541 entry daha
  • neden abdi ipekci'yi demokrasi sehidi saydigini merak ettim kendisinin. digerlerinden farki ne ki acaba akoz demokrasi olcum kriterlerine gore?

ya da mesela bir polis olan gaffar okkan demokrasi adina ne yapti da demokrasi sehidi oldu? ya da gaffar okkan'in yaptigi neyi turan dursun yapamadi mesela? dini tabulari kirmak isteyen ve sadece dusuncesi ile var olan bir adam, demokrasi degil de ne adina oldurulmus olur?

isli viskiyi fazla kaciriyor arada, abi once yaz sonra ic, tersi degil.
  • niçin mide bulandırdığı bugün iyice netlik kazanmış köşe yazarı.(bkz: http://www.telgrafhane.com/basliklar/guncel/4073)
  • elbette ki hepimize nasıl sosyalist, komünist, demokrat, muhafazakâr, kemalist, liberal vb. olması gerektiğini öğretecek olan insan.

protesto edilip edilmeyeceğine karar verebilme gücüne sahip bir başbakan'ın sofrasından böyle bir "pundit" çıkması elbette doğaldır.

emre aköz modern tabirle liberal, yandaş, şakirt, trol falan değildir; emre aköz bu ülkede iktidara yakınlığın insana sağladığı ahkam kesme olanağını kullananlardan sadece biridir.

bugün erdoğan'ın sofrasına oturanlarla mustafa kemal'in sofrasına oturanlar arasında fark görebiliyor musunuz?

aynı burnu havadalık, aynı "ben bilirim" tavrı.

tam bu noktada emre aköz'ün yaptığı her şey pozisyonunun gereğidir.

kısacası gölgeye taş atmaya bırakın, gövdeye atın.

emre aköz'ler, mehmet barlas'lar ya da 1923 sonrası döneminin "kadrolu" aydınımsıları sadece gölgedir.

otorite onları bu şımarık hallerine getirmiştir.

başbakan'ın, cumhurbaşkanı'nın sofrasından adam çıkmaz demeyeceğim, elbette çıkmıştır; ama şu da kesindir ki bu nadir bir durumdur.

ha unutmadan, kendisi köşe yazarıdır.

köşesinin başlığı zamanında türk'ün aklı imiş, şimdi düşünüyorum da türk'ün aklının doğru karşılığı kendisidir. hepimize hayırlı uğurlu olsun. marksist-leninist olan beni ve bana benzeyenleri radikalize edeceksiniz tabii ki, yoksa emre aköz'ü sindirmeniz ne mümkün.
  • konumunu çok zaman önce tıpkı yiğit bulut gibi "akp daha x yıl iktidarda kalır" denklemine göre belirlemiş buna göre yazıp konuşan bir adam. aköz'ün özgeçmişine sahip birisinin böyle genç yaşta şirazeyi bu denli kaçırmasının başka imkanı yok

elbet akıllı adamdır. planları yaver gidecek, güzel nemalanacak. zaten biliyor ki sonra gün gelip devir dönse bile ona bir zararı dokunmayacak. neması yanına kar kalacak. engin ardıç kaç kere nerelere döndü kimse sayamadı da onun bile hala keyfi gayet yerinde. burası türkiye, başta başbakandan başlayarak herkesin geçmiş günahlarının hesabını vermeden gemisini gemiciğini tıkır tıkır yürütmeye devam edebildiği hala o eski türkiye

tek avuntu hiç olmazsa şu ekşi sözlük durdukça azıcık aklı çalışan sağduyu sahipleri aköz'ün büründüğü kılıkları, iktidara yaranmak için girdiği halleri buralardan öğrenecekler, hep hatırlayacaklar. dokunursa belki bunun vicdan azabı dokunacak ona

zaten medyada ekşi'ye sardıran kim varsa bundan sardırıyor. o gazetelerdeki yazarlar arası atışmalar tutuşmalar, başka yazarlardan aldıkları ayarlar çabucak mazi olup unutulurken burada yazanlar hiç bir yere gitmiyor. ekşi herkesin kişisel tarihçesini ayan beyan gayet kolay ulaşılabilir biçimde ortaya seriyor. yani ekşi'ye sardıranlar aslında hep kendilerinden tiksiniyor, yaptıkları yanlarına kar kalıp unutulsun diye debeleniyorlar

neyse, varsa çoluğu çocuğu umarım okurlar buralarda yazanları, ileride sorup soruşturur, aköz'ü soğuk soğuk terletirler
  • bugün özgür mumcu'dan hakettiği ayarı almış kişidir. bu kafayla gidersen daha çok ayar yersin emreciğim.

"ölü tasnifçisi

bu mevzuyu açmamın sebebi ikinci kişi ise emre aköz. geçen günlerde köşesinde ‘uğur mumcu demokrasi şehidi değildir zaten demokrasiyi ‘cici demokrasi’ diye küçümserdi diye yazmış’. mumcu’nun o kavramı kullandığı yıllarda ‘cici demokrasi’, ‘filipin demokrasisi’ anlamında, halkı küçümseyen, onun çıkarlarını kaale almayan şekilden ibaret, sandık demokrasileri için kullanılırdı. hadi o günleri geçtik, daha sonrasında da tarikat-siyaset-ticaret üçgeniyle mücadele edebilmek için dinci partinin de marksist partinin de özgürce var olması gerektiğini ifade etmiş, siyasi özgürlükleri tanımayanlara ‘gizli faşist’ demiş birinden bahsediyoruz.

bu da bir yana, cinayetle öldürülmüş insanları o demokrasi şehidi bu değil diye tasnife tabi tutmaya çalışacak kadar boş vaktiniz varsa, uğur mumcu cinayetinin dava dosyasını adresini-ze yollayabilirim. boş vaktinizi en azından bu cinayetin aydınlatılması için kullanırsınız. bir işe yarayacağınızı sanmam ama muhakkak ölüleri kategorilere ayırmaktan daha faydalı bir iştir.

bunları böyle bir günde polemik amaçlı yazmıyorum. söyledikleri arşivlere geçiyor, ileride arşivlere bakacak olanlar kimi okuduklarını anlasın diye yazıyorum."

(bkz: mumcu&date=24.01.2011&categoryid=97)
  • kör ölür badem gözlü olur derler ya, bu adam olmaz...
  • gözleri keman dudakları darbuka çalan, uğur mumcu'yu değil ama 6-7 eylül olayları'nın sorumlusu adnan menderes'i demokrasi şehidi sayan, uğur mumcu demokrasi şehidi değildir türü zırvalar içinde de yaşam bulan alaturka liberal.

. (demokrasi şehidi)
    . (demokrat olmayan demokrasi şehitleri)

. (ölü tasnifçisi)
  • uğur mumcu demokrasi şehidi değildir diyebilme cüretin sahip insan. uğur mumcu düşündükleri ve bu düşündüklerini yazdığı için öldürüldü diyoruz bizler. bu nedenledir ki düşündükleri ve bu düşündüklerini söylediği için öldürülen bir insan, demokrasi şehididir.

kendisi bunun doğru olmadığını söylüyoru. uğur mumcu'nun gerçekte hangi nedenle öldürüldüğünü bilen bir insandır belki. belki de uğur mumcu için bizim gerçekte bilmediğimiz bir nedenle "öldürülsün" emrini veren kişilerle kesişiyordur yolu, düşünceleri, onlarla aynı yola baş koymuş bir kişidir belki de, bilemeyiz tabiki.

ölse üzülmem dediğim ilk kişi oldu şu anda, bu konudan dolayı biraz üzgünüm. onun son yazısını okuduğumdan önceki hayatıma göre daha az bir insanım artık. beni bu hale getirdiği için kendisinden daha da fazla nefret ediyorum.
  • (bkz: #21790741)
  • evlat olsa sevilmez.
333 entry daha
hesabın var mı? giriş yap