• azgınlık döneminde özellikle koku bırakma adı altında evdeki tüm çantaların ve kuytu köşelerin içine eden* kedi cinsidir...
  • (bkz: kedi cuku)
  • sokak kedilerinden birinin hamile olduğu fark edilmiştir.hayvana acıyarak,eve alınmıştır.15-20 gün sonra salondaki koltuğun ortasına 4 tane yavru kedi doğmuştur.1 ay gibi bir sürede;göbek bağlarının düşmesi,gözlerinin açılması,ilk adımları vs. görülmüştür.her sabah kalkar kalmaz ilk iş onlara bakmak olmuştur.onları sevmeden ne evden çıkılabilir ne de eve girilebilmektedir.tam 1. aylarını doldurdukları gün 1 saat gibi bir süre için evden çıkılır.eve gelindiğinde ise dört yavrudan ikisinin salonda yattıkları görülür,yine dayanılamaz sevmek için yanlarına gidilir ama yerde kan vardır.ikiside ölmüştür.panikle diğerleri aranır.mutfakta birisinin daha öldüğü görülür.neyseki dördüncü kurtulmuştur,masum masum yanıza gelir.
    açık unutulan pencereden içeri giren bir erkek kedi 3 yavruyu da boğmuştur...
  • soguk bir mart gecesinde genc erkek kediler disari cikmak icin susleniyorlar.
    tam bu sirada kucuk erkek kedi birinin kolunu cekiyor.
    - "abi nereye gidiyorsunuz? bende geleyim mi?"
    - "hayir,biz disi kedilerle sevismeye gidiyoruz. sen gelemezsin"
    kucuk kedi 2. ve 3 .gunde sansini denemis ama hep olumsuz cevap.
    - "hayir,biz disi kedilerle sevismeye gidiyoruz"
    kucuk kedi yine bir aksam uzeri disariya cikmaya hazirlanan abilerine yaklasmis
    - "abi bende gelebilirmiyim" diye sormus. babacan bir kedi;
    - "hadi gel, lan sende ogren" demis.
    kucuk erkek kedi ve abileri cok soguk ve karli bir mart gecesinde
    sokaklarda dolasmaya baslamislar ve hemen bir plan yapilmis.
    bir evin catisina cikip bekleyecekler ve asagidan disi kediler gecerken saldiracaklar.
    aynen plandaki gibi catiya cikmislar baslamislar beklemeye.
    kar yagiyor ve hava cok soguk, aradan gecen 2 saatten sonra yoldan gelip gecen yok.
    abilerinin yaninda bekleyen kucuk erkek kedi iyice usumus ve titrek bir sesle abisinin koluna durtmus;
    - "abicim ben bi on dakika daha sevisir sonra giderim" demis
  • dişi sokak kedileri, yavrularını çevredeki erkek kedilerden korurlar, çevrede bir erkek kedi belirdiğinde tıslarlar falan, gönderirler erkek kediyi. yavrular kendi ayakları üzerinde durabilene kadar sürer bu.

daha önce evden atılmış bir dişi kedi vardı bizim sokakta. yavrularını pek iyi besleyemez, erkek kedilerden de koruyamazdı, ev kedisi olması itibariyle. her yıl yavrularının hastalıktan ölmeyenleri erkek kedilerce boğulmuştur bu kedinin. erkek kedi, psikopat bir katil gibi sinsice sokulur, yavruyu öldürür, bir şey olmamış gibi uzaklaşır. sebebi, yavruların kendinden olmaması kaynaklı kıskançlıktır derler ama kendi yavrularını boğabilecek sinsiliktedir sanıyorum erkek kediler.

çıkarılacak ders:
    1. erkek kediler gıcıktır, etrafta yavru kedi falan varsa dikkatli olmakta fayda vardır.
    2. evde beslediğiniz kedileri sokağa atmayın, içler acısı durumlara düşüyorlar.
  • çok çapkındır. sahibine sulanır şerefsiz.
    erkek yavruları ileride kendilerine rakip olmasın diye boğduklarını duymuştum. sırf kötülükten da yapıyor olabilirler. kediler haindir.
    üç erkek kedinin toplanıp bir dişiye sırayla tecavüz ettikleri olur. birisi sikerken diğerleri sıralarını bekler. görmüştüm ben böyle bir manzara.
    böyle anlatınca berbat bir yaratık gibi görünüyor ama hayvancağız doğası gereği böyle sonuçta.
    evde beslenenlerin hepsi sağa sola işemez. bizim mesela eski kedi sürekli koku bırakırdı, şimdikinin ise hiç öyle bir adeti yok.
    genelde kuru mama yiyen erkek kedilerin ileri yaşlarda idrar yollarında sorun çıkıyor. o yüzden bu hayvanlar evde beslendiklerinde yediklerine çok dikkat etmek lazım. yoksa epey acı çekiyorlar.
    her mahallede bir tane kotak tabir edilen battal boy erkek kedi bulunur. bunlar üçer beşer yavru çıkarttırırlar etraftaki dişilerden. dişilerin bir doğumda çıkarttıkları farklı renklerdeki yavruların babaları farklı olabilir. bu benim inanılmaz sevimli bulduğum bir durum, insanlarda da olsaydı enteresan olurdu. farklı babalardan ikizler, dördüzler filan.
    bu kotakları hepiniz görmüşsünüzdür mutlaka. marko kedi de denir buna. kafası epey iri olur zaten. hayvani bir kafası ve hayvani taşakları olur. patileri de iri olur. yaratıktır yani, kedi demeye bin şahit lazımdır buna, korkutur insanı. bağırıp çağırıp kavga etmek, azmak, karılara saldırmak, çöp karıştırmak gibi faaliyetleri vardır ki bülent üstün hepsini kağıda dökmüştür sağolsun. ama gerçekten sadece çizgi romandan değil, birebir gerçek hayatta izlenesi varlıklardır.
    benim kedim mesela fazla iri değil. zayıf bir hayvan ama onun da taşakları kocaman. bıyıkları filan uzun, gözleri kulakları büyük. oturuşu kalkışında bir öküzlük var, dişiler narindir. yürüyüşü desen öyle.
    bir de erkek kediler asla üç renk olmazlar.
    evde besleyecekseniz ameliyat tabii ki bir çözüm ama veteriner önermeyebiliyor bazen. iyice danışıp araştırmak gerekli.

edit: felaket de kıskanç olurlar, ekleyeyim. öldürücü boyuttadır kıskançlıkları. eve yeni bir yavru filan getirmeye kalkarsanız sağı solu hiç belli olmaz, bir-iki gün sakin durur, oynar onunla sonra geberteceği tutar. yavruyu elinden alırsanız sizin kolunuzu bacağınızı parçalar.
    erkek kediler şakaya gelmez yani, aman diyim.
  • namuslarına düşkündürler. yani tecavüz, seks kendilerine haktır ama popolarına dokunmaya çalışın mesela felaket kıllanırlar. (delikanlı ya)
    aynı şekilde, arka mahaldeki topları da elletmezler. elinizi uzatın o tarafa, hemen arkalarını dönüp kuyruklarıyla kapatırlar.
    ikiyüzlü erkek milleti işte, tipik. kendi azacak, kuduracak, tecavüz bile edecek. sen o kadife tüylü toplardan bi makas alamayacaksın? pışıkk.
    yerim ben onu, yerim!
  • battaniye fetişistidir, battaniye gördüğü an hemen bir yerinden ısırır battaniyenin ve sürtünmeye başlar, yumuşak olduğu için mi tahrik oluyor nedir anlamadım ki, battaniyeyi saklasam da bulduğu için artık bir köşe yaptım ona battaniyesiyle romantik anlar geçirebileceği, işi bitince de battaniyesine sarılıp uyuyor.
  • bu sıralar tümüne düşman olduğum potansiyel katiller. bahçemdeki yavruyu anasının yanında boğmaya kalkıştı az önce bi tanesi. yemin ederim kedi medi içgüdü dışgüdü anlamam tekmeyi koyar uçururum havaya.
  • memleketimde evdeki dişi kedilerin kısırlaştırılması için bir an düşünülmezken erkek kedilerin kısırlaştırılması mevzusu gündeme bile gelmez. cinsiyet ayrımı kedilerde bile var anasını satayım. kendi evimden biliyorum.

bir baba repliği:

- ellemeyin oğlumun taşağını

ps: ulan ev kokuyo artık be!!
hesabın var mı? giriş yap