• bir antep misali, bir maraş misali okyanus ötesinden gelmiş düşmana, binbir yokluk, mihnet içinde direnen şehir.

bugün tvdev haberlerde gördüm.*

conolar tanklarla, ağır zırhlı ünitelerle şehre operasyon düzenliyorlardı.önde tank gidiyor.adeta bir yürüyen kale.arkasında conolar.ıraklılar ne kadar kurşun sıkıyorsa, conolar o kadar bomba yağdırıyordu kente.tamam olanaklar eşit olmasa da savaştır bu.aklıma takılan bu değil...

beni insanlığımdan utandıran, her bomba atıldığında amerikalı askerlerin attığı histerik ötesi çığlıklar.sanki beyzbol, buz hokeyi maçı seyrediyorlar da, arada tezahürat yapıyorlar:

(boommm)
    -huuu, yeahh!!

ulan köpek adam!o bombadan sonra kimbilir kaç kişinin kolu bacağı koptu, kaçı sakat kaldı, cesetleri parça parça oldu.ki bu patlamalardan el kadar çocukların da muzdarip olduğunu görüyoruz.

bu şartlar altında amerikan ordusunun ne tür insanlardan müteşekkil olduğunu çok iyi gördüm.işkence yapan fahişe, counter oynadığını sanan embesil...bakalım daha neler göreceğiz.belli ki amerika populasyonunun tüm artıklarını, tüm lümpen kitleyi ırak'a akıtmış.bu sosyolojik manevra tüm iktisadi kazanımlarından daha fazla önem arz ediyor.amerika gerçekten çok akıllı stratejiler geliştiriyor.petrol metrol çerez meseleler.

şunu da belirteyim.felluceli direnişçiler tüm amerikalıların* kafasını da kesse, binbir türlü işkence de yapsa, hadi bu sonuncusunundan vazgeçtim, hepsini imha da etse, bir tanesinin arkasından üzülmeyeceğim.bir tanesi için "ah zavallı genç, o sadece bir maşaydı, üst tabakası için savaşıyordu**, ailesi vardı, belki de arkasında sevdiceği vardı..." falan ıdı, filan ıdı demiyeceğim.

çünkü sen artık bir insan değilsin.köpeksin...ilkin para için elinde silah vur emri aldığını vurduğun için(vatan, millet, demokrasi, özgürlük tantanası adına savaşan bir tane er olduğunu düşünmemekteyim) köpeksin.ikincisi bunu yaparken zevk aldığın için, adeta bir eğlenceye dönüştürdüğün için köpeksin.ve bu güruhtan bundan sonra hangi biri ölecek olsa arkasından sevinmeyeceğim bile.nötr kalacağım..çünkü bu organizmalar için negatif de olsa duygu bile beslemeye değmez.

felluce dövüşüyor...antep gibi, maraş gibi...kuva-yı milliye gibi...ama malesef köpeklerle dövüşüyor.karşısında beyni yıkanmış* bir güruh.felluce dövüşüyor, ve tarih felluce'den yana.

not:dünyadaki tüm köpek türlerinden(soyu tükenmiş varsa onlar da dahil) özür diliyorum entrymi noktalarken.ben size hakaret mahiyetinde kullanmadım isminizi.
  • amerika'nın kimyasal silah, "kitle imha silahı" kullandığı yerdir felluce.

gizlice girip fotoğraflar çekmeyi başaran bir italyan gazetecinin fotoğrafları yayınlandı, artık aradıkları kimyasal silahları nerede bulabileceklerini biliyorlar.. felluce'de onlar..

yanıp kararmış derilere, insanların nasıl acılar içinde öldüğüne herkesin bakması lazım: http://www.rainews24.rai.it/…how.asp?gallery=1&id=2

yanı başımızda insanların bedenleri alev çıkmadığı halde, gözle bir şey görünmediği halde cayır cayır yanıyor.. lanet olsun yapanlara, lanet olsun engel olamayanlara, lanet olsun bana, size, herkese..

okunması gereken bir diğer yazı: http://burkinafasafiso.blogspot.com/…nmez-ller.html
  • keşke televizyon kokulu olsaydı dedirten şehirdir. çünkü efendim ceset kokusunu bilen bilir ki bu şehirde en az 100 bin var. ceset kokmaya başladığında genze ağza dolar. hatta tadını bile pek rahatlıkla alırsınız ve bu şehirde en az 100 bin var. sonra geçmez kokusu ve tadı, bir şeyler yersiniz ama hiç bir şeyin tadını alamazsınız ki bu şehirde en az 100 bin var.
  • ocak 2005'de tespit edildiği açıklanan (yani resmi sayı, gayrıresmisine bir şey diyemiyorum) sayı itibarı ile, 37bin ev yok edilmiştir felluce'de.

37.000
    otuzyedibin.
    o-t-u-z-y-e-d-i-b-i-n

(boş evlerden bahsetmiyoruz, içinde insan olan, içindekilerle yok edilen, "dezenfekte" edildiği söylenen evler, evet, "dezenfekte". ne kadar da "ikinci dünya savaşı" kokuyor değil mi?)
  • bir insanlık suçuna tanıklık eden şehir.

tıpkı işkence fotoğrafları ve görüntüleri gibi,basına bilinçli sızdırılmış görüntülerdi izlenenler..
    gözü dönmüş katillerin senaryosunda yer alan sahnelerden sadece biriydi bu..
    şiddet katsayısını giderek arttıracaklarıydı verilmek istenen mesaj..
    kutsal günlerde camilere bombalar yağdırarak,insanların değerlerini ve onurlarını ayaklar altına almaktı amaçları..

elden bir şey gelmiyordu..

yine sinir harbiyle söylenen birkaç söz ve nefret dolu bakışların altında yatan çaresizlikten öteye gidememişti, gidemeyecekti yaptıklarımız...

kardeşlerimize sabır...

edit: kötüleyen arkadaşları sevgili bush'unda katılacağı akşam yemeğine davet eder,saygılarımı iletirim.
  • amerikan birliklerinin iki günde takır takır 130 kişiyi katlettiği kent. onlara göre 130 teröristtir bunlar, özgürlüğü sevmezler, demokrasi istemezler, na bööledirler, iyi olmuştur öldükleri. sonra da halepce'de saddam şuna buna kimyasal attı diye fevkalade iş başardıklarını ve bir canavarın tahtından indirildiğini söylerler.
  • dünya, avrupa, nato, bm, cento, aihm, nafta, opec, türkiye, arabistan .......... ve daha yüz bin tane osuruktan kurumun sesi çıkmadığına göre yok edilişi sessizce onay gören şehir.
    şehrin 300 bin olan nüfusu 50 bine inmiş durumda, herkes kaçıyor. kalanlar iki ateş arasında kalıyor ve ölüyor. yüzlerce direnişçi ölmüş, sivillerin sayısını söylemek mümkün değilmiş. amerikalı yetkililer öyle diyor. bir şehir bazıları için sadece istatistik olarak görülüyor.
    gazeteciler sadece amerikan ordusunun izin verdiği haberleri geçiyor. 120 caminin tamamı isabet almış. kadir gecesi'nde bu şehre gökten saf saf meleklerin yanında binlerce bomba yağdı.
    şehirdeki tek cerrah öldürüldü.
    insan insanlığından utanıyor, insan kahroluyor, insan yaşamak istemiyor. ülkemizin güneydoğusunda, bosna'da, felluce'de masumlar ölüyor.
    ve bizim yazarlarımız, bizim köşe sahibi yazarlarımız, koca bir şehri terörist yuvası ilan ediyor. kardeşlerimiz ölüyor burada. burası diyorum. çünkü burası ırak, çünkü burası komşumuz.......
  • dün akşam kadir gecesinde binlerce insan türkiye de güvenli bir şekilde camileri dolaşıp ibadetini yaparken üzerine dakikada bir bomba düşen şehir...bir başörtüsü konusunda meydanlara dökülen ve müslümanlara eziyet ediliyor diyen zümrenin üzerlerine tonlarca bomba yağan müslümanlar karşısında tek ses çıkarmamaları ve herkesin olay yokmuş gibi davranması düşündürüyor insanı.. dün akşam sultanahmet camiinde mevlidin arkasından gelen dua da hocanın şu anda üzerleine bomba yağan mülüman kardeşlerimize yardım et allahım diye dua etmesi ise bir teselli bile sağlamıyor bu sessizliğe..
  • başındaki kısmın tamamını şuradan dinleyebileceğiniz grup yorum eseri.
  • 10 sene önce burada amerika ile savaşan direnişçilerin el kaide ile bağlantıları olup olmadığını merak etmekteyim. malum el kaide ile arasi acik olan işid geçenlerde burayı ele geçirdi ve suriye'de de kontrol altına aldıkları şehirler ile afedersiniz bir emirlik kurmak istiyorlar.

türkiye'nin etrafını afganistan'a çeviren siyasi otoritelere ne desek boş kalıyor. serbestiyet.com'cular, size sesleniyorum, nerdesiniz?
hesabın var mı? giriş yap