• el clasico'dan sonra el cuerpo filmi iyi gitti. ispanyolların filmi de futbolu gibi. su gibi akıcı, sonunu tahmin etmek zor. tavsiye olunur.
  • avrupa sinemasında ispanyol ve fransız sinemasının korku-gerlim olayını her zaman iyi başardığını düşünürüm...zaten korku-gerilim hastasıysanız hollywood'a bulaşmamak gerekir...uzakdoğu ve iki ekol yeterli...film gerçekten ortalamanın üzerinde...2 saat akıp geçiyor herşeyi bıraktım film merak hissinizi hiçbir zaman kopartmıyor...durağanlık yok...izleyin izlettirin...

--- spoiler ---

elemanın tuvalet sahnesi,dedektifin karısını morgda görmesi,mayka'nın insanı rahatsız eden şakaları gibi olaylar hoşuma gitti...
    --- spoiler ---
  • intikam konusunda uzakdoğu sinemasını aratmayan bi ispanyol filmi. başından sonuna kadar izleyiciyi içine almayı başarıyor.finali izledikten sonra da zaten bi süre daha içinden çıkamıyosunuz.
  • sanatı şehirlerinin arka sokaklarına kadar indirgeyen ülke, ispanya'dan çıkan harika bir gerilim-polisiye filmi.
    son zamanlarda ortaya çıkan basmakalıp polisiye, gerilim filmlerine inat tek bir senaryo üzerinden çoklu sonuçlar uyandırmış ancak bambaşka bir sona bağlamıştır.
    kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biri...
  • ' bir filmde senaryo ne kadar önemliyse kurgu da o derece önemlidir ' cümlesinin kanıtı ispanyol filmidir.

(bkz: sonu tahmin edilemeyen filmler)
    --- spoiler ---

film boyunca ölen baskın karakter mayka ' nın şakaları çok eğlenceliydi :)
    --- spoiler ---
  • agatha christie kaleminden çıkmış gibiydi adeta. atmosferi, abartısız oyunculukları muhteşemdi. türü seviyorsanız izleyin mutlaka. imdb'den aldığı puan 7.1 çok çok düşük.

belen rueda yer aldığı sahnelerde göz kamaştırıyor, hayran kaldım.
  • twist ending sevmeme karşın sevemediğim filmdir nedense. olmamış gibi geldi bana. hakkında hiçbir şey okumadan izlesem belki severdim ama öyle bir şey yok artık. artık film öyle olmalı ki, deli twist'ler içerse dahi entry'nin spoiler kısımlarını okumayanları etkileyememeli. bunda o yoktu sanırım. müthiş filme iyi final yerine önce müthiş olduğuna inanılan final, sonra üzerine kurulan film.
  • kesinlikle izlenmesi gereken müthiş bir kurguya sahip ispanyol yapımı film.
  • "sonunu şaşırtmacalı yapacağız diye kasım kasım kasmışlar!" diyenleri mantık ve kurgu hatalarını açıklamaya davet ediyorum.

"ben bunun sonunu tahmin etmiştim." diyen biri ile karşılaşırsam da kısaca "siktir git!" derim. babam olsa çekinmem zira risk yok.

amacına uygun, türünün en iyileri arasında bir film. izlenmesini tavsiye ediyoruz.

spoiler yenmemesi gerekiyor.

bir de "ulan o kadar şaşırtmadan bahsedilmiş. dur şunların oyununu tahmin edeyim. ben bulayım. sürpriz olduğunu biliyoruz, buradan giderek çözelim şu işi." diye düşünenlere özetle şunu söyleyebilirim:
  • kurgusu hakkında şüpheye düşenlerin olduğu film. haklılık payları çok ama çok az. bir film için kabul edilebilir bir kurgu.

--- spoiler ---

kız plakayı olaydan sonra hatırlamış. lost izlemiş bir nesiliz en nihayetinde; hatırlar hatırlar... yönetmen / senarist hatırladı diyorsa hatırlamıştır.

polis kanıt olmadan hiçbir şey yapamaz. bu da tamam.

üniversiteye öğrenci olmadan girmek de hiç zor değildir. (kendimden biliyorum.)

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap