• avusturalya doğumludur, gay olduğu söylentileri mevcuttur kariyerini alkolle sona erdirmiştir.
  • hayatının çoğunu kılıç sallamakla ve çeşitli cinsel fantazileri gerçeğe dönüştürmekle geçirmiş ve toplu seks partileri konusunda hollywood'da çığır açmış emektar aktör. gözlerinizi kapayın ve errol flynn'in neye benzediğini düşünün... evet, yaptığı her hareketten sonra ellerini beline koyup gölgesini izleyen yeşil taytlı adam.. bu o.
  • kaytan biyigina kurban oldugumun halivud yildizi.
  • olivia de havilland ile müthiş bir ikili oluşturmuş, (ve bu beraberliği set dışına taşımak isterken beceremeyen), ben robin hood, şimdi hepinizi döveceğim edasıyla ortalıkta gezen aktör.
  • warner brosun yukselme yıllarinda gerek rol aldigi aventur filmlerle,gerek kılıclı duellolu eglencelik filmleriyle takdir toplamis,star systemin ilk gercek onculerinden birisidir. amerika'nın ayhan ısık'ı da diyebiliriz aslında.akademi de cok sevmis bol bol odul vermistir bu adama.bir de o donemki shakespeare uyarlamalarının vazgecilmezi olmustur.favori yonetmeni de michael curtizdir der gecerim.
  • halen amerika’da eski sinemalarda filmleri gösterildiginde beyaz perdede göründügü an alkislarla yer yerinden oynar. hele hele film robin hood ise.
    "don juanin ask maceralari" filmi de cok nefistir.
  • oğlu sean flynn vietnam savaşında, fotoğrafçı-muhabir olarak görev yaparken öldürülmüştür.
  • küçükken aşık olduğum sinema oyuncusu. zarif ve asil savaşçı, uslanmaz aşık rollerinde hatırlıyorum onu hep. biraz büyüyünce onun çoktan hakkın rahmetine kavuşmuş olduğunu öğrenmiş ve dumura uğramıştım. hala bir filmini izlediğimde heyecanlanırım, kılıç şakırdatmak isterim.
  • the aviator filminde jude law tarafindan canlandirilan aktor
  • nightcrawlerın en sevdiği aktördür.
    (bkz: x men)
hesabın var mı? giriş yap