• elanor portır.
    pollyannanın yazarı. amerikalıdır kendileri. ben de isminin okunuşunu bilirim yani.
  • bazi kaynaklarda "eleanor h. porter" olarak gecer.

kücük kemanci'yi da yazmi$tir.

yazdigi bu iki kitabin konusundan yola cikilarak söylenebilir ki, türkiye'de kemalettin tugcu ne ise "bati"da eleanor porter odur. ebeveynlerini kaybetmi$ cocuklarin yalniz ve zorlu ya$amlari ve bu mücadeleleri sirasinda ya$adiklari sevindirici, hüzünlendirici olaylari anlatilir. ajitasyona tatli dil katilmi$, cocuklara yönelik bir sunum gercekle$tirilmi$tir.
  • tam adı eleanor hodgman porter'dır. 1868 - 1920 yılları arasında yaşamıştır.
  • polyannası'na nuke attığım.
  • psikolojisi bozuk bir yetişkin olmama sebebiyet veren şerefsizlerden biri daha...

ne istediniz cıvıl cıvıl ruhumuzdan da bize bu saykoların romantik felaket öykülerini okuttunuz bre meb yetkilileri? tatlı hikayeler, mutluluktan bahseden öyküler, sevimli hayvan masalları neyimize yetmiyordu da annesi ölmüş çocukların gördükleri işkencelerle günlerimizi kabusa çevirdiniz? rüyamda görüyordum lan, bildiğin rüyama giriyordu ayakları soğukta morarmış fakir küçük kemancı... ağlaya ağlaya okumuştum.

ömer seyfettin'i ve kibritçi kız'ı da anmadan geçemeyeceğim tabi bu noktada. ha bir de ormanda babaları tarafından terk edilen iki bebe vardı, adını unuttum kitabın...

pedagoji diye bir şey yok ki eğitim sisteminde; ne olacak...
hesabın var mı? giriş yap