şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • vardır böyle özellikler.

  sorumluluk almaya götlerinin yememesi. var böyle erkekler. adam maddi ve manevi onca sorumluluğun altına girmek istemiyor. ben kendime zor bakıyorum, elin kızına, doğacak yavrucağa nasıl bakacam deyip evlenmiyor. saygı duymak lazım.

  bekaret takıntısı olmaları.. şimdi bu gerçek tespit. 3 tane tanıdığım var. 34, 34, 40 yaşlarındalar. arkalarında dedikodu yapmış olacam ama olsun. burayı okumazlar ne de olsa. neyse efendim, üçü de iş güç sahibi kendilerini döndüren erkekler ama adamlarda bekaret takıntısı var. yani hani böyle mazbut, kadınlarla ilişkilerinde çekingen olan tipler olsa anlarım da lan adamlar önüne gelenle yatan tipler. üçü de olsa evlenecez ama bulamıyoruz diyorlar. e önünüze gelenle yattınız şimdi niye el değmemiş kız istiyorsunuz diyorum cevap veremiyorlar. hele 40 yaşında olanı tam saplantılı. şimdi 20 yaşında sevgili yapmış niyeti ciddiymiş. kız tabi ki bakire. kendisinden 20 yaş büyük erkekle evlenecek kızın da aklını sikeyim amk. lan şurda 15 sene sonra adamın pili bitecek ne yapacan amk? çalı çırpı? neyse.

  bir de evlenip balayına gideceğime bekar kalıp alayına giderimciler var. bunlara da saygı duymak lazım. adam en azından kendini biliyor. tek eşlilik bana göre değil, evlenirsem aldatırım, kimsenin kalbini kırmaya gerek yok deyip bekar kalmayı yeğliyorlar.

  bir grup da, ana kuzuları. bu memlekette ne anasının sözünü dinleyip, gazına gelip sevdiğiyle evlenemeyen ne çok erkek var bir bilseniz. bizim kültürümüz sakat aga. annenin erkek evlat üzerinde bu denli baskı kurduğu, dominant olduğu toplum azdır. ben ne kadınlar tanıyorum sevdiği erkeğin anası yüzünden evlenemeyen, üzülen, kahrolan...

  edit: bir de istisna da olsa zamanında birini çok sevmiş, ondan sonra da kimseyi sevmemeye yemin etmiş erkekler de olabilir ama bunlar gerçekten var mıdır şüpheli tabi.
 • evde kalmis diyor bakin evlenmemis bekar demiyor.ona gore saldirin.düz adam olmak olabilir. azıcık sivri (!) tarafları yoktur. sen bilirsin farketmez senin dediğin olsun mottosu hayatlarına hakim olmuştur. bunun bir kısmını üzümün cöpücüler ve armudun sapıcıları oluşturur. aynaya bakmazlar ama kimseyi de begenmezler. yaş ilerledikçe daha gencini isterler ki bir söz vardır kurt ne denli yaşlıysa kuzu o kadar körpe olacak.yoksa dişi kesmez .bir de karşılaştırılma korkusu ile dula bakmama durumu vardır. belli bir yaştan sonra da alışkanlık halini alır yapamazlar.oyle gider öbür tarafa.kutusu açılmadan iade.
  psikolojik envanteri de varsın başkası çıkarsın.
 • ayar verecek bir şeyler aradım ama bulamadım.
 • saçı dökülmüştür hiç yoktan tepesi hafif açılmıştır
 • zengin olmak sanırım. ya da ortalamanın üstünde olmak, yoksa hiç fakir ve evli olmayan birine rastlamadım. bi de yakışıklı olmak falan da olabilir, çirkin ve bekar birine de rastlamadım.

  25 yaşında evlenmiş, fakir ve çirkin biri olarak eyyorlamam bu gadardır.
 • bazı sözlük yazarlarının sikko sikko yorum yaptığı özellikler. "evde kalmış" diyorsun dikkatini çekerim. adamın kendi isteği dışında olan durum. niye evde kalmıştır biliyor musun? maddeler halinde sıralayalım.

  -efendi erkektir.
  -asosyaldır. sosyal çevresi yoktur.
  -ağzı laf yapamaz.
  -yalan söyleyemez. kendini pazarlayacaksın, yalan söyleyeceksin.
  -ince düşüncelidir.
  -kadın ne derse yapar.
  -enteldir, bilgilidir. kadınlar boş muhabbet yapan erkekleri sever.
 • aslında üç gruba ayrılırlar:

  -çok yavşak olanlar
  -çok sessiz olanlar
  -kendi tercihi olanlar (hani kendi albümümü yapayım, kitabımı yazayım ne bileyim dünyayı dolaşayım ondan sonracılar)
 • hayatı öyle severler ki birisiyle paylaşmak zor gelir. kendini tanıyan ne istediklerini bilen tiplerdir. toplum dayatmaları bu adamlara sökmez. ne zaman canı ister o zaman gereğini yapar. özetle saygı duyduğum kişilerdir.