek istediğini belirtmiş. gruba alıyoruz ; saygısız ve ukala bir giriş yapıyor. hiçbir şekilde konusu geçmeyen fenerol kampanyası ile ilgili bağış yaptım diyor. tepki ölçmenin derdine düşüyor. trollük denemelerine farklı şekillerde devam ederken de şutlanıyor.

fenerli mi; olabilir. trabzonsporlu mu; bu da olabilir. ama saygısız mı sorusunun yanıtı olasılık değil. bu grupta saygısız adama yer yok. bundan sonra girmek isteyen arkadaşlar da ortamın saygı gerektiren bir ortam olduğunu lütfen bilsinler. 8 yıl üzerine ilk kez yüz yüze görüşebildiğim bir grup elemanını ailemden biriyle karşılaşmış gibi sevinerek karşılıyorsam bu grubun samimiyetindendir.

bir de dipnot vereyim. redbull diye andığımız bir arkadaş aylarca troll olarak kaldı grupta. şüphelensek de atmadık. en son kendi çıkıp sözlükte grubu kötülemişti. troll kardeş bir redbull aykut bile olamadın.
  • bu gruba üyeyim uzun zamandır. geçen gün gruba birini daha aldık. adam selam cümlesi olarak “ooo lazlar nabıyonuz la” yazdı.

doğal olarak gruptan attık. baktım bayağı ağlamış kendisi. başka bahara alırız yine belki.
  • 3 yıldır var olmasıyla birlikte ilgili gruba üyelerin zahmet edip açmadığı ama bir adet ergenin üzerine vazife olmadığı halde başlığını açtığı gruptur.

ergen dediğime bakmayın ama hamsi üzerine espri yapabilecek kadar da zeki bir arkadaş.
  • iyi bir çocuk olursanız, bir gün siz de bu gruba girebilirsiniz.
  • bağnaz, sığ, keko... insan karakterini whatsapp üzerinden on saniyede tanımlayabilen müthiş oluşum, zirzopların dakikasında götüne tekmeyi basarlar.
  • benim de dahil olmak istediğim grup, numarayı sanırım özelden paslayacağız ama kime, yeşillendirirseniz mutlu edersiniz renkdaşlar.
  • diğer trabzonsporlu arkadaşların skinde olmadığımız grup, mutlular demek ki mevcut kadrolarıyla.
  • bu gruba girmek için ne yapmamız gerekiyor?
hesabın var mı? giriş yap