• 30.11.2014 tarihindeki entry'lerinin üç tanesi debe'ye giren yazar. bu alanda rekor nedir acaba merak ettim.

öte yandan bir tek nick altı entry yok. garip ama gerçek.
  • debe ye giren #47343358 nolu entrysiyle şahsımı kamudan istifa ettirecek yazardır.

edit: istifa ettim.
  • (bkz: iş hayatının aslında modern kölelik olması) yazisiyla milyonlarin gozunde efsane ve idol olmus yazar. umarim hep oyle devam eder.
  • nickimin nickine benzediği yazar
  • oyun oynamaya bayılan bi japon askeri. yatağını gelip gelip öresim var.
  • bu adam çok komik yahu, yeni keşfettim.

galiba hayatında hiç uçağa binmemiş, sefer sayısı kodunu "uçak" olarak algılıyor, yani her bir sefer sayısı "bir uçak" onun gözünde, mesela american airlines'ın x sefer sayılı uçuşunu "oradan oraya, sonra hoooop, oradan da başka bir yere giden, kalkış noktası ile flag carrierbağlantısı dahi bulunmayan bir cisim" zannediyor bu.

ulan kaç yıldır sözlükte yazarım, laf anlamayan adam çok gördüm de, hiç fikir sahibi olmadığı bir alandaki terminolojiyi kendi küçük dünyası ile açıklamakta bu kadar ısrarcı birine rastlamamıştım. param olsa adamın tüm masraflarını karşılayıp o havalimanı senin bu havalimanı benim gezdireceğim, sefer sayısı nedir, code share nedir, uçak nedir, hostes nedir, pilot hangisidir, aktarma neye denilir, hepsini tek tek my fair lady tadında izah edeceğim, ta ki anlayana kadar. ama yok param maalesef :)

thy'nin bilmemne rezilliği diye açılmış saçma bir başlıkta, roma - istanbul - sao paolo güzergahının bir uçak olmadığını anlamamasından hareketle türlü türlü komik şey yazmış ve herhalde yazmaya da devam edecek.

vallahi ben keyifle izleyeceğim, herkese de tavsiye ederim.
  • içimden kendisini eleştirecek ve bir şekilde rencide de edebilecek bir entry yazmak geldi ilk olarak. sebebi de tahmin edilebileceği üzere debe meselesi. sonra geldim başlığına şöyle bir baktım; birkaç kişi gelip bir şeyler yazmış.

düşündüm...

o kadar basit geldi ki bir anda her şey. sanki bana bir zararı varmış gibi gelip onu rezil etmeyi neden istedim?

insanlar neden rahatsız olmuştu?

sonra kararımı verdim. gerçekten saçma sapan insanlar olup çıkmışız. ifade özgürlüğü diye diye dilimizde tüy bitmesine rağmen birazcık sıradışılık gördüğümüzde saldırganlaşır olmuşuz.

bunları yazmayabilirdim de aslında ama -ne bileyim- paylaşmak istedim.

kendimi dinliyorum şu an. "içimden kendisini eleştirmek ve rencide etmek neden geldi?" diye soruyorum kendime. kötü bir insan değilim diye düşünürdüm hep ama artık 'acaba hepimiz de kötü müyüz?' diye düşünüyorum.

kafasına göre takılması, nasıl rahat ediyorsa öyle yapması gereken yazar.

hepimizi siktir etsin. en iyisi bu!
  • (bkz: diğer şubelerimiz için tıklayınız)

güzel yazıyor ama bu heves, bu reklam çabası, bu gösteriş, bu "bak bunu da ben yazdım" cılık..."

yolu yol değil.
  • internet dünyasına yeni bir meslek kazandırmış yazar. seo'culardan geçilmeyen memlekette bunu geçen r10'da 50 tl'ye edo hizmeti verirken görmüşler.
    (bkz: ekşisözlük debe optimization)
hesabın var mı? giriş yap