şükela:  tümü | bugün
  • en az canlı canlı aldatılmak kadar adama koyan bir durum.
  • doğaldır fakat o ara bünye yalnızsa fena sızlatır.
  • etrafta anlatacak birilerini arattırır. derdini paylaşacağın. ne en yakın arkadaşın dinler ne de bir başkası... iradeyi kaybetmişsen eğer, kontrolün sende olmadığının farkına varmadıysan karanlık bir dibe doğru çekilirsin. uzanacak tek bir el bile yoksa yakınında, bırakırsın derin sonsuzluğa bedeninin her bir zerresini umarsızca...
  • nasıl ayrıldıklarından bağımsız iki taraf için de görülmesi istenmeyen durumdur. yani yok ben bıraktım, sen terkettin değil mümkünse görmeyeyim arkadaş o kadar da geniş değilim pardon.

belki sırf bu sebepten içten içe ulan acaba ilk kim sevgili yapacak telaşı sarar bünyeyi. bu telaş sıçırtır *
  • hayır bütün her şeyi geçtim, bu eski sevgilinin yeni sevgilisi senden çirkin olur. bi yerden sevinirsin 'eh be bunu mu bulmuş diye' ama sonra fotoğraflarında falan 'ahaha noldu koydum mu?' gülüşü vardır sanki sana karşı. kötü bilader kötü.
  • insanı katil etme potansiyeline sahip bir olay. gidip ikisinide öldürmek istersin. parçalara ayırmak. sonra da kendine dayarsın ölümü.
  • bir yandan da dualarınızın -beddua mı demeliyim- yavaş yavaş kabul olduğunun göstergesi olabilir. hani sizi tam yolun ortasında arabadan indirip basmıştı ya gaza arkasına bakmadan, demiştiniz 'hayatına öyle biri girsin ki ebenin tüm deliklerini gör!' işte tam da o gözenekleri gösterecekler silsilesinin birinci belki de ikincisidir bu. tanırsınız onu çünkü, hele ki yıllanmış, bir kaç senenizi almış bir ilişkiyse bitip giden, onun aslında başka adamlarla yapamayacağına neredeyse adınız gibi eminsinizdir, en azından hayatının bir on yıllık süreci için, çünkü bilirsiniz olgunluğunu, ne kadar büyüdüğünü, az çok da insanların neyi ne kadar kaldıracaklarını. oh olsun deseniz de sesli şekilde dostlarınıza karşı, yine de oturur bir şey mideye.
  • kişinin (eğer yoksa) bir an evvel yeni sevgili yapması gerektiğini belirten durumdur, hayat devam ediyor sonuçta. ha, eğer varsa zaten yeni bir sevgili, bırak kimi bulursa bulsun lan. git ve yeni sevgilinin sıcak vücuduna sarıl! gör bak ne eskisi kalıyor aklında ne de onun yeni bulduğu.... *
  • eski sevgilinin arkadaşlarından hiçbirini arkadaş edinmediysen haberin olmayacak durumdur.
  • herşey netlik kazandığı için dua edilmesi gereken durum.

iki taraf da boş iken arkadaşımsı modda yeniden birleşme ümidiyle konuşmak ve belirsizliği beklemek daha beter bir işkencedir.