• tam adi "everything you always wanted to know about sex but were afraid to ask" olan woody allen filmi ve filmin scriptlerinin oldugu kitabin ismi..
  • kitap icinde kisa 5 adet hikaye barindirir.. bunlarin icinde kraliceye hasta bir abaza soytari, public mekanlarda sevi$meyi ke$feden bir italyan aile, kadin giysilerinden ho$lanan bir adam, laboratuardan kacan bir gogus ve firlatilmayi bekleyen spermlerin diyaloglari vardir..

edit: 7 hikayeymis.
  • fırlatılmayı bekleyen sperm öyküsünde,döl yatağında bekleyen siyah bir sperm olduğunu ve onun rengi nedeniyle diğer spermler tarafından dı$landığını anımsıyorum..bilmem ne derece doğrudur?

bir de katolik sperm var idi sanırım.nihayetinde öyküdeki zavallı spermlerin hikayesi rahimde yumurtayı döllemekle değil,açıkhavada telef olmakla bitiyor idi..
  • kitabını bilmiyorum ama filmi insanı yerlere yıkar,iyi gelir.

özellikle gene wilderın oynadığı psikoloğun bir koyuna aşık olduğu bir episod vardır ki,mırın kırın ederek oturduğum koltuğumdan düşürmüştür beni,suratımı pancar gibi kıpkırmızı etmiştir.
  • kitap çok detayli bir kitap olup, beraberinde bir rus bayan vermektedir ek olarak...
  • fantastik bir havayla baslayip biten, bir bolumu edgar allen poe oykulerini cagristiran bir filmdir. tarzi biraz melez olan bu film 7 farkli skecten meydana gelir.
    doktora * muayene olmaya geldigi zannedilen bir hastanin koyununa asik oldugunu aciklamasi karsisinda doktorun * yaptigi mimikler filmin en komik sahnesidir. italyan erkegin karisini tatmin etmek icin vatikan'a seks yapmaya gitmesi de oldukca guzeldir. bunun disindaki skecler woody allen filmlerinde gorulen surukleyicilikten yoksundur.
  • zenci spermin "what am i doing here" demesi ve filmi beraber izlediginiz bir kimsenin "recessive genes!!" diye bagirmasi, filmi kat kat guzel yapar.
  • 7 skecten olusan woody allen filmi.
    özellikle "what happens during ejaculation?" bölümünde ereksiyonu engelleyen sabotajcinin kimligi,spermlerin arasında karışmış "ben burada ne yapıyorum?" diyen zenci sperm ve diger spermlerin arasındaki söylentiler(ya duvara çarparsam,ya lastik duvarla karsilasirsam,kadınların bir hap kullandıkları söylencesi var) adamı koparır.
hesabın var mı? giriş yap