• galeri illy'e gore elvan uysal kimdir bir bakalim:

elvan uysal bottoni is a free-lance journalist, writer based in rome, with strong roots in istanbul. she holds a degree in english literature and is following post-graduate studies in cinema. she has worked for several turkish newspapers writing about cinema and lifestyle and as foreign correspondent from italy for a turkish media agency. she has managed the turkish edition of an italian tv channel of cuisine and lifestyle alice, and has been responsible for the turkish and italian editions of national geographic channel and national geographic wild. her book, in turkish, on italian cuisine and culture, is due on bookshelves soon. when she cooks, tastes food, or watches a movie, she is actually working, and enjoying it a lot!

kisaca: roma'da yasamakta olan istanbullu gazeteci-yazar-gurme. italyan mutfagi ve kulturu uzerine yazdigi kitabi yakinlarda raflarda yer alacakmis.
  • mamma mia - italyan mutfağı hakkında çok şey adlı kitabını yeni çıkarmış tatlı insan.

arada radikal'e sinema yazıları da yazmaktadır. ennio morricone'yle filan röportaj da yapmış zamanında. diğer sinema muhabir/yazarlarından farklı olarak okullu bir sinemacıdır kendisi. *
  • basimiza gelecek en guzel seylerden biri olan, mamma mia'nin yarin yky'nin galatasaray dukkaninda imzasi varmis. on gundur gazeteler, televizyonlar elvan uysal bottoni diyor baska bir sey demiyor, o zaman biz de gidip bir gorelim bakalim elvan hanimi kendileri roma'ya kacmadan.
    mamma mia imza gunu: 30 nisan 2011 / 16.00-18.00 / yky kultur galatasaray
  • gastronomi üzerine yazıların yayımlandığı mizanplas'ta da yazmaya başladı. "kahve all'ıtaliana..." başlıklı yazısı şurada:

elvan uysal bottoni - kahve all'ıtaliana...
  • yeni kitabı "rakı şişesinde italyan olsam"la tanıdım kendisini. instagram postlarını, köşe yazılarını okurken saatlerim geçti. çok hoş bir anlatımı, keyifli bir yolculuğu var. hayattan tad alarak yaşayan, yaşadıklarına ortak eden insanların hastasıyım. bahsettiği venedikteki koltuk meyhanelerini gezip önerdiklerini yerinde tadımlamak çok keyifli olur, gittiğimde bir kadeh de şerefine kaldıracağım.
  • michelin rehberiyle ilgili akıllara zarar bir köşe yazısı yazmış kişidir. * vay efendim arkadaşlarına az yıldız verilmiş, suriyeli dönerciler unutulmuş. neden muğla değilde bodrum denmiş, bodrum kasabaymış, izmir içinde urla'ya köy demiş. birde hiç gitmediği ama iyi diye duyduğu bi restoranada keşke daha fazla yıldız verilseymiş. önce sinirlendim sonra güldüm, ne diyeyim iyi ki kurumsallık diye birşey var.
hesabın var mı? giriş yap