• o olacak ta,bu olacak ta ohoo.. yaklaşımının ardından gelecek ölme eşşeğim ölme deyişinin emprovize edilmiş hali.
  • nostradamus kehaneti.
  • dublörün dilemması'nda geçiyor bu şey, hmm atasözü desek ayıp olacak, bu bu bu cümle. ilk orada duydum hastası oldum. her an kullanabilme potansiyelim var. hayatıma yeni bir renk yeni bir soluk getirdi. "cuk" oturtarak kullanacağım ilk anı sabırsızlıkla bekliyorum. delicesine şaşkınlık yaratacak, herkes göt olacak.
  • içinde bulunulan durumu tüm açıklığı ile tarif etmeye yarayan, cuk diye oturan söz öbeğidir. hem durum açıklanmış olur bunun yanında hafif bir tebessüm bile yaratır.
  • umutsuzluk durumu belirten durumları anlatan deyimlerimizden biridir. biraz esprili ve argo olsa da, bu durum kendisine daha bir reailte veya nasıl desek kafada canlandırılabilirlik katmaktadır.
  • çok güzel olmasına rağmen günlük hayatta kullanmaya üşendiğim söz
  • bir radyo programında duymuştum ilk defa, sansürlü haliyle tabii. en sevdiğim atasözlerinden biri oldu. kurulan hayallerin gerçekleşme ihtimalinin çok düşük olduğu umutsuz vakalarda insanları hizaya sokan bir yapısı var. hiç ağzımdan çıkıp sese dökülmedi ama özellikle son birkaç gündür kafamın içinde dönüp duruyor: "unut bu işi kızım, boş yere ümitlenme. sana fikri destek sağlayan o kırk tilkiyi de boğ tek tek, ser leşlerini yere. olmaz çünkü o iş. eşek ölecek de..."
  • kibar versiyonunu şu şekilde olabilir "eşek ölecek de ters dönecek de göbeği güneş görecek"
  • 14 mayıs seçimleri sonrası, ikinci turda kemal kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olma ihtimalini anlatan atasözümüzdür.

belki olur ama, belki eşek ölür, ters döner, siki de güneş görür. umudumuzu yitirmeyelim oyumuzu kullanalım.
hesabın var mı? giriş yap