• çuval giyse yakısacak insanlar vardır. onlar giydiginde pantolon üstü etek de elbette yakısır. ancak ne gerek vardır? üstelik yazlık bir kıyafettir. o popocagızı moda diye pisirmeye kimin ne hakkı vardır? ayni mantıkla kazak üstü sütyen, çizme üzerine ayakkabı, kruvaze ceket üzeri merserize kazak, bere üzerine kasket, külotlu çorap üzerine külot tarzı ikilemeler cikacagından korkarım.
    ayrıca bu meret sadece uzun ince hatunlarda -bakılabilir- durmaktadır. hafif toplu ve kısa boylu kisilerde gundelige giden teyze havası yaratmaktadır. o uzun ve ince bayanlar ilgi cekmek icin boyle bir kostüme bürünüyorlarsa bin yıllık söylemi hatırlatmak isterim; kadını gösteren götüdür. ilgi cekecekseniz orayı kapatıp da amacınız ile celismeyiniz.
  • eteğin anlamını yitirdiği giyim şekli.*
  • üstünde bir de türban varsa tiksintiye tiksinti katan kombinasyon
    edit: hayır noldu onu anlamadım. yükselen muhafazakar dalga benim kıçı-kırık entrymi de mi vurdu noldu? şimdi uzun uzun inanç özgürlüğünden mi bahsetmeliyim? ne kadar özgürlükçü olduğumu göstermek için göbeğimi mi çatlatmalıyım? meseleye estetik açıdan yaklaştığımı, sorunun "türban"la direk bir alakası olmadığını mı söylemeliyim? amaaan..
  • tikkylerimizin yeni trendi.. pantolon mümkünse en bol olanından, diz altı çan etek, bluz askılı olarak seçilmeli, renk seçiminde fosforlu yeşil-pembe-sarı renklerinin ağırlıklı olması göz önünde bulundurulmalıdır.. ha unutmadan aksesuar olarak kıyafetlerinizle aynı cırtlıkta ipler, incik boncuk seçebilir, kafanıza gözlerinizi kapatıp görüş açınızı nerdeyse sıfıra indirecek enine çizgili yine her zamanki ilahi renklerle donatılmış bere kullanabilirsiniz.. yok ben bere sevmem derseniz saçlarınızı garip şekilde dağıtıp, suratınızı tuvale çevirmek şartıyla bere kullanmayabilirsiniz çünkü burda önemli olan etek-pantolon kombinasyonunuzdur, bu ikiliyi doğru seçtiyseniz piyasanın mına kodunuz demektir...
  • dokuz yaşındaki kuzenimin geçen sene yaptığı yorum üzerine yeniden sorguladığım kıyafet tamlamasıdır.
    -abla yaaa…
    -ne var,noldu…( iki saattir beni süzüp duran veletten kıllanmıştım zaten...)
    -ablaa, sen de süpermen gibisin ha…eheheheee…
    -neden ? nedenmiş?
    -hehehe...neden olacak…süpermen pantolonunun üstüne donunu giyiyor…sen de pantolonun üzerine etek giyiyorsun…ehehehee…
    - ??!!
  • 70'lerde koy-kent sentezi olup hatun kisiyi "kezban, kapici kizi, sac orgulerin nerede" alaylarina maruz birakirken, gunumuzde grunge modasi olmus ikili...
    yakisir yakismaz o ayri, moda tartismaya mahal vermeyen bir alan zira.
  • bütün ilkokul dönemimde külotlu çorap giymemek uğruna verdiğim savaşı kazanmamı sağlayan,oturup kalkmanın problem olmadığı modeldir.
  • kendilerine yakışıp yakışmadığı düşünülmeden, sırf moda diye beyinsiz kızlar tarafından giyilen ve göz zevkimi bozan giyim modeli.
  • kadıköy ortasında eteğimin gereğinden fazla kısa olduğunu farkettiğim bir anda çantamdan pantolon* çıkması üzerine yaşadığım bir anlık sevincin ardından üstümdekinin sırf etek değil de tek parça bir elbise olduğunu farketmemle deneyip denememek arasında çelişkiye düştüğüm olgu. sonuç olarak denemedim tabi , akşam olunca tırsaraktan eve döndüm paşa paşa.
  • kıro modeli, kararsız hatun kıyafeti (onu mu giysem bunu mu giysem)
hesabın var mı? giriş yap