şükela:  tümü | bugün
 • sonunda anime uyarlaması bu sonbahar geliyor uzun bekleyişten sonra. yıllardır hep böyledir, ne zaman bu tarz shounen serilerine takılıp kalsam veya müptelası olsam, o manganın anime uyarlaması mutlaka bir gün izleyici karşısına çıkıyor. şu anda populer olan shounen animelerin yanına bu seriyide ekledikmi şahane olucak. ayrıca animesi yayınlanmaya başladıktan sonra bu başlığın dolmasını beklediğim seridir.
 • anime uyarlamasında lucy adlı baş kahramanımızı aya hirano seslendirecektir. aya hirano kim derseniz kendisi lucy star ve haruhi suzumiya gibi populer animelerin baş rollerini seslendiren hanım kızımızdır. yine tanımadıysanız o zaman death note'daki misa misa yani sarışın kızımızı seslendiren kız lucy'i seslendirecektir. pek bir doğru seçim olmuş açıkcası kendisini ne kadar sevmesemde. bunun yanında ana karakterimiz natsu'yu ise tengen toppa gurren lagann'nın başrol karakteri simon'u seslendiren seiyuu yani seslendirme sanatçısı seslendirecek. bunun yanında natsu ile hiç geçinemeyen gray'ı ise clannad'ın baş rolunu oynayan okazaki saikoo seslendirecek. erza'yı seslendiren ses sanatçısı ise aldığım duyumlara göre son dakikada değişebilir. yuu kobayashi gibi sağlam bir ses seslendirse kendisini pek bir leziz olurdu aslında.
 • hem çizim hem de baş karakter olarak one piece'e benzeyen sürükleyici manga. animesi henüz çıkmamış olmasına rağmen onemanga sitesinde en popüler 4. manga olmayı başarmıştır (ilk üç: naruto, bleach, one piece). dört gözle animesini beklemekteyim.
 • ilk bölümü ile bu sezon izleyecek anime arayan bünyemi tatmin etmeyi başarmıştır. bir shounenden ne bekliyorsanız hepsi bu animede var, hatta fazlası var. one piecea çizimleriyle ve konun işlenişi ile oldukça benzese de özgün olarak kendisini izletecek gibi duruyor. haydi hayırlı olsun hepimize
 • anime olarak ilk bölümü 12 ekim günü çıkmış ve manga severleri sevince boğmuştur. erza'yı hareketli olarak görmek ise bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir, allah tamamına erdirsin. en sevdiğim özelliği seslendirmeler oldu bu animenin. natsu'nun sesinin, luffy veya naruto gibi şabalak karakterlerin seslerine benzememesi güzel olmuş. herhangi bir toplu taşıma zamazingosuna binmediği sürece sesindeki olgunluk seziliyor. erza ve mirajane'nin olaylara karışmasını sabırsızlıkla bekliyor ve 10 üzerinden 7 veriyorum ilk bölüm itibari ile...
 • (bkz: hairy tail)
 • (bkz: fairytale)
 • one piece'e benzemekten ziyade, one piece'den karakter karakter, sahne sahne çalıntıdır. jump'ın rakip dergisinde çıkar zaten.

  http://img193.imageshack.us/…9451/1255383040416.jpg
  http://img257.imageshack.us/…7508/1255383249720.png
 • sanılanın aksine one piece'den arak sahneler içermeyen bir animedir. çizimleri one piece'e benzemektedir doğru. bunun da sebebi fairy tail'in mangakası, one piece'in mangakasından eğitim almıştır. yani bir esinlenme durumu vardır. şu an fansubını yapan birkaç grup var. ** gerek seslendirmeleri, gerek efektleri üzerinde uğraşılmış güzel bir animedir. bir one piece, bir naruto, bir bleach kadar uzun ömürlü olması tek temennimizdir. lucy yengeniz olur belirteyim. *

  edit: isocum uyardı sağolsun fairy tail'in mangakası, one piece'in mangakasından eğitim almamış efsaneymiş bunlar. ilgili linki de gösterdi hatta onu da vereyim.

  http://activeanime.com/delreyblog/?p=129