• açtığı başlığa olumsuz yorum yapan herkesin nickaltını ziyaret etmeyi görev kabul etmiş kezbanuz sapienus

işte bunlar hep ailelerin küçükken çocuklarına şefkat göstermediğinden oluyor.

yazık lan kimin kezbanıysa
  • (bkz: yazık la kimin çocuğuysa)

biz burada sadece yazdıklarını görüyoruz, bunun konuşmasını dinleyenlerin halini düşünün. insanın şükredesi geliyor.

*
  • yazar.

bundan önce yazılan 30 entryi okuma, gel.

uzun zamandır bu tür platformlarda (uludağ, inci) bulunmuş biri olarak kimsenin nick altına gelip entry girmem yada sözlüğü başka amaçlarım için kullanmam. gerek beni tanıyanlar gerekse de yazdıklarım bu durumu gösteriyordur. yazdığı şeyler hoşuma gitmesede kimseye nick altından seviyesizlik, saygısızlıkta yapmam.

gel gelelim bu entrynin amacına. daha önceden de yazdıklarım üzerinden ufak sohbetimiz olan bu kişi, önceden sohbetimiz olması dolayısıyla kendisine yaptığım şakayı ciddiye alıyor, yetmiyor nick altı giriyor.

insanların nickleriyle ve dolayısıyla nick altlarıyla tanındığı bir platformda böyle bir hareketi nasıl yapabiliyorsun aklım almıyor, kaldı ki tanımadığın biri de değilim.

madem öyle sen kaşındın.

burda yazanların yazdığı ile ilgilendiği şeyler genellikle doğru orantılıdır. eğer "?" işaretine tıkladığınızda benim yazdıklarım; "erkek olduğumu belli etme", "ilişkiler", "kızlara sürekli laf sokma" tarzı yazılar olsaydı hakkımda ne düşünürdünüz ?

1-erkek olduğumu
    2-sevgilimden ayrıldığımı/aldatıldığımı/sorunlar olduğunu
    3-burayı bir şekilde "belli amaçlar" için kullandığımı.

değil mi ? tamamsa eğer yukarıda erkek olarak belirtilen yerlere "kız" ibaresini koyun, karşınızda bu kişi.

bütün gün pc başında nasıl kız olduğumu fark ettirip mesaj alırım, aldığım mesajlardan kaç kişiye atar yaparım - ki bunu kasıtlı yapıyor - / kaçıyla amacıma ulaşırım.
    bu platformda "asıl amacına" ulaşaman zor be canısı. he bulunmaz hint kumaşıyım diyorsan müracat;

(bkz: esra erol)

benim gibi sakin ve sabırlı birini çileden çıkardı ya varın gerisini siz düşünün.
  • daha önce çok vukuatı var ama son açtığı başlıkla alenen başka bir insanın telefonunu deşifre ederek kanunen hiç bir karar, dava, yaptırım olmamasına rağmen suçlu ilan etmiş ve bunu "taciz" gibi bir alçaklık ille toparlamaya çalışmış kişi.

sözlük hukuk denetimine mesaj atarak tck'nın ilgili maddelerini hatırlatıp böyle insanların hiçbir mahkeme kararı ile suçu sabit olmadan başka insanları deşifre etmesinin, hatta suçu sabit olsa bile deşifre etmenin özel hayatın gizliliğini ihlal gerekçesi ile sözlüğü de hukuki olarak muhattap edeceğini belirterek gerekli yaptırımda bulunulmasını rica ettim.

umarım bir bir temizlenir bu güzel kutsal bilgi kaynağı.
  • kezbanın da ilgi manyağı hiç çekilmez oluyor dedirten başlıktır. 2 dakikada kişiliğini ele veriyor. belli ki eline almamış henüz.
  • üzerine kireç dökülmesi gereken kişi.
    burada size mesaj atarsa engelleyin gitsin.
  • nihayet uçurulmuş yazar.
    sözlük yönetimine geç te olsa bir teşekkür sunmak isterim.

yazdığı bir çok entry'i sözlük hukuk birimine kapsamlı bir şekilde tck maddeleriyle beraber etik kurallar gereği uzunca yazarak şikayette bulunmuştum.
    muhtemelen silinen son entrylerinde benim de az da olsa payım vardır.

çünkü bu gibi insanların zihniyeti çok gündelik ve kapsamsız çalışıyor.

bir telefon numarası yazıyor sözlüğe, diyor ki bu tacizci, sapık, bilmem ne.

hadi bunu bugün yaptın, e be kardeşim,
    gsm hatları her insana ömür boyunca zimmetli değil ki.

2010'da da bir çok numara için aynı ifadelerle ithamlarda bulunmuş.
    düşün ki o numara o zamanlar kapandı ve geçenlerde sen aldın bu kızın itham ettiği insanların numarasını.
    numaranı internetten sorgulayan birisi direk sözlüğe gelip senin tacizci, sapık, bilmem ne olduğunu düşünecek.
    al başına belayı.

daha önce de belirtmiştim,
    yaptığı şey sadece bir düşüncesizlik değil, özel hyatın gizliliği dahil olmak üzere itham, hedef göstermek, hakaret vesaire olmak üzere tck'nın bir çok maddesi gereği hapis cezasıyla sonuçlanacak eylemler.

sözlük biraz geç kaldı,
    yani 3-4 gün sonra ancak işlem yapabildi.

korkum şuydu;
    artık her önüne gelenin her numarayı yazıp dilediği gibi çamur atabileceği bir geleneğe dönüşmesi.

evet hukuk kalmadı ülkede,
    ama en azından vicdanlarımızın ve ahlakımızın kalmadığı anlamına gelmiyor bu.

uçurulmuş olmasına gerçekten çok sevindim.
    teşekkürler sedet yönetimi
  • tacize uğradığını iddia edip aynısını yapmaya kalkabilecek kadar dengesiz, açtığı başlığa yorum girenlerin nickaltlarında saçmalayıp, hakaret de edebilen oldukça enteresan, saldırgan yazar.
hesabın var mı? giriş yap