• (bkz: sartre) der ki; "hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok."
  • "yitirilen bir şeyi hiçbir zaman aynı olarak ele geçiremezsiniz"

katherine mainsfeild
  • uzun zaman beklenendir. acabalarla kafanı kurcalarsın. keşkelerle dilenirsin. sonra bir bakmışsın bir gün geri dönmüş. bir ton şey zırvalamış onca şeyi kaybettirdikten sonra. garip olan o duyguyu tatmana sebep olur. ne mutluluk, ne üzüntü, ne şaşkınlık olan o duyguyu. sevip sevmemen farketmez artık. güvenini bu dönüşten sonra iyice kaybedersin. döndüğünde söylediği o cümlelerin hepsi beynine kazınır önce ki söyledikleri gibi. ama arada bir fark vardır artık. beklenen dönmüş ama sen oralarda bir yerlerde değilsindir.

(bkz: anladın sen onu)
  • hic kasmadan, yargilamadan, sormadan, suclamadan, gecmisi karistimadan guzelce sikip geldigi adrese gondermek farzdir.

- asla ikinci bir sans isteme. asla ve asla ikinci bir sans verme!!
    - asla affetme asla afedilmeyi dileme!!
  • (bkz: kıl dönmesi)
  • "gittin.
    simdi bir mevsim degil,
    koca bir hayat girdi aramiza.
    biliyorum ne sen donebilirsin artik,
    ne de ben kapiyi acabilirim sana"*
  • terk edilenseniz mutlaka başınıza gelecek olaydır.

(bkz: #14654879)

egonuzu şişirir, ''ben demiştim'' e getirir. birkaç gün idare ettirir amma; her geri dönüş aslında bir kaybediştir bir yerde. bir hayalin yıkılması, bir umudun, bekleyişin sona ermesidir. dönmesini beklersin aylar bazen yıllarca ama ilginçtir ki; dönse istemezsin. çünkü ''sevgili''yi beklemenin kendisidir güzel olan, sevgilinin kendisi hiç değil. hele ki sen ona sevgili demişken o ''eski'' sıfatını almakta ısrar etmişse...

giden eski sevgili vardı akılda dönmesi beklenilen, giden bir eski sevgili vardı dönmekte ısrar eden... unutulmakta olan bir diğeri vardı, kenarda bekleyen. kimi hergün seninle yaşıyordu anları olmamış sanarlardı görseler... başkalarınındı kimi kendi olmayı beceremeyenler. kimi hak etmemişti, farkında bile değildi giderken. birikiyordu onca ''eski sevgili''ler, bu kadar çokken hiç yoktu ''sevgi''li gerçekten.
  • gerçekliği yoktur. evvela birine eski sevgili diyorsan terk edilmişsindir. terkeden için "eski kız/erkek arkadaş"sındır çünkü. o yüzden eski sevgili -terk eden olduğu için- asla geri dönmez. arada gelir gider. yoklar yani. ama o dönüş değildir. o yüzden baktın eski sevgili uzaktan göründü, yeterince yaklaştığında geç karşısına iki omzundan tut ve çevirmeye başla. aynı işlemi birkaç kere daha tekrarla. yeterince hızlı dönmeye başladığında, topukla. döndüğüyle kalsın.
  • gidişi kadar acı verir bilenler bilir.
hesabın var mı? giriş yap