• devletin kişisel sağlık sisteminin bulunduğu site. hastalıklarla ilgili konulan teşhislerin, yaptırılan tahlillerin, çekimi yapılan tıbbi görüntülerin, yazılan ilaçların, aşı, tespit edilen alerji ve benzeri bilgiler bulunacakmış bu sitede. firmalar için eşsiz bir -wait for it- * . (bkz: kişisel sağlık sistemi)
  • insanları defalarca kan vermekten, yeşil işeyene kadar röntgene girip çıkmaktan kurtaracak gibi görünen sistem.. yahut bunun başka bir çözümü vardıysa ve ben bilmiyorsam da olabilir..
  • çalışmayan site. ilk kez girdim. kullanım koşulları diye bir yerde "ileri" seçeneği ile başbaşa kaldık. ielti gitmiyor. kullanım koşulları da görünmüyor. öylece duruyor. adblock/ghostery kapalı. ff.
  • sadece adblock olan chrome ile girebildim. kullanım koşullarını onayladım. şehir boy kilo filan girdim. sonra cep telefonu ve şifre istedi. girdim. veeeee ssitem dışına attı. aa dedim herhalde aldığı şifre ile girmemi istiyor. cık. girilmiyor. yine edevlet ile girdim. hadi başa döndük. yine şifre.. yine sistem dışı... yine giremeyiş.
    bi boka yaramıyor anlayacğaınız.
    bi de geçen yıllar özel doktorlar dahil bütün doktorlar bütün hasta bilgilerni girecek dedikleri sistem değil mi bu ya? özellikle özel doktorlar bunu kabul etmemişti. hasta doktor mahremiyeti neden ile? eğer o ise zaten çalışmama sebebi anlaşıldı. arkası gelmediğinden... farklı bir fişleme sistemiymiş yani.
  • site hakkında atıp tutup linkini vermeyen arkadaşları anıyorum:

https://enabiz.gov.tr/
  • tcsaglıkbak diye bir kaynaktan
    "sagliginizla ilgili tum detaylara artik e-nabiz ile erisebielceksiniz. saglik kayitlarinizi aktif hale getirmek icin www.enabiz.gov.tr adresine giris yapiniz." diye bir sms aldigim site.
  • edevlet sifresi ile girdikten sonra, birkac basit soruya cevap verdikten sonra uyeligimi tamamladigim site.

saglikla ilgili tum islemleri gorebileceginiz, kullanimi basit gozuken site. bu sistemin calismasi icin elbette tum hastanelerin de entegre olmasi lazim. ki oyle gozukuyor.

anladigim kadariyla, hastaneye gittiginizde, tahlilleriniz, raporlariniz, hastalik bilgileriniz, ilac bilgileriniz, alerji vb. vb. derken tum bilgileriniz doktorlar tarafindan giriliyor.

siz de buradan gecmis bilgilerinize de ulasabiliyorsunuz. cok guzel bir sistem.
  • az önce girip kayıt işlemlerimi tamamlayıp organlarımı tekrardan bağışladığım site.`:daha önce de ege organ bağışı vakfı'na bağışlamıştım.` benimle irtibata geçeceklermiş. bekliyorum bakalım.
hesabın var mı? giriş yap