şükela:  tümü | bugün
 • native speakerlarla ingilizce konuşma imkanı veren bir web ve mobil platformu. listelenmiş eğitmenlerden seçim yaparak istediginiz konularda konuşmanızı ve pratik yapmanızı sağlıyor.ilk konuşmanızda eğitmen size birkaç soru sorup seviyenizi tespit ediyor,konuşma sonunda da yanlışlarını sana bildiriyor.

  ben henüz trial versiyonu denedim , ücretli subscriptionlar için teklifleri kontrol ediyorum ,biraz tuzlu görünüyor ama uygun birşey bulup deneyeceğiz artık.

  denedikçe tecrübelerimi paylaşıyor olurum.

  sitesi burada english ninjas

  ayrıca ios ve android app'ları da var.

  edit: 1 haftalık subscription kullandıktan sonra yorumlarımı yazayım kullanmak isteyenlere bilgi olsun

  * 12 $ + kdv karsılıgında 1 haftalık deneme paketi alınabiliyor.bu paket çerçevesinde her iş günü 10 dakika pratik yapma imkanı sağlıyor.

  * yeni bir oluşum olduğu için online eğitmen sayısı bazen az olabiliyor.

  * bazı saatlerde connection problemleri yaşanıyor,eğitmene bağlanma problemi yaşanabiliyor.

  * sanırım gmt problemi var,akşam 23'den sonra yapılan pratikler bir sonraki günün hakkından düşebiliyor,ama sanırım farkedildi,düzeltildi bu problem.

  * 1 haftalık dışındaki paketler gerçekten pahalı örneğin 1 ay boyunca her iş günü 20 dakika konuşabilecegin bir paket 159 usd + 18% kdv olarak ücretlendiriliyor ki bu da günümüz kuruyla 652 liraya karşılık geliyor. kullanmaya devam edip tecrübelerimi paylaşabilirdim ama aylık 652 lira şuan için çok pahalı.
 • fiyatları güncelleyip makul seviyelere çekmişler. ben kullanıyorum, gayet memnunum şu an.

  yeni paket bilgileri şu likte: https://englishninjas.com/subscriptions

  ayrıca öğrenciler için indirim de varmış. abi konuşacak kimse yok ki ingilizcem gelişsin, diyorsanız adamlar sizin için yapmış... ben kursa da gittim ama pek fayda göremedim. şimdi bunu deniyorum ve şu an gayet iyi gidiyor.
 • cambly fiyatları uçuk olduğu için burayı deneme kararı aldım bende diğer sitelere göre fiyatları gayet iyi, önceden 1 aylık native english institute satın almıştım sonra onlarda ödeme sıkıntısı oldu buraya geçtim detaylı yazım var hatta buradan inceleye bilirsiniz.(#70875625)

  ilk dersime girdim ninjaenglish'te fena değildi seviyem 1.5/3.00 çıktı. konuşurken basit gramer hataları yaptım. topics kısmından bir konu seçip okuyarak tartışıyoruz genel anlamda oradaki bilmediğimiz ve önemli kelimeleri bize ingilizce olarak açıklıyorlar.

  ben daha çok pazarlama alanında kendimi geliştirmek istiyorum ilk bir ay uygun hocayı bulup buna göre bir plan çıkartabilirsem kendime 3 aylık paketten almayı düşünüyorum bu tarz sitelerin cidden faydası oluyor ilk bir ayda bile fark görüyorsunuz kendinizde.

  edit: 2. haftam doldu verim aldığım yeni zelandalı bir hoca buldum sürekli onunla çalışmaya başladım yukarıda yazdığım seviye olayı her derse göre değişkenlik gösteriyor hocalar size puan veriyor o günkü konuşma performansınız puanınızı belirliyor. genel ortalamam 2.17'ye çıktı. konuyu neden ingilizce öğrenmek istediğinizle doğru orantılı seçebilirsiniz genel olarak hocalar fena değil dez avantajı filipin asıllı hocalar çoğunlukta gibi geldi bana aksanları biraz değişik oluyor ben anlamada güçlük çekiyorum. şuan memnunum müşteri hizmetleri desteği de iyi.

  edit-2: ilk ayım bitti yaşadığım olumsuzluklar genel anlamda hocalardan kaynaklı kimisinin bazen interneti kötü oluyor ses kesik kesik gelebiliyor bir hoca da iki kez rezerve ettiğim derse gelmedi o hoca ile çalışmayı bıraktım bende, şuan 27 yıllık ithalat ve ihracat deneyimi olan bir hoca buldum eğitim anlamında ve pazarlama anlamında cidden ekstra çaba sarf ediyor yeni zelandalı hocayı geçmiş durumda gösterdiği çaba ve güzel soruları ile.

  edit-3: 2. ayım bitti 2 hafta ara verdim bu hafta sonu bir aylık daha alacağım. geçenlerde yanlışlıkla paket alarak 66 dolar ödeme yaptım 255 tl yaklaşık cuma'dı günlerden hemen geri ödeme işlemi başlattılar 3-10 gün arasında sürebilir dediler bankadan dolayı, pazartesi günü para yattı müşteri hizmetleri çok ilgili hiç mağdur etmiyorlar. 2 ayda kendimde gözlemlediğim kadarıyla heyecan denilen bir şey kalmadı duraksamalar azaldı arka arkaya hızlı cümleler kurabiliyorum fakat gramer hataları hala yapmaktayım konuşurken kendimi ifade etmek için kelime bilgimin yetersiz geldiğini hissediyorum kesinlikle faydası oluyor tek ihtiyacınız olan şey düzenli pratik ve zaman.

  edit-4: 3. ayım bitti en azından 4-5 ay daha devam edeceğim gibi hergün 20 dakikadan haftanın 7 gününe çıkardım. son zamanlarda sadece günlük sohbet şeklinde ilerliyoruz ortak noktalardan konuşuyoruz. ben onlara yeni şeyleri tavsiye ediyorum onlarda bana farklı şeyler öneriyor 2 tane eğitmene bizdeki kart oyunu batak'ı anlatmaya çalıştım merak edip uygulamayı indirdiler detayları öğrenmeye çalışıyorlar. bir film kararlaştırıp onu izliyoruz sonraki buluşmada onun hakkında konuşuyoruz. bu sıralar bu şekilde devam ediyorum gayet keyifli oluyor. hala istediğim seviyede değilim akıcı konuşma olayı hala yok ama çok daha rahatım başlangıca göre ciddi fark var. gelişme gösterdiğim hocaların verdikleri puanlardan da belli oldu farklı hocalar aynı puanları ya da yakın puanları vermeye başladığında belli bir seviye kat ettiğimi anladım detayları sürekli buraya aktaracağım. bakalım 5-6 ay içinde istediğim seviyeye gelebilecek miyim. kararım tam bu süreç boyunca her gün 20dk. ayrıca şunu da ekleyeyim hoca sayısında ciddi artış oldu çok farklı hocalar var artık, başlarda bahsettiğim filipinli hocalar yok denecek kadar az belki ırkçılık gibi anlaşılıyor ama ben onların bir çoğu ile konuşup anlamakta güçlük çekiyorum soğuk geliyorlar bide.

  edit-5: 4. ayım martın başında bitti. 5. ayın ortasındayım kendimi artık detaylı gözlemleyemiyorum yani geliştiğimi hissetmiyorum sanki. ama hocalardan aldığım puanlar ilk aylara göre artış gösterdi. giderekte artıyor, fakat ben bunu hissedemiyorum yani 2 ay önce nasılsam şuanda öyleyim gibi geliyor uygun olduğum bir vakitte eski videolarım ile yeni videoları kıyaslayacağım. geçen hafta sonu 2 gün salladım kalan 5 günü yaptım içimden konuşmak gelmedi yavaş yavaş motivasyonumu kaybediyorum gibi pratik yapma yöntemimi değiştirmem lazım, gündelik sohbetlerde bir süre sonra hep aynı şeyler konuşulmaya başlıyor. konu aynı içerik farklı oluyor. buda benim motivasyonumu etkiledi sanırım ya da geçiş mevsimlerinde duygu durumu bozukluğundan kaynaklı da olabilir, bu seçenek daha olası ama yılmadan devam edeceğim. bu arada eğitmen sayısında ciddi artış oldu randevu almasanız bile istediğiniz saatte müsait hoca bulma şansınız çok yüksek. istediğim seviyeye gelmek için farklı yöntemler geliştirmem lazım gibi hissediyorum ya da günlük 20 dakika haricinde ekstra bir çalışma metodu da olabilir fakat bunu yapabilecek azim bende var mı onu bilmiyorum.