• ya bak şöyle bir şey oldu. bir kesim ooo evlilik mi o ne ya ben hayatımı yaşıyorum, takılıyoruz işte fuck buddyler one night standler falan diye ayrı bir kafaya girdi. daha doğrusu, çağ bize böyle bir furya getirdi. işte bu furyaya kapılanlar evliliği neredeyse lügatlarından çıkardılar ve kendilerini bu işin içinde hiç hayal etmediler. çok uzak bir fikir olduğunu düşündüler hep. bu da onlarda şöyle bir yanılgının olgunlaşmasına sebep oldu. evlilik mi ya istesem evlenirim, evlenmekte ne var, etraf evlenmek isteyen insan dolu, ben bir evlenmek istesem herkes bana bayılır zaten, halbuki ben marjinalim de ondan evlenmiyorum. bu tarz.

arkasından bir süre sonra bir şekilde evlilik fikrine yaklaşmaya, bu fikri, bu olasılığı değerlendirmeye başladılar ve gördüler ki etrafta evlenecek insan yok. neden yok? çünkü evlenmek zaten kolay bir şey değildi ki. hiç olmamıştı. olamazdı. evlenmek için birini bulmak kolay bir şey olsaydı, beyaz atlı prens masalları olur muydu? olmazdı. pazara gidip karı-koca seçme masalları olurdu mesela. dolayısıyla bu türkiye'de portekiz'de çin'de evlenilecek kadın olup olmaması meselesi değil. bu, ne sandın çiçeğim tabi yok, hayatını bir insanla geçirmeye karar vermek dünyanın en zor şeyi zaten, meselesi. üstelik bu senin (ya da onun, ya da ikinizin birden) ne kadar para kazandığın, ne kadar yakışıklı olduğun, ne kadar evliliğe hazır olduğundan falan hepsinden bağımsız. bak iki kişilik yatakta biriyle 8 saat uyumaya bile zorlanıyorum. kalkıp gitsin sabahı beklemesin istiyorum. sen gelmiş çok anormal bir şeymiş gibi evlenilecek insan olmamasından yakınıyorsun. olmayacak tabi ne sandın?

oh bir rahatladım ya. konuşmaya ihtiyacım varmış. izninizle bir kahve yapıp, kapitalizmin kölesi olmaya devam etmem lazım.

taşınan başlıkladan geldim: türkiye'de evlenecek kız bulamamak.
  • evlenilecek adam değilsinizdir.
  • olmayandir.

gecen bir dugundeydim. beş alti masanin olduğu, herkesin birbirini tanidigi küçük bir düğündü. gecenin sonunda çiçek atma olayi uç kere tekrar etti. beş tane kocaman kadin bir buket tutabilmek için yaristilar.

sigara içme yerine geçtik en son bütün bekarlar. konuşulan tek konu "evlenmeliyim, ne zaman evlenicem ben" oldu. 28 yasinda çiçeği tutamayan kadin resmen aglayacakti evlenemiycem diye. sec beğen al iste hepsi can atiyor evlenmek için kirk yillik bekar biri olarak, hic anlayamayacagim sebeplerden dolayi.

"evlenme vaadiyle kandirilmak" diye bir şey bu ülkede. evlenmek bir vaad kabul ediliyor. daha ne olsun.
  • --- spoiler ---

turkiyeye dondugumden beri gecirdigim 2 senede hayatima giren ve ciddi olarak dusundugum 10 kizin arkasindan geldigim sonuctur.

--- spoiler ---

bu ciddi düşünmek nasıl bir şey anlatsanıza biraz?

24 ay 10 kız, kız başına 2,4 ay düşüyor.( ehe) süre biter bitmez başka bir kız ciddi düşünce girdabına düşüveriyor.

ne kullanıyorsunuz anlamıyorum ki, ben de geldim hesap yapıyorum.
  • adamın kendine seçtiği nick ipnetor kız bulamıyormuş akıl danışıyor. biri sorunu en başından açıklasın
  • evlenecek kız aramanın sonucudur. halbuki tanıştığı insanları, önceden belirlediği kriterlere göre değil de kendi içlerinde kim olduklarına göre değerlendirenler çok daha rahat bulurlar "hayatını birlikte geçirmek için sabırsızlanacakları" kişiyi. bi bakarsın evlenecek kız aramayan adam, evlenecek kız arayan adamdan çoook önce evlenmiş, belki onun asla tadamayacağı aşkı hazzı tatmış çünkü ilişkisi aidiyete değil sevgiye dayanıyo. "ikinci el" lafını filan da koltuk takımları, dekorları, pembe panjurları için kullanıyo.
  • yillar gectikce seciciligin dogallikla artiyor olmasindandir.

geride ne kadar cok yasanmislik, ne kadar cok iliski birakirsan, o kadar fazla referans mevcuttur elinde. biz erkekler iliskiler konusunda ciddi benchmark uzmanlariyizdir efendim. oyle ya da boyle, karsilastirmali degerlendirme o kirilgan kalplerimizde oldukca etkili bir yontemdir uygun es arayisi heyulasinda. bir de tabi, yas otuzbese yaklastikca, dirdir (bkz: nagging) kaldirabilme kapasitemizin de dusuyor olmasi. enerjisi emilmis, it gibi calisip para kazanma derdinde olan tas-duvar hiyaragalarina donusuruz. boyle bu. yapacak cok sey yok. boyle civil civil, cimcime mi cimcime, insana hayat enerjisi zerkeden mi zerkeden bir minnosla iliskiye baslayip daha ikinci haftasinda pestilim cikmis vaziyette yalnizligimi ozledigim gunlerini nasil unuturum? nasil unuturum ne zaman badi badi yuruyen bi cocuk gorunce "sadece bebek icin" parolasini beynime beynime naksedip acil döllemelik hatun lazim dedirterek oksitosin patlamalari yasadigim baba olma ozlemi soslu gunler sonrasi buldugum ilk firsati bir ay gecmeden teptigim gunleri?

cekilmiyor insanlar yas otuzbese yaklasmaya basladiginda inan sozluk. hele hayatini paylasmak icin o hayata giren adaylar, o kadar kirilganlar ki. o kadar hizli dusuruyorum ki puanlarini. su yasima kadar otuzbesten once evlenecek kadar ahmak degilim diye zirvalayan benligim, yirmibes otuz arasi elime gecen gol firsatlarini cocuga cevirmedigim icin lanet okuyor simdi egoma gizli gizli. cok biliyordum ya hani. herseyin en iyisini biliyodum ya cunku.

korkarim, yatagimda birgun birbasima lesim bulunacak ve doktorlar otopsi sonrasi ölüm sebebime yalnizlik diyecekler.

cok asiri yalniz kalmis bu adam diyecekler.

kimbilir, doktor yeterince yavsaksa, "iyi bile dayanmis" diyecek.

cani sagolsun.
  • bu dertten muzdarip olup eksi sözlük e taşıyanlar zamanında derdini daha basit anlatırdı.

(bkz: sözlük bana karı bul lan allahsız)
  • evlenecek kız aramamaktan kaynaklanır.

lafta arıyordur ama ne zaman bi kızla ilgilense, o kız instagramda son hız kendini pazarlayan, orasına burasına silikon estetik yaptırarak rayicini yükselten, herkese mavi boncuk dağıtarak rekabet ortamında az bulunan değerli bişeyim algısı yaratan kızlardan biri olur.

sonra bu kızlar da çok şey yaa. hani o kendi halinde yere bakarak yürüyen, mütevazı kız var ya işte ona bi bak istersen. iş çıkışı direkt evine gidiyor, kırıtıp durmuyor, dudaklarını yalayıp ıslatmıyor diye onu yoksayma.
  • bu dertten muzdarip bir arkadaşım vardı.geyiğine epey de eğlendirmişti bizi.kendisi çok munis ama rahatına da düşkündü.evde yan gelip yatmak istiyor eşinin ona hizmet etmesini istiyordu ama üniversite mezunu ya da dişli bir kadına asla bana bir bardak su getirir misin diyemeyeceğini,kadının da bunu kendisi yapmayacağını düşünerek ortaokul mezunu-en fazla -bir kadınla daha doğrusu kızla evlenmek istediğini söylüyordu.biz pek ümit vermedik ama sonunda birisi bi çözüm buldu.oturdukları evdeki kapıcının kızlarıyla tanıstırmayı teklif etti.sonra da ama önceden bir sorayım bakalım lise planları var mı dedi kahkahalar atarak.

bu arada kendisi su anda esinin ayaklarına masaj yapmaktadır muhtemelen.
hesabın var mı? giriş yap