• kaldı mı la onlar
  • henüz denk gelmediğim tiptir ya da anlayamadım bilmiyorum ama kendini bir şey zanneden, insanlara üstten bakan, egoist tipler bolca var. misal bir şey yazıyorsun merhaba bile demeden “o öyle değil böyle!” diye mesaj atıyor. evet malum konuda bilgili de olabilirsin ama bu küstah olmanı gerektirmez (gerçekten bilgilendirmek isteyenleri tenzih ederim tabii ki. zaten yanlış bir bilgi paylaştıysam teşekkür eder düzenlememi yaparım). gerçekten kızamıyorum bile böyle tiplere, sadece üzülüyorum. öğrendikleri şeyleri kendilerine ilah edinmişler.

(bkz: olgun başak eğik durur)
  • kendisinde olduğunu varsaydığı elitliği de türkiye elitliğidir üstelik.
    halkın durumu afganistan pakistandan hallice, bu tipler de bu halkın eliti olur olsa olsa.
  • çaylak sahiplenmeye kalkar ama ben de yazması gerekirken bende yazar.
    tanım, düşük iq, eq ve aq umlu yazar.
  • 6. nesil ve oncesine kadar bir miktar hakli olabilecek tiptir.
  • henüz zannetemedigimizden yorum yapamıyorum.
  • sözlük yazar alımlarında aranan şartlar kabaca şunlar olabilir!

1. iyi derecede okuma yazma bilmek
    2. sözlüğe kayıt olmak
    3. on tane entry girmek (kitap yazmanız beklenmiyor)
    4. çaylak olarak yıllarca sözlükte takılıp sözlük algoritmasının sizi yazar yapmasını beklemek.

elit olmak için; kitap okuyun, sinemaya gidin, farklı lezzetler tadın, farklı ülkeler görün, yeni insanlarla tanışın, yeni diller öğrenin... hepsinin kişiliğinize kattığı güzellikler ve zevkler ile bir de bakmışsınız kendi çapınızda bilgili görgülü bir insan olmuşsunuz.

yoksa konuşurken iki kelimeyi bir araya getiremeyip yazarken aslan kesilerek elit olamazsın ekşi yazarı. elit bir yazar olmak fikrinin olmadığı konularda sallamak, millete giydirmek değil bir konuyu fikrin oluncaya kadar araştırıp öğrenip öğrendiğin kadarını insanlara akıca bir dille anlatmaktır.

şimdi git biraz kitap oku görgün artsın...
hesabın var mı? giriş yap