şükela:  tümü | bugün
  • baktım entry girilmemiş hemen yazalım bir entry, uzman diyetisten ve beslenme uzmanı. ayrıca benim de doktorum olur kendisi :)

http://www.fatmayigitoglu.com/
  • istanbul bakırkoy ethica da calısan dunya guzeli ve dunya bıcır bıcırı diyetisyen.

herkes cok basarılı oldugunu soyler kilo verdirme konusunda.

ben bi kere gitttim, ama listesini uygulamadım, yeterince kafaca motive olmadıgım bir donemimdeydim.
    ama kahvaltı da muz ve sut olan, arada cukulatalı pop kek yiyebildigim, dehset neseli bir liste vermisti bana.
  • daha önce yazıldığı üzere, çok çok sempatik bir diyetisyen.

kendime uyacak bir diyetisyen ararken, cerrahpaşa tıp fakültesi'nde beslenme doktorası yaptığını falan okuyup etkilendim. bilgi almak için aradığımda ise sesinin sıcaklığı hoşuma gitti. kafama uyabileceğini düşündüm.
    zira bu diyet olayı zorlu bir iş, böyle suratsız nobran biri asla bana göre değildi. korkutularak değil de, tatlılıkla yola gelenlerdenim ben.

velhasıl kelam, 3 ayın sonunda "şeker hastası olma adayı" kategorisinden beni çekip çıkardı. insülin direncim ise normal değerlere çok çok yakın bir hale geldi. üstelik bunu listelerime dondurma, kek gibi kimi diyestisyenlerin "asla" dediği şeyleri ekleyerek yaptı.
    süreçte ise, kilo veremediğim haftalarda moralimi bozmama izin vermedi. mesajla sorduğum tüm sorulara anında cevap verdi. görüşmelerde yalnızca diyetten değil, hayatta yaşadıklarımızdan da sohbet ettik.

ayrıca artık ethica'da değil, incirli'de kendi muayenehanesinde görüşme yapıyor. kendi kadar tatlış asistanı da hala kendisiyle, merak etmeyin. :)
  • zayıflaması imkansız olarak gördüğüm birinin kısa sürede zayıfladığını görünce merak edip sordum ve bana fatma hanımın isimini verdi.bende kendisine gittim ve yazıldığı gibi çok tatlı bir insan, muayene için olmasa bile sadece sohbeti için bile gidilir :) verdiği diyetin sonucu unutmazsam eğer, burada aşama aşama paylaşırım ya da merak eden olursa mesaj atsın...