• (bkz: mes kullan)
  • elli yas ustu amca ve teyzelerin kazandigi savasin neticesidir.
  • yanlış olan önerme. şu an yapılan reklamlara en uygun ücret verilen ve en iyi geri dönüş alan mecra facebook'tur.

ınstagram yavaş yavaş sponsorlu gönderiler ile reklam dünyasına girse de alışverişin sonuçlanması adına ilgili adımlar getirememektedir.

twitter ise aktif olarak kullanılsa da reklam ücretleri ve getirisi olarak facebook'un çok altında kalmaktadır.
  • yanlış olan önermedir. yurtdışında hala çatır çatır kullanılmaktadır. yurtiçinde de sorsan,
    -yeaa benim hesap var da girmiyorum artık der insanlar.
    ama kullanırlar.
  • facebook’ un ne maksatla kullanıldığına göre doğruluk içeren tespit. çıkış amacı olan sosyal paylaşım ortamı olarak iniştedir, doğru. reklam için en iyi mecradır, doğru. amca-teyze mafyası tarafından ele geçirilmiştir, doğru. çoğu insan şöyle bir bakıyor, sayfaları takip ediyor, tıpkı eski alışkanlıklardan gazetenin emlak sayfasına bakar gibi. ticareten doğru mecradır. ben de sırf bu yüzden üyeliğini devam ettirenlerdenim. herkesin elini kolunu sallayarak girdiği, halk günü misali bir yer oldu facebook, kişiselleştiremiyorsun artık. eski komşu teyzeyi de onaylaman gerekiyor, falanı filanı da. belki bende böyle oldu ama en başından beri instagram ve twitter’ı daha steril tuttum. üyelik tarihi olarak aralarında beş yıl olmasının da etkisi var ama en büyük sebep amca-teyze istilası, daha bir kitlesel olması.
  • benim de hesabım var ama paylaşım yapmıyorum. sadece başkasının gönderilerine bakıp geçiyorum.
  • çomar popülasyonunun yoğun olduğu doğrudur.
  • yükselen youtube ve instagram mecrasının karşısında yavaştan düşüşe geçtiğini düşündüğüm sosyal medya şeysi. eğri oturup doğru konuşalım, eski popülerliği pek yok artık.
  • whatsapp ve instagram, facebook'a ait oldugu icin dogru olmayan durumdur.
hesabın var mı? giriş yap