• kloroben adında bi fıs fısla geçirdiğim bela hastalık.
    önerim antibiyotikle gargarayla bitki caylariyla vakit kaybetmeyin.
  • 2 gün ateşimin 40 derece üstünde olmasına sebebiyet veren hastalık(41,5 civarı). gebermeyeyim diye soğuğumsu suyla duş alınca 39.5'a falan düşüyordu rahatlıyordum yeminle.
    (bkz: zalımsın farenjit)
  • kulak ağrısı ile birlikte 4 gündür bana hayatı sorgulatan zulüm.
  • ağa babası kronik farenjittir.

geldiğini fark ettiğim gün, sudafed ve rupafin kullanıyorum... sürünmeden atlatıyorum.. virüs kendini ilerde güncellerse ne yaparım bilmem.
  • 2 gün sonra yapmam gereken bir sunu var ve benim biricik sesim beni terk edip bu lanet hastalıkla baş başa bıraktı. sesimi geri getirecek herhangi bir bilgiye sahip olan yeşillendirsin lütfen. süründürüyor terbiyesiz.
  • bir defa farenjit olduysanız gerisi gelir dediğim hastalık.maalesef öyle olmamaya dikkat edin ve ayrıca çiğ yumurta iyi geliyor bu hastalığa demedi demeyin.
  • konuştukça daha çok azan hastalık.. az konuşun, bol ılık su takviyesi yapın..
  • yakalanırsan kurtulması 10 metrelik düz duvara tırmanmak kadar zordur.
  • bademcik olmayan bünyede, "boğaza öküz oturmuş" hissiyatıyla kendini gösteren lanet hastalık.
    yok, yutkunamıyorum. ateş yapıyor, başım çatlıyor. bitkinim, yürümeye mecalim yok. su içmeyi geç tükürüğü yutmak zûl geliyor.

augmentin, nurofen, bemiks c, majezik, kloroben, tantum verde altılısıyla kanki oldum iki gündür. geçmek zorunda. yutkunmak istiyorum yahu...

edit büdüt: kamu yararına bir iyilik yapayım. lanet farenjitten iki günde kurtuldum. efsane oldu vallahi. augmentin, bemiks c, majezik, kloroben, tantum verde.... bunları hiç aksatmadım. üzerine alabildiğine adaçayı takviyesi yapıp ılık ılık içtim. ikinci gün yemin ediyorum ağrım %30'lara indi. çok mesudum sözlük!
  • sabah "kimin ayağı ulan bu boğazımdaki ?kim sıkıyor boğazımı?" şeklinde merak içinde uyanırken aldığım ilk nefes ve yutkunma ile yatağa tekrar yapışmama sebep olan illet..

neyse ki andorex var.. strepsils var geriye kalan tek şey dinlenmek ve iyileşmek.
hesabın var mı? giriş yap