şükela:  tümü | bugün
 • bu adresten domain fiyatına domain + hosting alınabilen dünyanın en çok site barındıran en iyi hosting firmasıdır.

  kdv dahil 70 küsür liraya alınabiliyor. bu yaklaşık 12 dolar eder. herhangibir firmadan sadece alan adı (domain) aldığımızda bile fiyatların genelde 10-15 dolar aralığında olduğunu düşündüğümüzde hosting bedavaya geliyor gibi birşey.

  ekonomik paketten konuşursak bedava alan adı ve cpanel ile beraber 100 gb alan ve sınırsız trafik veriyor. tek tıkla wordpress ya da herhangibir uygulama kurulabiliyor. ssl özelliklerde yazmamış ama ücretsiz letsencrypt ssl de cpanel'den kolayca yüklenebiliyor. godaddy ücretli ssl de sattığı için bu ücretsiz ssl olayına pek değinmiyor şimdilik.

  şurada (değerlendirme sitesi trustpilot) görüldüğü üzere godaddy uk 5 üzerinden 4.7 puan almış. siz de satın aldıktan sonra hosting hesabınızı kurarken lokasyon olarak uk seçin.

  godaddy'nin 19 milyondan fazla müşterisi var ve burada görülebileceği üzere hosting pazarının %15'inden fazlasına hakim.

  ekşisözlük'te godaddy hakkında olumlu veya olumsuz birsürü yorum bulunuyor. zaten sözlüğe bakarak birşey alayım dediğinizde genel olarak tüm markalardan soğuyorsunuz :)

  godaddy hakkındaki olumsuz yorumlar genelde yenileme fiyatlarının fazla olmasıyla ilgili. ama bu hosting piyasasının genel sorunu. yerli veya yabancı farketmez. natrodan gir bluehost'tan çık, hepsinin yenileme fiyatları ilk alım fiyatlarına göre çok daha fazladır.

  bir de bazı yorumlarda godaddy'nin kredi kartlarından habersiz para çektiği yazılmış ama bunun godaddy tarafından bilinçli bir şekilde yapılması mümkün değil. şahsen böyle birşeyi ne yaşadım ne de 19 milyon müşterisi bulunan dünyanın en büyük hosting firmasının böyle birşey yapacağına ihtimal veriyorum.

  bakın, bahsettiğimiz firma google'dan bile önce kurulmuş, dünyanın en çok bilinen markalarından biri.

  bu büyük olasılıkla yenileme zamanlarında olan birşey. mesela ilk yıl 70 liraya hosting alan biri ikinci yıl 3-4 katı fiyat görünce şaşırıyor. ya da mesela müşteri hosting alırken ilk ay ücretsiz opsiyonel birşey alıyor sonra bir ay sonra ücretliye geçince şaşırıyor. tüm bu yanlış anlamaları engellemek için çare sanal kart. asıl kartınızı neden internet alışverişlerinde kullanasınız ki zaten, o an harcayacağınız kadar sanal kartınıza aktarın ve arkanıza yaslanın.
  toplum olarak az okuma alışkanlığımızı internette de sürdürüyoruz. tam olarak ne aldığımıza dikkat eder ve internette asıl kredi kartımızı kullanmaktan kaçınırsak hiç bir sorun kalmayacak.

  özetle godaddy'nin şu an kampanya ile aylık 4.99 lira olan paketi, hosting ihtiyacı olan biri için en mantıklı en iyi hosting seçeneği. tabi ki ihtiyaca göre diğer paketler de seçilebilir.

  uzak durulması gereken hosting firmalarının başında eig bünyesinde bulunan hostgator, bluehost, ipage firmaları geliyor. kalitesizliklerine rağmen heryerde reklamları döndüğü için halâ en çok tercih edilen firmalar arasında bunlar. maalesef insanların çoğu yeterince bilgi sahibi olmadan bu hosting şirketlerini tercih ediyor.
  eig birçok bilindik kaliteli web hosting firmasını satın alarak bünyesinde toplayan bir holding. hostgator ve bluehost gayet kaliteli hosting firmaları idi aslında. nezaman ki eig tarafından satın aldılar işte ozaman kalite olarak düşüşe geçtiler. bu firmaları kesinlikle öneremem. internet bu firmalarla ilgili çok fazla kötü yorumlarla dolu.
 • oturup bir site yapıyorsunuz. hele hele bu site ile bir şey satmayı amaçladıysanız ciddi para bağlıyorsunuz.

  tasarımı, özgün olması için verilen emek, satacağınız malların maliyeti, stok maliyeti, vergi, algı vs derken en sonunda sitenizi yayına sokuyorsunuz.

  3-5 gün geçiyor ki başlıyor abuk subuk sorunlar. açılmıyor, hata veriyor, açılsa da birden yavaşlıyor, sürünüyor vs.. işte o an sorduğunuz sorudur bu "en iyi hosting"

  en iyi hosting kim, nerede, kaç para???

  öncelikle destek ama adam gibi destek. yerli hosting firmalarında en gıcık olduğum şeylerden biri kendilerini böyle çook büyük bir holding gibi göstermeye çalışmaları. adamlar en fazla 3 kişi çalışıyor, bağlatmışlar bir santral ve kurmuşlar bir ticket uygulaması.

  "sorununuz teknik servis departmanına iletilmiştir."
  "sorununuz sunucu departmanına iletilmiştir."
  "sorununuz ebemizin departmanına iletilmiştir."

  lan arkadaş zannedersin hosting firması bildiğin silikon vadisinin kendisi. ulan adam arka masanda oturuyor işte. site sıçmış, müşteri kaçmış, satışlar uçmuş kim siker senin departmanını.

  kimse kusursuz değil. mutlaka her firmanın işleyişinde aksaklıkları olduğu zamanlar söz konusudur ama önemli olan destek. adam gibi destek. karşında robot gibi aynı kelimeleri tekrarlayan, seni ve sorununu almamazlıktan gelen ve başkasına paslamakla sorun çözüldü zanneden plaza saçmalıkları değil.

  yaklaşık 5 hosting firması değiştirdikten sonra şimdiye kadar (yerli) firmalar arasında benim en sorunsuz çalıştığım hozzt'tur. en iyi hosting firması budur demek mümkün değil ama benim gezdiklerim arasında en iyisi budur.

  2 sene sonra edit: digitalocean'da geçtim.
 • henuz host etmemis olandir.
 • en iyisi için türkiye lokasyonlu 24x7x365 teknik destekli hizmet veren venois hosting' e bakabilirsiniz.
 • yok öyle bir yer. en azından türkiyede. çünkü hatların büyük çoğunluğu telekom
 • en iyi yabancı managed vps hosting firmaları wiredtree, liquidweb, knownhost'tur.
 • hosting olarak müşteriyi mutlu etmek için elinden geleni yapan türkiye şartlarında ütopik görünen hosting firmasıdır. yurt dışında bir kaç tane bulunmasına rağmen türkiyede bırakın "en iyi"yi "iyi hosting" firması bulmak bile zorlaşmıştır. bir çok hosting denedim. bırakın %99.9-8-7 leri %80 e ulaşamadığım hostingler bile oldu. şuan büyük sitelerimi sattığımdan rahattayım allahtan, f/p hostingi olarak güzel hosting ile yoluma devam ediyorum.
 • (bkz: digitalocean)
  (bkz: linode)
  (bkz: amazon)

  mainstream için yükselişte veya zirvede olanlar bunlar.

  klasik shared hosting zaten wordpress blog'u kurmanın ötesindekilere pek yetmemekte. ayrıca docker gibi uygulama bazlı container çözümleri de popüler olmaya başladı. sanırım yakın gelecekte "herkes kendi sunucusunu yönetsin" konsepti yerini uygulama host etmeye evrilecek çünkü shared hosting'in manage ediliyor oluşunun faydaları ile size ait makinanın kaynakları ve esnekliğinin faydaları tek potada eritiliyor.
 • (bkz: vps)

  hosting ne amk
 • (bkz: webhostingbuzz)

  en iyisi mi bilemem ama en dürüst firmalardan biri olabilir. ingilizlerin işlettiği bir firma. çok uzun süredir müşterilerinden biriyim. bana kullandığınızdan ve ihtiyacınız olandan çok daha büyük ve pahalı olan bir paket kullanıyorsunuz. gelin sizi ödediğinizin 10'da 1'i maliyete sahip bir pakete geçirelim. bu fazlasıyla ihtiyacınızı karşılayacaktır mivalinde bir mail atmış. yani adam beni fazla para ödüyorsun diye uyarıyor. gelsin paralar demiyor. beğendim açıkçası. tavrı güzel. alışık olduğumuzdan çok daha dürüst bir yaklaşım.