şükela:  tümü | bugün
 • taze çıkmış dj khaled albümü. isimler inanılır gibi değil.

  -holy mountain (ft. 070 shake, buju banton, mavado & sizzla)

  -wish wish (ft. 21 savage & cardi b)

  -jealous (ft. big sean, chris brown & lil wayne)

  -just us (ft. sza)

  -you stay (ft. j balvin, jeremih, lil baby & meek mill)

  -celebrate (ft. post malone & travis scott)

  -higher (ft. john legend & nipsey hussle)

  -won't take my soul (ft. ceelo green & nas)

  -weather the storm (ft. lil baby & meek mill)

  -big boy talk (ft. jeezy & rick ross)

  -freak n you (ft. gunna & lil wayne)

  -top off (ft. beyoncé, future & jay-z)

  -no brainer (ft. chance the rapper, justin bieber & quavo)

  -thank you (ft. big sean)

  -holy ground (ft. buju banton)
 • another one!

  halit abim yeni albümü en sonunda çıkardı.

  pek de başarılı olmayan top off ve i'm the one'un birebir aynısı olan no brainer zaten tekli olarak epey zaman önce verilmişti. bunları geçiyorum.

  holy mountain ve holy ground güzel olmuş intro ve outro için.

  higher hem güzel bir single, hem de güzel bir saygı duruşu nipsey'e*.

  just us tam bir radyo hiti. sza bildiğiniz gibi, bacım yardırıyor*.

  jealous tipik bir dj khaled teklisi; hatta bugüne kadar single olarak çıkmış bütün dj khaled işlerini birleştirsek muhtemelen netice bu olurdu. sarıyo, güzel.

  wish wish'e 'leş leş' mahlasını taktım. cardi b denen kabiliyetsiz gecekondu cazgırının hasarını 21 karşim bile kurtaramamış.

  big boy tipik bir dj khaled filler'ı. rick ross var. ne kadar zengin olduğundan bahsediyor. şaşırtıcı, di mi.

  thank you kazara filler olmuş güzel bir fikir. big sean bu piyasanın en underrated adamlarından biri; bu da söylenmiş olsun.

  celebrate bence albümün en büyük hayal kırıklığı. hype'ı en yüksek adamı alıp bu kadar da özelliksiz bir şarkı çıkartmazsın ya! kylie'nin baby daddy'si travis scott'a o kadar çok autotune basılmış ki, yine autotune kullanan post malone yanında düz vokal kaydı kalıyor.

  geri kalanlar eh ile meh arasında, ancak şu an tamamen ayığım. başka durumlarda bakış değişebilir*.

  albüm geneli itibariyle ve en basit haliyle bir dj khaled albümü. bolca ft., pek de yaratıcı olmayan ama akılda kalıcı beatler, leş gibi lirikler; tam olarak dj khaled'in yapmaya çalıştığı kullan-at parçalardan oluşan bir toplama.

  şahsi kanım, dj khaled'in müzikal anlamda akıllıca bir yoldan devam ettiği yönünde. anthem pop alt-genre'sını tüm sound'u yaparak, asla çok değiştirmediği sound'u ile, adım adım kendi imzasını türün tamamı içerisinde her zaman ayırt edilebilir hale getiriyor. bu albümle beraber artık 'dj khaled müziği' diye bir şey resmen var.

  diğer dj khaled işleri içerisinde düşünüldüğünde hiç de fena değil. albümün exc. producer'ı elbete baby asahd (bu çocuk ya feci bir trainwreck ya da gerçek bir kidwonder olacak, göreceğiz.)

  fun trivia: albümün credit kısmında ismi geçenlerden biri allah. cidden.

  güzel iş yaptırmışsın halit abi. bu dünyadaki en tatlı pokemonlardan biri sensin! lol.
 • billboard 200 listesinde iki numarayı görebilen dj khaled albümü. şahsının on birinci stüdyo albümü olan çalışmada prodüksiyonda tay keith, cool & dre, 808-ray gibi isimlerden yardım almış kendisi.

  demi lovato ortaklığı i believe'i albüme almayan dj khaled, top off ve no brainer ikilisiyle yetinmiş. jealous, higher ve ms jackson esintili klasik sza hiti just us dışında pek dişe dokunur parça yok açıkçası çalışmada. bir de wish wish'in altyapısı çok iyi.

  sza, düetten sonra on beş yıldır dj khaled ile çalışmayı beklediği yönünde bir ifade kullanmış, epey ilginç geldi bana. ayrıca higher'ın tüm geliri nipsey hussle'ın ailesine bağışlanacakmış. selma'nın glory'sindeki gibi bir performansı var burada john legend'ın, zaten iyi bir parça.

  genel olarak albüme grateful'un epey altında diyebiliriz. kendisinin neredeyse tüm parçalara klip çekip bunları art arda yayınlaması da bunu bir nevi açıklıyor zaten.
 • inanılmaz büyük bir fiyasko. bi fiyasko düşünün ki şişman kral khaled'a 5 milyon dolara patlasın. takip ediyorsanız göreceksinizdir; bu abi 2 haftadır ağlıyor. ağlamakla yetinmedi billboard'ı mahkemeye vereceğim dedi. nedeni ise tyler kardeşimizin son albümü igor'un birinci sırada kendi albümünün ise ikinci sırada olması. utanmadı bindi arabasına 'kardeşim benim şarkılarım tüm radyolarda mekanlarda çalıyor ama ikinci oluyor. hani birinci olan albüm nerde?' diyor. yani hala radyoda çalınıyosan iyisin kafasında. sanırsın bana demet akalın amk.

  bu abiyi müzik anlamında başarılı bulmak kepazelikten başka bir şey değildir. bu abi sadece kendini pazarlama konusunda başarılıdır. snapchat falan iyi yardırmıştır son 3-4 yılda.

  bu isimli albümüne büyük kısmı featler için olacak şekilde tam 5 milyon dolar harcamıştır. aldığı alacağı nedir bilemem.