• bana faydasi olmayacak yenilik.

s3 * kullandigim icin bir afet aninda sarjim durum bildirimine yetmeyecektir.
  • internet.org 'dan sonra facebook'un yaptığı en güzel şeydir.

bir istanbul depreminde ne kadar işe yarayabileceğini bir düşünün. 60 yaşındaki dedem bile facebook kullanıyor artık. herkesin erişim sağladığı bir ortamda tek tıkla kimlerin güvende olduğunu öğrenebilmeniz kadar güzel birşey olabilir mi böyle korkunç bir durumda?
  • şu an facebook ve twitter'a giriş engeli ile karşı karşıya iken, bir manası olmayan kontroldür. girebilseler zaten güvende olup olmadıklarını paylaşabilecek insanlar.

türkiye'de güvende olmak/hissetmek başlı başına bir mücadele zaten.
  • ilk defa haberdar olduğum hede. az önce mesaj geldi güvende misin diye. saskinim. ben de bilmiyorum güvende miyim?
  • "zukenberg bizi hükümetten fazla düşünüyo amk" fikri yarattı bende.
  • belki de ölüp ölmediğimizi kontrol eden facebook kontrolü.
  • tek tek arkadaşlarımın güvende olduğu bildirimi geliyor. önemli olan ne kadar güvendeyiz sorusu bence?
  • ancak bir bilim kurgu durumunda olabilecek bir şeyin memleketimde gerçekleşmis halidir.
    düşünün filmin girişini dünya kaosa sürüklenmiş patlamalar ardı ardına,internet üzerinden öldüm ölmedim diye bildirim yapıyorum. mantıklı değil, hiçbiri mantıklı değil, gerçekci değil, dayanılabilir gibi hiç değil. bir kabusun en kötü yerine gelince uyanırsın ya ,biri omuzlarımızdan sarsıp uyandırsa, ben de ne kadar uzun ve korkunç bir kabustu deyip bir bardak su içsem.
  • tam acil çağrı konsepti olmuş. şu an facebook a girilemiyor ancak bilmem kim güvende diye bildirim geliyor.
  • bazı büyük depremlerde ve terör saldırılarında devreye giren işe yarar bir uygulamadır. bugünkü (bkz: 17 şubat 2016 ankara'da patlama) patlamadan sonra da devreye girmiştir. ankara'daki arkadaşlarım güvende olduklarını işaretledikçe gönlüme su serpmişlerdir. facebook'u yavaşlatmak yerine bu tür uygulamalardan halkın bilgilendirilmesi sağlanmalı.
hesabın var mı? giriş yap