• caresizlik: maddi ya da manevi olumsuzluklar, eksiklikler, yetersizlikler yuzunden bir konuda hiçbir şey yapamadan ve uzulurek durumu
    seyretmek zorunda kalmak.
    sozlukte: caylak modu

ornegin; sozlugu dinciler basmis, her turlu "tip" yazar olarak sozluge alinmisken ben hala caylak modundayim, beni goren yok!
    son alinanlar kac kitap okumus, ne yapmislar hayatlarinda da alinmislar soramiyorum ki... cunku caylagim...

dinciler neden bu kadar artti, yoksa burasi antoloji.com'da ben mi yanlis giriyorum? eh soramiyorum, caylagiz ya...
    sozlukte seviye dustu, cok kufur var ve bir sey yapamiyoruz caylagiz diye...
  • yurtdışında yaşayan kardeşinizin yaşadığı sorun karşısında hissettiğinizdir. dünya bi yana o bi yanadır ama elinizden hiç birşey gelmez onun durumu için. içinizi bir kurt kemirmeye başlar. ona yardım edememenin yaşattığı kötü his, ondan iyi bir haber alana kadar gitmez bir yere.
    her telefonunu bu sefer ne duyup kahrolacağınızı düşünerek açarsınız.
  • (bkz: bondage)
  • "r. b.* ile kasvetli bir seansın ardından epey rahatladım. güzel bir hava , güzel haberler. eğer ağlamayı kesmezsem elimi kolumu bağlatacak***. harabeye dönmüş suratım yüzünden tramvayda aklıma bir şiir fikri geldi: "the ravaged face" (harabe surat) adında. hatta bir satırı da hazır. hemen kağıda geçirdim ve sonra altılının diğer beş satırını da karaladım. dün winthrop'ta geçirdiğim güzel öğleden sonranın ardından eve dönünce ilk sekiz satırı yazdım. bayaği hoşuma gitti --- "suicide off egg rock"ın samimiyetine sahip." sylvia plath - the journals of sylvia plath

["iki saat," diyerek ferahlattı arkadaşını, uzun boylu olan "büyük olasılıkla her ikisi yanlış olsa da saat, aynı anda iki türlü zamanı birden gösterir. bizimki işte şu," -ve olağanüstü uzun, ince ve zarif işaretparmağıyla yukarıyı gösterdi- "abartılı biçimde geri kalır, şu dışardaki ise... zamanı değil muhtaçlığın sonsuza kadar sürebilirliğini ölçer ve bizim de bu işte elimizden olsa olsa bir filizin yağmura karşı yapabilecekleri kadarı gelir: elimiz kolumuz bağlıdır."] laszlo krasznahorhai - satantango
  • kanser sebebidir.
  • bazen gercekten yapabilecegin hic birsey yoktur, beklemekten baska.. elin kolun bagli beklersin yalnizca.. bekle iskender!!
  • bir sorun, bir problem karsisinda hic bir sey yapamayan kisinin icinde bulundugu durum. genelde cesitli dis etkenlerden kaynaklanan bir olanaksizlik olsa da bazen sebep ic etkenler de olabilir.
  • bugun kendimi ne denli aciz hissettiysem, onun tesbihidir. elim uzanamamistir, benden uzak olan dostun guzelim gozlerinden, kirpiklerinden suzulen yaslari silmeye, kolum saramamistir narin bedenini soyle simsiki..

dilimden dokulememistir yazdiklarini okuyunca, sen aldirma, niyet her seydir, biz ki biliriz senin guzel niyetini, melek oldugunu.. varsin desinler, aldirma elbet diye.. sen gormek istemesen de, bir kizilderili hep seninle.. *
hesabın var mı? giriş yap