• turkiye musteri hizmetleri telefonu 444 0505 olan ve ivr sistemi son derece kotu olan sirket..
  • sayelerinde cok onemli bir basvuruyu hard copylerle yapamadik... bir gunde kuduse garantili teslimat yapiyoruz deyip, bir sonraki gun gelin alin paketi dedigimde ay, bugun gonderemeyiz diyen fevkalade ciddiyetsiz firma... bu durum sadece turkiye icin mi gecerli yoksa butun fedexler boyle mi bilemiyorum... call center gorusmelerini de kaydetmiyorlarmis bu arada, boylece bir ust merciiye varsa tabi oyle bir yer, ya ne bu rezalet deme luksunuz de yok, yani kisaca, benden uzak allaha yakin bir yer... aslen bir dava acmak isterim kendilerine ama dedim ya call center diyaloglari kayitsiz...
  • roger federer'in lakabıdır aynı zamanda..

ne kadaar doğru..
  • tnt ve ups ile kıyaslandığında daha hızlı olduğu görülecektir. ne tnt gibi zorlama bir ilgi gösteriyorlar, ne ups gibi soğuklar.

veya firma reklamlarla, hollywood film sponsorluğuyla bilinçlere işlemiş....*
  • singapurdan express kargoyu 5 günde eskişehire getirmeyi başarmış firmadır. yalnız çalışanların ve ofislerin birbirleriyle iletişimi kanımca sıfırdır. istanbul ofisini arayınca kargonun daha gelmediğini, ancak yarın eskişehire transfer edileceğini söylemişlerdir. eskişehirdekiler ise mahalle karısı modunda "he", "eveeet" şeklinde konuşup firmaya zarar vermekteler. takip numarasından bir haber diğer bir ofis adresimi alarak kargo ararken, kargonun nerede olduğunu bile bilmezlerken birkaç saat sonra kapım çalınıp, paketim teslim ediliyor. işte böyle bir firma. upsi aratan bir firma.
  • kuryeleri iyidir ama merkezdekiler hem birseyden anlamaz hem ukala hem de saygisizdir.
  • amerika 'dan gelecek bir paketimi alakasız bir adrese götürüp, bana da başkasının paketini getirmiş, paketi bir günde amerikalardan getirmeyi başarmalarına rağmen , 2 gündür istanbul 'da adresime bir türlü getiremeyen, iki gündür cinlerimin tepeme sıçramasına neden olmuş kurye şirketi.

en son şöyle bir diyalog geçmiştir:

-bakın nazlı hanım getirdiğiniz paket yanlış. bu bana ait değil..
    -ama şirket ismi söylemiyorsunuz..
    -hanımefendi, şirket diilim ben, bin defa söyledim
    -ama şirket isminiz lazım..
    -ben bi şahısım, burası da evim..şirket mirket diilim...
    -peki ama adres eksik..
    -diil.
    -eksik gözüküyor bizde..
    -ama diil, hay allam ... peki paketim nerde şimdi?
    -maslak'ta hareket halinde olarak gözüküyor.
    -ne zaman buraya gelicek peki?
    -önce gelip diğer paketi alacaklar sizden, sonra da sizinkini getirecekler...
    -olmaz..önce benim paketimi getirsinler..
    -ama nasıl olacak...bana verilen talimata göre..
    -anlamam... * paketimi getirmeden bu paketi size vermem ona göre..
    -ben bi konuşiyim bilmemne hanımla da..

2 saat sonra paket gelmiştir.
  • istanbuldan zurih'e yollayacagi paketimi once frankfurt'a yollayan, sonra da bir sekilde avustralyaya yollamayi basarabilmis, ustune usluk sucu da delivery guy a yukleyen, insana tam olarak parasiyla rezil olmak duygusunu tattirabilen bir uluslararasi kargo sirketi. hayati onem tasiyan kargolariniz varsa tekrar dusunun derim, husrana ugramayin.

tracking ozelligi mi, guzel tabi. yanlis ve gec giden paketinizin hangi kitalarda gezinmekte oldugunu gorebiliyorsunuz, evet, nefis.
  • fena halde kotu calisan, ustelik de kendi hatalarini musteriye yukleyen korkunc bir sirket... gumruge girmemesi gereken bir paket kendileri sayesinde hem gumruge girdi, hem de bize 1000 dolar girdi...
hesabın var mı? giriş yap