• "galatasaray->cimbom" tarzi bir donu$umun eskisehirspor'a uygulanmi$ hali..
  • ess marka kartların, kısaca ess markasının, folk arasında telaffuzu...
  • "esinti'den keyif alındığını vurgularken sağıltılır", dielim ki:

- ben bu parlamentonun taağmna, ben bu vekillerin anatomisine, ebenin hörekesine, heyya mola...
    - "es es" bedrettin abi, kim tutar seni, esmekle kalma, yağmur olup yağ alaaan izniyle...
  • tezahürat şöyle abi...

- "es es es ki ki ki es-ki es-ki es"...
    - ne, hangisi, esiym mi, kiim mi ? ne diosun olm sen ya, mundar mısın nesin !
  • bir zamanlar tum turkiyenin tirstigi, sampiyonluklari hafif kusku uyandiracak sekilde calinmis olan ve ikinciliklerle yetinen bir zamanlarin efsanevi simdilerin ise ikinci ligde uyanmayi bekleyen takimin ugruna ataturk stadinin acik tribununden tum eskisehiri inlettigimiz tezahurat
  • (bkz: kaf sin kaf)
  • çocukluğumuzdan beri duvarlara, ağaçlara,parklara,sıralara sevgilimizin adı yerine hep onun adını yazdık eses diye diye büyüdük .sevgilimizin eses'i benden daha çok seviyorsun sitemleri karşısında ise tercihimizi hep eses'den yana kullandık .ne mutluki hala aynıyım hala eskişehirsporluyum.
  • türkiyenin en büyük taraftarının takımı eskişehirsporun kısaltılmışıdır. eses taraftarlarıda kendilerine esesli derler.eses taraftarıyım diyen hiç bir kimseden "ben birde şu istanbul takımını da tutuyorum" yada "benim ikinci yada birinci takımımda şu "sözünü asla duyamazsınız.
    eses taraftarı yalnız ve yalnızca eses taraftarıdır.başka takım taraftarlarına benzemez.
    eskişehirspor şimdilik parasal nedenlerle ikinci ulusal ligde bulunmaktadır.süper lige döndüğünde kendine büyük diyenlerin çekeceği var.
  • (bkz: unieses)
  • eskişehirsporun taraftar kitlesince takımlarına taktıkları isim
hesabın var mı? giriş yap