şükela:  tümü | bugün soru sor
 • native speakerlarla ingilizce konuşma imkanı veren bir web ve mobil platformu. listelenmiş eğitmenlerden seçim yaparak istediginiz konularda konuşmanızı ve pratik yapmanızı sağlıyor.ilk konuşmanızda eğitmen size birkaç soru sorup seviyenizi tespit ediyor,konuşma sonunda da yanlışlarını sana bildiriyor.

  ben henüz trial versiyonu denedim , ücretli subscriptionlar için teklifleri kontrol ediyorum ,biraz tuzlu görünüyor ama uygun birşey bulup deneyeceğiz artık.

  denedikçe tecrübelerimi paylaşıyor olurum.

  sitesi burada english ninjas

  ayrıca ios ve android app'ları da var.

  edit: 1 haftalık subscription kullandıktan sonra yorumlarımı yazayım kullanmak isteyenlere bilgi olsun

  * 12 $ + kdv karsılıgında 1 haftalık deneme paketi alınabiliyor.bu paket çerçevesinde her iş günü 10 dakika pratik yapma imkanı sağlıyor.

  * yeni bir oluşum olduğu için online eğitmen sayısı bazen az olabiliyor.

  * bazı saatlerde connection problemleri yaşanıyor,eğitmene bağlanma problemi yaşanabiliyor.

  * sanırım gmt problemi var,akşam 23'den sonra yapılan pratikler bir sonraki günün hakkından düşebiliyor,ama sanırım farkedildi,düzeltildi bu problem.

  * 1 haftalık dışındaki paketler gerçekten pahalı örneğin 1 ay boyunca her iş günü 20 dakika konuşabilecegin bir paket 159 usd + 18% kdv olarak ücretlendiriliyor ki bu da günümüz kuruyla 652 liraya karşılık geliyor. kullanmaya devam edip tecrübelerimi paylaşabilirdim ama aylık 652 lira şuan için çok pahalı.
 • fiyatları güncelleyip makul seviyelere çekmişler. ben kullanıyorum, gayet memnunum şu an.

  yeni paket bilgileri şu likte: https://englishninjas.com/subscriptions

  ayrıca öğrenciler için indirim de varmış. abi konuşacak kimse yok ki ingilizcem gelişsin, diyorsanız adamlar sizin için yapmış... ben kursa da gittim ama pek fayda göremedim. şimdi bunu deniyorum ve şu an gayet iyi gidiyor.
 • (11.10.2018) edit: buraya yazdıktan 1 gün sonra aşağıda 3 gün önce görülüp cevap verilmeyen yazıma dönüş oldu hemde telefon numarası paylaşarak. ıyızıco ödeme sisteminden kaynaklı bir sıkıntı olduğundan bahsetti ve özür dileyerek o an paniklememde bana hak verdiler. ne hikmetse onlarda ilk defa böyle sorunla karşılaşıyorlarmış sistemde sadece bende yaşanmış bu detay. defalarca sitelerinin güvenli olduğundan bahsettiler ve herhangi bir fazla ödemede sıkıntı olmadan iade alabileceğimden bahsetti. ıyızıco da neden böyle bir sorun oluştuğunu onlarda tam bilmiyor orası muamma. burayı okuyup mu geri döndüler yoksa tesadüf mü bilemiyorum.

  (07.10.2018) önemli üst edit; 1 yıla yakındır gayet memnun kullanmakta olduğum sistemde ciddi bir ödeme açığı ile karşılaştım arkadaşlar lütfen bu firmaya kredi kartı veya maaş kartı bilgilerinizi verip otomatik ödeme yapmayın detayları anlatacağım.

  10.09.2018'de iş yerindeyim ve yanımda müşteri var imalatı gezdiriyoruz ihracat departmanı olarak. o günde maaş günü, maaş hesabıma yattığı gibi english ninjastan otomatik çekim bildirimi geldi ve şaşırdım daha ödeme günü gelmemiş, paketim bitmemişti arkasından tak bir 140,14 kuruş daha ödeme çektiler. 2 dakika sonra bir daha maaşım eriyordu tüm param bitene kadar çekeceklerdi anlaşılan bir panikle izin isteyip ofise doğru bilgisayarıma koşmaya başlatım ve otomatik yenileme özelliğini kapattım ben kapatana kadar 7 kez çekmeyi başarmıştı sistem. oda 980,98 tl yapıyor. çok panikledim hacklendi zannettim sistem işin kötü tarafı bunları arayacağınız bir telefon numarası da yok, chattan yazışıyorsunuz ve birinin cevap vermesini bekliyorsunuz.

  ilk başta bana inanmadılar gayet normal gözüküyor sistemde falan aha dedim sıçtık sistemi başkası ele geçirmiş. ödeme alındığına dair görsel istedi attım sonra açılmıyor dedi hızlı resime yükledim o panikle büyük ihtimal ondan açılmadı ben onu fark edemedim tabii o sinirle neredeyse küfür edeceğim artık , sizi avukata vereceğim falan yalancısınız diye saydırıyorum. beni yetkili biri ile görüştürün diyorum oradaki eleman en yetkili benim diyor ondan başkada cevap veren yok diğerlerinede yazdım tüm mesajlar ona düşüyor o saatte sadece o online kalite burada ortada zaten. neyse sonra ödeme alındığına dair görseli açtı nasıl olduysa telefonda pc de falan deneyin dedim öyle açtı galiba sonrasında hemen bu çalıştığımız ıyzıco.com mu ne onu arıyorum dedi hata onlardan kaynaklı, o şekilde çekilen tüm para hesabıma geri yattı ve kart bilgileriniz sistemden silinmiştir dedi.

  indirimli paketim bu yılın sonuna kadar devam ediyordu 12. ay sonuna kadar yani dedim ben normal banka kartı ile devam etmek istiyorum ama sistem paketime devam edeceğim şekilde kart bilgilerimi girebileceğim alanı bana açmıyor dedim, şöyle yapın böyle yapın diye beni yönlendirdiler yok, olmuyor. sonra arkadaşlarıma ilettim sorunla ilgilenecekler paketinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz sıkıntı yok dediler geri dönüş yapmadılar iki üç kez yazmama rağmen sorunu çözemedikleri için bende üstelemedim daha fazla zaten güven vermiyordu bu son olayın neden kaynaklandığını defalarca sormama rağmen açıklamamaları güvenimi sarstı.

  bunlarda görsel olarak kanıtları arkadaşlar;

  7 kez arka arkaya ödeme çekildiğinin kanıtı
  buda paketim bittikten sonra yazılan otomatik bir mesaj sanırım ona da cevap yazdım kimse oralı olmadı
  yazının devamı 3 gün önce görüldü deniyor ama cevap yok

  bugün tekrardan bot gibi aynı yazıyı yazmışlar görüşmek dileğiyle falan diye, umursamazca.
  o yüzden arkadaşlar lütfen kart bilgilerinizi paylaşırken dikkatli olun, müşteri hizmetlerinin kalitesi de eskisi gibi değil sayılarında ciddi azalma var, ilgi alaka çok azaldı aynı şekilde bu konuyu eğitmenlerle de konuşmuştum onlarda aynı fikirde teknik destek anlamında benden uyarması.

  cambly fiyatları uçuk olduğu için burayı deneme kararı aldım bende diğer sitelere göre fiyatları gayet iyi, önceden 1 aylık native english institute satın almıştım sonra onlarda ödeme sıkıntısı oldu buraya geçtim detaylı yazım var hatta buradan inceleye bilirsiniz.(#70875625)

  ilk dersime girdim ninjaenglish'te fena değildi seviyem 1.5/3.00 çıktı. konuşurken basit gramer hataları yaptım. topics kısmından bir konu seçip okuyarak tartışıyoruz genel anlamda oradaki bilmediğimiz ve önemli kelimeleri bize ingilizce olarak açıklıyorlar.

  ben daha çok pazarlama alanında kendimi geliştirmek istiyorum ilk bir ay uygun hocayı bulup buna göre bir plan çıkartabilirsem kendime 3 aylık paketten almayı düşünüyorum bu tarz sitelerin cidden faydası oluyor ilk bir ayda bile fark görüyorsunuz kendinizde.

  edit: 2. haftam doldu verim aldığım yeni zelandalı bir hoca buldum sürekli onunla çalışmaya başladım yukarıda yazdığım seviye olayı her derse göre değişkenlik gösteriyor hocalar size puan veriyor o günkü konuşma performansınız puanınızı belirliyor. genel ortalamam 2.17'ye çıktı. konuyu neden ingilizce öğrenmek istediğinizle doğru orantılı seçebilirsiniz genel olarak hocalar fena değil dez avantajı filipin asıllı hocalar çoğunlukta gibi geldi bana aksanları biraz değişik oluyor ben anlamada güçlük çekiyorum. şuan memnunum müşteri hizmetleri desteği de iyi.

  edit-2: ilk ayım bitti yaşadığım olumsuzluklar genel anlamda hocalardan kaynaklı kimisinin bazen interneti kötü oluyor ses kesik kesik gelebiliyor bir hoca da iki kez rezerve ettiğim derse gelmedi o hoca ile çalışmayı bıraktım bende, şuan 27 yıllık ithalat ve ihracat deneyimi olan bir hoca buldum eğitim anlamında ve pazarlama anlamında cidden ekstra çaba sarf ediyor yeni zelandalı hocayı geçmiş durumda gösterdiği çaba ve güzel soruları ile.

  edit-3: 2. ayım bitti 2 hafta ara verdim bu hafta sonu bir aylık daha alacağım. geçenlerde yanlışlıkla paket alarak 66 dolar ödeme yaptım 255 tl yaklaşık cuma'dı günlerden hemen geri ödeme işlemi başlattılar 3-10 gün arasında sürebilir dediler bankadan dolayı, pazartesi günü para yattı müşteri hizmetleri çok ilgili hiç mağdur etmiyorlar. 2 ayda kendimde gözlemlediğim kadarıyla heyecan denilen bir şey kalmadı duraksamalar azaldı arka arkaya hızlı cümleler kurabiliyorum fakat gramer hataları hala yapmaktayım konuşurken kendimi ifade etmek için kelime bilgimin yetersiz geldiğini hissediyorum kesinlikle faydası oluyor tek ihtiyacınız olan şey düzenli pratik ve zaman.

  edit-4: 3. ayım bitti en azından 4-5 ay daha devam edeceğim gibi hergün 20 dakikadan haftanın 7 gününe çıkardım. son zamanlarda sadece günlük sohbet şeklinde ilerliyoruz ortak noktalardan konuşuyoruz. ben onlara yeni şeyleri tavsiye ediyorum onlarda bana farklı şeyler öneriyor 2 tane eğitmene bizdeki kart oyunu batak'ı anlatmaya çalıştım merak edip uygulamayı indirdiler detayları öğrenmeye çalışıyorlar. bir film kararlaştırıp onu izliyoruz sonraki buluşmada onun hakkında konuşuyoruz. bu sıralar bu şekilde devam ediyorum gayet keyifli oluyor. hala istediğim seviyede değilim akıcı konuşma olayı hala yok ama çok daha rahatım başlangıca göre ciddi fark var. gelişme gösterdiğim hocaların verdikleri puanlardan da belli oldu farklı hocalar aynı puanları ya da yakın puanları vermeye başladığında belli bir seviye kat ettiğimi anladım detayları sürekli buraya aktaracağım. bakalım 5-6 ay içinde istediğim seviyeye gelebilecek miyim. kararım tam bu süreç boyunca her gün 20dk. ayrıca şunu da ekleyeyim hoca sayısında ciddi artış oldu çok farklı hocalar var artık, başlarda bahsettiğim filipinli hocalar yok denecek kadar az belki ırkçılık gibi anlaşılıyor ama ben onların bir çoğu ile konuşup anlamakta güçlük çekiyorum soğuk geliyorlar bide.

  edit-5: 4. ayım martın başında bitti. 5. ayın ortasındayım kendimi artık detaylı gözlemleyemiyorum yani geliştiğimi hissetmiyorum sanki. ama hocalardan aldığım puanlar ilk aylara göre artış gösterdi. giderekte artıyor, fakat ben bunu hissedemiyorum yani 2 ay önce nasılsam şuanda öyleyim gibi geliyor uygun olduğum bir vakitte eski videolarım ile yeni videoları kıyaslayacağım. geçen hafta sonu 2 gün salladım kalan 5 günü yaptım içimden konuşmak gelmedi yavaş yavaş motivasyonumu kaybediyorum gibi pratik yapma yöntemimi değiştirmem lazım, gündelik sohbetlerde bir süre sonra hep aynı şeyler konuşulmaya başlıyor. konu aynı içerik farklı oluyor. buda benim motivasyonumu etkiledi sanırım ya da geçiş mevsimlerinde duygu durumu bozukluğundan kaynaklı da olabilir, bu seçenek daha olası ama yılmadan devam edeceğim. bu arada eğitmen sayısında ciddi artış oldu randevu almasanız bile istediğiniz saatte müsait hoca bulma şansınız çok yüksek. istediğim seviyeye gelmek için farklı yöntemler geliştirmem lazım gibi hissediyorum ya da günlük 20 dakika haricinde ekstra bir çalışma metodu da olabilir fakat bunu yapabilecek azim bende var mı onu bilmiyorum.

  edit-6: 6. ayım da bitmiş oldu 7. ayın içindeyim artık rutine bağladım konuşma olayını benim için bir alışkanlık haline geldi gelişimim oldukça yavaşladı. siteye role play şeklinde sorulu parçalar geldi onları hocalarla karşılıklı okuyarak tartışabiliyoruz genelde bu şekilde ilerlemeyi tercih ediyorum. iş yerinde hala yabancı müşteri geldiğinde panikleyip heyecanlanıyorum bu sorunu yapıp gereği bir türlü aşamadım ve ingilizce mi akıcı bulmadığım için bende öz güvensizlik yaratıyor olabilir ama devam edeceğim en azından şuan var olan ingilizcemi unutmamamı sağlıyor. çok güzel hocalarla tanıştım arkadaş gibi olduk artık dertleşip konuşabiliyorsunuz sosyal olmak açısından da faydalı buluyorum rahatlatıyor. 3-4 farklı hoca ile haftanın 7 günü konuşmaya devam ediyorum kimi zaman bu 6 ya da 5 güne düşebiliyor ama 5'ten aşağıya hiç düşmedi. bazı günler 20 dk yetersiz gelirken bazı günler fazla bile geliyormuş gibi hissediyorum o günkü konuya ve hocaya göre bu değişiyor. ekstra bir çalışma metoduna başlayamadım bu konuda tembel olduğumu belirtmiştim şimdilik bu şekilde partik yapmaya devam.
 • ik uzmanı bir arkadaşım direktörünü nasıl ikna ettiyse artık şirket personelleri için bu uygulamayı aylık paket olanından satın aldırmış. native speaker’larla 60 dk’ya kadar istediğiniz konu hakkında konuşabiliyorsunuz. hesabından otlanan biri olarak gayet faydalı buldum uygulamayı, yalnız biraz tuzluymuş duyduğuma göre.
 • çaylak bir arkadaşımızın mağduriyetini göstermek için bana yazılan mesajı olduğu gibi aktarıyorum.

  öncelikle konuyu kısaca özetlemek gerekirse:

  'englishninjas isimli; amacı ana dili ingilizce olanlar ile ingilizce öğrenmek isteyenleri buluşturmak olan siteden aldığım paket bana sormadan yenilenmiş. bu konuyla ilgili kendileriyle görüşip para iadesi istediğimde de bir şey yapamayız şeklinde konuşuyorlar. konuyla ilgili doğru düzgün muhattap da bulamıyorum.'

  olayın detaylı hali:

  3 ay önce englishninjas isimli siteden bir paket aldım. siteyi bilmeyenler için; sitede bazı öğretmenler var. bu kişilerle belirli vakitlerde site üzerinden konuşabiliyorsun. ben de ingilizcemi geliştirmek için iyi olacağını düşündüm ve katıldım bu platforma.

  aldığım paket 3 ay süre geçerli, günde 20 dakika ve haftada 3 gün hakkımın olduğu paket. yani 3 ay toplamında 20x3x3=180 dk özel ders gibi düşünün.

  paketi aldığım site adresi: https://englishninjas.com/subscriptions

  ss türkçe: https://eksiup.com/2eccba91911
  ss ingilizce: https://eksiup.com/4c9141e0131

  ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi sadece ufak bir uyarıyla (ki onun da ne demek istediği bile belli değil bence) paketin yenileneceğini söylüyorlar.

  ben de siteyi çoğunlukla kullandım ama son zamanlarda artık bana bir şey katmadığını fark ettim ve nasıl olsa yakında paketim de bitecek diyerek kullanmadım.

  taa ki 2 gün önce banka kredi kartımdan englishninjas üzerinden para çekildiğini görünceye kadar. hemen girip siteye baktım ve paketimin otomatik yenilendiğini gördüm. konuyla ilgili site yardım bölümünden ulaştığımda bana bunun zaten 'açıkça' belirtildiğini ve bu otomatik yenilenme özelliğinin istediğim zaman site ayarları üzerinden kapatılabileceğini söylediler. yaptıklarının dolandırıcılık olduğunu ve paketimin iptal edilip paramın iadesini istediğimde bunun mümkün olmadığını söylediler. bana netflix, spotify gibi örneklerle geldiler. halbuki oralarda üyeliğin devam edeceği çok bariz.

  örneğin netflix: https://eksiup.com/4c914eb1853

  bunun dışında da abonelik başlangıcının üzerinden 15 gün geçtiği için parayı iade edemeyiz gibi bir söylemde bulundular ki bu da absürt. çünkü dediğim gibi parayı daha 2 gün önce çektiler.

  bakın ben paketi hiç kullanmadım ve kullanmayacağım. kullanmadığım bir şey için niçin para ödüyorum ben bu firmaya? bu tarz bir durum benim nba league pass'te de başıma gelmişti. orası ile konuştuğumda üyeliğimi iptal edip paramı iade etmişlerdi. demek ki isteyince olabiliyor bu gibi durumlar. olay tamamen kurum kültürüyle alakalı.

  oraya sadece ufacık bir uyarı koyup ondan sonra insanlar deaktive etmezler diye bekleyip bedavadan bir üyelik parası fazla kazanırız derdinde olan bir firma burası.

  üyelik sonu yaklaşırken 'bakın paketiniz yenilenecek' diye bir mesaj atmamışlar, beni bilgilendirmemişler. ne bilim en kötü site içinde bildirim çıksın 'paketiniz bitiyor yenilenecek haberiniz olsun' diye di mi? yok hiçbiri yok. zaten paket 3 aylık bir paket. yani eminim ki çoğu kullanıcı bunu tek seferlik gibi algılar. otomatik yenileneceğini idrak edemez. tamamen zihin oyunları yapmaya çalışıyorlar yani.

  lütfen en azından sesimi duyurun. insanlardan hukuki haklarımı duymama yardımcı olun. hiç değilse başkaları görsün de aynı tongaya düşmesinler.
 • başlığı şikayetvar.com’a dönmüş uygulama. kullanan deneyimi girdisine katkısı olması adına, cambly’nin çok pahalanmasınlan ötürü kendisinin uygun paketlerini görünce kara cuma kampanyalarıyla 6 aylık haftada 1/ yarım saat görüşme pakedini 70 dolar/ 384 tl’ye satın aldım. anketi doldur 20 dk hediye, arkadaşını davet et 15 dk hediye gibi ikramlarla görüşme dakikalarınızı artırabilirsiniz, yalnız haftada 1 programını satın aldıysanız haftada sadece 1 kez görüşme yapmanıza olanak sağlıyorlar, fazla dakikanız var diye haftada 2 görüşme yapmanıza (rezervasyon yaptırmanıza bile) sistem izin vermiyor.

  gelelim görüşmelere. oldukça başarılı buldum. dinleme ve okuma olarak ingilizceye oldukça emek veririm, bu nedenle yeni kelime ve phraseler öğrenip telaffuz pratiği yapacağım bir hoca aradım, özellikle amerikanları ve öğretim geçmişi bulunan hocaları tercih edebilirsiniz, profillerinde kendileriyle ilgili özellikleri yazıyorlar. ilk görüştüğüm hoca ile tamamen havadan sudan konuştuk, ardından çeşitli dil kalemlerine göre beni puanladı. ihtiyacım olan bu olduğu için memnun kaldım ancak daha başlangıç seviyede olan kişiler daha planlı bir çalışma programı ile ilerlemek isteyebilir. özellikle konuştukça sizi tekrar puanlayan hocalar sayesinde gelişim raporunu görebilmeniz oldukça faydalı. eksisini söylemek gerekirse, kalifiye hoca sayısı cambly’ye göre az görünüyor. üstteki bir entry’de de bahsedildiği gibi, filipinli hocalarla çalışmak telaffuz hatalarına neden olabilir, bunun için bol bol yabacı dizi ile ingiliz ya da amerikan aksanı pratik edilerek desteklenmesi gerekir.

  özetlemek gerekirse, bu fiyata konuşma sıkıntısını aşmak için uygun bir uygulama. görüştüğüm hocanın anlattığına göre en çok öğrencisi istanbuldan’mış ve 12 yaşında bir öğrencisi de varmış. en çok biz keşfetmişiz özetle:)
 • türkiye de kursa yazılırsınız ve karşınıza non native hocanın biri çıkar moraliniz bozulur değil mi? işte doğru adres.. saat 23 00'da amerikali bir profesör ile görüntülü muhabbet ettim az önce. doğru hocayı bulabirseniz eğer, güzel verim alabilirsiniz kesinlikle.

  içinde gerçek native ingiliz eğitimcileri barındıran web sitesi diyelim..